sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Skarbówka uzbroi się w paralizatory

Dodano: 30 listopada 2017, 20:29
Autor: bar

Izba Administracji Skarbowej jest w trakcie zakupu w trybie zapytania ofertowego takich środków przymusu bezpośredniego, jak paralizatory wraz z kaburami i kartridżami bojowymi. Ofertę jako jedyna złożyła spółka z podwarszawskiej Zielonki.

– Zakupione paralizatory wraz z kaburami i bojowymi kartridżami trafią do Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej – mówi Marta Szpakowska, rzecznik IAS w Lublinie. – W urzędzie tym działa pion zwalczania przestępczości ekonomicznej. To odpowiednio przygotowani funkcjonariusze, których zadaniem jest przede wszystkim występowanie przeciwko zorganizowanym grupom wyłudzającym podatek VAT. Nieuzbrojeni funkcjonariusze nie mieliby z takimi przestępcami żadnych szans.

Przedmiotem opublikowanego przez IAS zamówienia podstawowego jest pięć sztuk fabrycznie nowych paralizatorów elektrycznych typu Teser X2 z 10 kartridżami bojowymi i pięcioma kaburami z kablem transmisji.

Zamawiający między innymi postawił warunek, że paralizator powinien charakteryzować się wysoką skutecznością w każdym sposobie użycia – poprzez wystrzelenie elektrod, bezpośrednie przyłożenie oraz w trybie mieszanym. Ponadto ma się cechować wysoką skutecznością wobec osób znajdujących się pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Czytaj więcej o: Izba Skarbowa paralizator
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
qweerrt
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 grudnia 2017 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skarbowka idzie na wojne z podatnikami czy jak? Kupowali juz P99, strzelby gladkolufowe itp.
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2017 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żyłam w nieświadomości. Zawsze myślałam, że rozliczanie VAT to właściwość urzędów skarbowych. Okazuje się, że pięć paralizatorów zastąpi 19 urzędów skarbowych. Może to w tym wyspecjalizowanym pionie (wyraźnie pisze, że chodzi o pion) ktoś już od lat posługuje się ostrzejszymi środkami niż paralizator?
Rozwiń
qweerrt
qweerrt (1 grudnia 2017 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
tez sobie kupie taki na natretnych komornikow z US
 To sprzęt o przeznaczeniu militarnym lub policyjnym, więc kupić co najwyżej możesz tanią chińską podróbkę, którą co najwyżej krzysdę sobie zrobisz. Więc jak nie ukradniesz mundurowemu to jej mieć nie będziesz miał.
Rozwiń
qwerty
qwerty (1 grudnia 2017 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
proponuję jeszcze granaty,karabiny maszynowe i miotacze ognia.I to szybko
undefined napisał:
Karabiny maszynowe już mają, granaty hukowo-błyskowe popieram, przynajmniej pracowaliby w bezpiecznych warukach. A miotacze ognia są całkowicie bezużyteczne, chyba że chcesz sąsiadowi sfajczyć stodołę.
Rozwiń
qwerty
qwerty (1 grudnia 2017 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Gratulujemy firmie z Zielonki!
  Wyłączność na sprzedaż na terytorium Polski karabinów elektrycznych Thomasa A. Smitha (w skrócie TASER) ma właśnie ta firma i zadna inna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!