poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Skontrolują lubelski NFZ. Julia Pitera zainteresowana sprawą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 stycznia 2011, 16:51

Na 4,5 tys. ofert z całego regionu, do lubelskiego NFZ-u wpłynęły już 22 odwołania w sprawie niewyst
Na 4,5 tys. ofert z całego regionu, do lubelskiego NFZ-u wpłynęły już 22 odwołania w sprawie niewyst

Pieniądze i kontrakty, rozdzielane przez lubelski oddział NFZ wywołały spore zamieszanie w środowisku medycznym. Większość lekarzy uważa, że środki na leczenie w 2011 roku zostały rozdzielone niesprawiedliwie i przypadkowo. Sprawą zainteresowała się Julia Pitera, pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją.

Jako pierwsza napisała o tym Gazeta Wyborcza Lublin. Na 4,5 tys. ofert z całego regionu, do lubelskiego NFZ-u wpłynęły już 722 odwołania w sprawie niewystarczających sum pieniędzy na leczenie w 2011 roku. Problem dotyczy większości lubelskich poradni.

Z kolei pełny kontrakt uzyskały między innymi dwie placówki, Farmed i Sanus. Ich właściciele to przewodniczący klubu PO z rady miasta, Stanisław Podgórski, oraz Jacek Madej, również działacz PO.

Pieniądze dla poradni zdobyli, podczas gdy członkiem komisji konkursowej NFZ była Anna Glijer, związana z PO. To zaniepokoiło posłankę Julię Piterę (PO), która dowiedziała się o sprawie.

– Minister Pitera porozumiała się już w tej kwestii z prezesem funduszu – informuje Andrzej Tuszyński, rzecznik prasowy centrali NFZ-u. I dodaje: - Jesteśmy na etapie przygotowywania kontroli w Lublinie. Rozpocznie się wtedy, gdy zakończą się wszystkie postępowania konkursowe

Lubelscy politycy nie obawiają się kontroli. Nie mają sobie nic do zarzucenia.

– Nie znam Anny Glijer, nie wiem nawet jak wygląda. Składając oferty na konkurs w NFZ wypełnialiśmy ankiety, dotyczące między danych rejestrowych firmy – komentuje Stanisław Podgórski. – Nie było wśród nich pytania, dotyczącego przynależności politycznej. I dodaje: - W przyszłym tygodniu zbliżają się wybory w PO. Ktoś, kto prowokuje tę aferę, robi nam na złość i tworzy na swój użytek wirtualną rzeczywistość.

Tomasz Pękalski (PO), do niedawna prezes lubelskiego oddziału NFZ, od grudnia członek zarządu województwa również nie widzi problemu. To on ustalał skład komisji konkursowych. – W tej sprawie nie ma nic do ukrycia – twierdzi. – Czekajmy na wyniki kontroli – ucina krótko.

Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ, zapytana o polityczny aspekt konkursu ofert, nie chce komentować sprawy. – Odniesiemy się do tego za kilka dni – zapowiada.

Do tematu wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
polak
bazia
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 stycznia 2011 o 23:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie było wśród nich pytania, dotyczącego przynależności politycznej :lo:
Rozwiń
polak
polak (6 stycznia 2011 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I nic z tego nie wyniknie.
O/lubelski NFZ wydał miliony zł. na niezdodny z Ustawą kontrakt na transport lekarski i sanitarny zawarty przez PSK-4 z firmą nie mającą uprawnień do przystąpienia do konkursu.
Zadziałały układy i zobowiązania nie mające nic wspólnego z polityką.
Prokuratura Szefem której był Pan Blajerski ,potrzebowała 6 prokuratorów referentów by po roku umorzyć postępowanie i w piśmie
które posiadam jest stwierdzenie,że nie podjęto tematu zawiadomienia.
NFZ którego dyr.był były dyr.ZOZ w Lubartowie przez rok blokował postępowanie wyjaśniające by ostatecznie zbyć wyjaśnieniem nie na temat. Jako dyr ZOZ w Lubartowie złamał prawo lecz policja i prokuratura różnie działa.
W lubelskim NFZ działają układy ,a propos co dzieje się z z Panem Kontkiem,byłem dyr.ekon.PSK-4 i Kanclerzem b. A.Medycznej.
Był zatrzymany za łapownictwo..
Rozwiń
bazia
bazia (6 stycznia 2011 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1294265264' post='417607']
Nie 22 odwołania, ale 722 odwołania. Chyba różnica nie? Kurcze, ludzie troche sie przyłożcie do tej roboty bo głupoty wychodzą
[/quote]

Odwołań to moi drodzy jest 741 a nie 22 w tym stomatologia---211,,,rehabilitacja ----66 itp...
Rozwiń
pk
pk (6 stycznia 2011 o 13:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak Pitera ma się zająć tym tak jak pisaniem raportu dla komisji... chyba hazardowej.. pisze go już kilka lat, top lepiej niech się nim nie zajmuje.... :/
Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2011 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nasze województwo ma pretensję do podziału środków na poszczególne województwa..Jak dostaną środki to taka samą metodą dzielą je/kolesie z PSL/ jak im się podoba.Pisali na ten temat w prasie i na tym forum.Może po tej kontroli usunięcie wyrostka robaczkowego będzie wypunktowana we wszystkich szpitalach jednakowo,i to tylko jest przykład,a wiele takich spraw jest.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!