sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Izabella Sierakowska jedynką Zjednoczonej Lewicy w Lublinie. Ale tej drugiej

Dodano: 17 sierpnia 2015, 22:01
Autor: Daniel Drob

Izabela Sierakowska (Fot. archiwum)
Izabela Sierakowska (Fot. archiwum)

Ugrupowania, które wspólnie miały układać listy Zjednoczonej Lewicy, podzieliły się na dwa komitety. Pierwszy z nich, zrzeszający m.in. SdPL oraz ruch Wolność i Równość został zarejestrowany w czwartek. Wiadomo już, że jedynką na lubelskiej liście będzie Izabela Sierakowska (na zdjęciu). W poniedziałek w PKW zarejestrowała się kolejna Zjednoczona Lewica.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Wspólny start SLD, TR i innych mniejszych ugrupowań lewicowych ogłoszony został w lipcu. Wspólna lista miała zapewnić lewicy dobry wynik w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Jeszcze niecały miesiąc temu mówiło się, że jedynką w okręgu lubelskim zostanie Jacek Czerniak, obecnie poseł SLD.

O rozłamie na lewicy zrobiło się głośno w czwartek, kiedy Zjednoczona Lewica reprezentowana m.in. przez prof. Jana Hartmana (ruch Wolność i Równość) oraz Izabelę Sierakowską (Socjaldemokracja Polska) zarejestrowała w PKW swój koalicyjny komitet wyborczy. Grupa działaczy wyłamała się w ten sposób z większego tworu politycznego. Obecnie na stronach PKW są zarejestrowane dwa komitety: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica oraz zarejestrowany wczoraj Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

– Kilka miesięcy temu na spotkaniu w siedzibie OPZZ zaplanowano kalendarz. Pierwszym etapem działalności Zjednoczonej Lewicy miało być tworzenie programu, a nie rozmowy o listach i jedynkach. Nie wszystkim się to podobało – mówi Michał Kabaciński, poseł Twojego Ruchu.

Według posła współpraca z „drugim obozem” nie układała się od dawna, już po pierwszym spotkaniu w siedzibie OPZZ kontakt z nimi się urwał. ZL tłumaczyła swój ruch próbą ochrony nazwy ugrupowania przed zawłaszczeniem jej przez Janusza Palikota i Leszka Millera.

Jan Hartman na swoim blogu tak skomentował całą sytuację: – Jakiś czas temu doszło do zawarcia pokątnego układu między Leszkiem Millerem i Januszem Palikotem, którzy bez wiedzy, a tym bardziej zgody partnerów, przyznali sobie odpowiednio 25 (!) i 10 (!) „jedynek”, ogłaszając następnie niekonsultowane z partnerami nazwiska swoich kandydatów – napisał filozof.

– Oni mogą mówić co chcą, ale czas pokaże, czy to pic, czy nie. Uważam, że podszywają się pod kogoś innego, jest iPhone oryginalny i jest iPhone podróbka. Teraz na stronach PKW są dwie Zjednoczone Lewice, ale zobaczymy, której uda się zebrać podpisy i wystartować w wyborach – kwituje Kabaciński.

Biuro prasowe SdPL poinformowało w niedzielę o pierwszych jedynkach na swoich listach. W Lublinie liderką będzie Izabela Sierakowska, w innych miastach na pierwszych miejscach pojawili się: Jacek Zdrojewski (Płock), Piotr Musiał (Koszalin), Jacek Kasprzyk (Częstochowa), prof. Jan Hartman (Wrocław), Jolanta Kalinowska (Gdynia), a Arkadiusz Kasznia (Bydgoszcz).

guest
Gość
Gość
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

guest
guest (18 sierpnia 2015 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak by nie lewica, to byście dalej byli niepiśmiennym motłochem i całowali buty panom.

I do tego to zmierza obecna i poprzednia władza. Macie wolność? Tylko nie macie kasy na żarcie i na leki oraz opłaty. Taką wolność dał Wam Bolek i ekipa "doradców". Wpakowali Polskę w długi zagraniczne, kapitał wyprowadzili do swoich rajów, a produkcyjne  zakłady pracy pozamykali (tkalnie, szwalnie, obuwnicze,cukrownie, budowlane, stocznie, fabryki itd). Pousadzali rodzinki w radach nadzorczych i drą kasę, reszta powpychała się do sejmu, urzędów i instytucji i "szafa gra". Zamykają szkoły, za studia trzeba płacić, a stypendia są teoretyczne. Leczenie bezpłatne też jest fikcją.

I co? Dalej nie używajcie własnych głów do myślenia, tylko idźcie jak stado baranów za swoimi guru, którzy skierują Was nad przepaść. I słuchajcie obietnic bez pokrycia, a potem zobaczycie środkowy palec. Nieprawda?

Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2015 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwię się, że lewica dopiero teraz wraca na swoje miejsce. Jak można było dopuścić do władzy amatorów z PO. Lublin zajechany rowerkami a likwidacja Cukrowni Lublin to masakra pracowników , rolników i transportu. Brać się za władzę bo szarzy ludzie zginą Czas najwyższy, żeby lewica rządziła.
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2015 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Guest schiz znów gada sam ze sobą :-)
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2015 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wolę zagłosować na Hartmanowców-Sierakowcowców niż na Palikociarzy Millerowców
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2015 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witamy w naszym narodowym muzeum polityki! Po lewej stronie mogą Państwo podziwiać eksponat dinozaura z epoki PRL z okolic Lublina, wskrzeszonego do egzystencji w ramach projektu ochrony ginącej lewicy...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!