Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 maja 2018 r.
19:03

SLD do wyborów bez PSL? Jacek Czerniak: "Każdą decyzję można zmienić"

0 11 A A

Rozmowa z Jackiem Czerniakiem, szefem rady wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Wbrew oczekiwaniom lubelskich struktur, władze krajowe SLD chcą samodzielnie startować w jesiennych wyborach do sejmików. Nic więc nie będzie z waszej ewentualnej współpracy z PSL?

– Na sobotniej konwencji krajowej SLD zapadła decyzja, że do jesiennych wyborów przystępujemy jako SLD Lewica Razem. Z różnych powodów rozmowy z PSL nie doszły do skutku. Ale my podtrzymujemy stanowisko, że uwarunkowania polityczne województwa lubelskiego wskazują na potrzebę rozmów z potencjalnymi partnerami. Mam tu na myśli zarówno PSL, jak i Platformę Obywatelską oraz Nowoczesną. Skłania nas do tego także metoda liczenia głosów, która promuje duże komitety wyborcze.

• Spodziewa się pan, że partyjna centrala zmieni zdanie?

– Każdą decyzję można zmienić. Dajemy sobie czas na rozmowy na szczeblu lokalnym. Jeśli zaowocują one chęcią nawiązania współpracy, zwrócimy się do władz krajowych o zgodę na takie rozwiązanie. Zakładamy, że do ogłoszenia daty wyborów będziemy wiedzieli, na jaką formułę się zdecydujemy.

• Łatwiej będzie przekonać potencjalnych koalicjantów czy władze partii?

– Jeśli osiągniemy porozumienie, to łatwiej będzie nam rozmawiać z centralą. Na pewno będziemy próbowali przeforsować takie rozwiązanie.

• Startując z PSL czy PO jesteście w stanie zdobyć więcej mandatów niż samodzielnie?

– Jestem przekonany, że gdybyśmy wystartowali jako szeroki blok, moglibyśmy zdobyć w sejmiku województwa lubelskiego bezwzględną większość. Przy starcie pod własnym szyldem zakładamy wprowadzenie co najmniej trzech radnych.

• Co zrobicie, jeśli władze krajowe nie zgodzą się na taką współpracę?

– Wtedy pójdziemy do tych wyborów jako SLD. Wskazaliśmy już liderów list w poszczególnych okręgach. Jeśli chodzi o pełne listy, to mamy kandydatów na kandydatów, ale jeszcze nie ujawniamy nazwisk.

• Czy SLD będzie miało swoich kandydatów na prezydentów miast?

– Poza Chełmem, gdzie o reelekcję będzie ubiegała się związana z naszą partią Agata Fisz, nie będziemy wystawiać własnych kandydatów. W Lublinie najprawdopodobniej poprzemy Krzysztofa Żuka. Także w Zamościu, Białej Podlaskiej i Puławach udzielimy poparcia wspólnym kandydatom opozycji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 dni temu o 10:37
Komuchom marzy się nękanie ludzi jak kiedyś i okradanie z majątków wielopokoleniowych ale to już się skończyło i pozostały tylko niedobitki jak towarzysz dyrektor Borowicz - dyrektor PSK1 - który nęka jeszcze personel szpitala i w tym pielęgniarki ale myślę że już nie długo ;)
Avatar
zbig / 6 dni temu o 09:11
lewica jak i pozostałe przystawki dwu dużych partii straciły tożsamość i przypominają się wyborcom w okresie poprzedzającym jakiekolwiek wybory. Tych małych nic nie znaczących dziś partyjek nie ma na co dzień w życiu obywatela. Przed wyborami łączą się i dzielą w myśl zasady że koryta starczy dla wszystkich.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:51
Popiera Zuka? starzy towarzysze trzymają się nawet ćwierć wieku po upadku komuny
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:42
Myślałem, że już tę komunę zdelegalizowano.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:27
Czarzasty błądzi jak dziecko we mgle, niech doły decydują z kim chcą iść, czy też sami, bo się obudzi z ręką w nocniku
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 23:28
ZSL = PSL = SLD = PZPR - wszyscy bez lustracji
Avatar
obstruction / 17 maja 2018 o 21:44
Żydobolszewicki cadyk się odezwał! przestań się mądrzyć jak Salomon!Po następnych wyborach samorządowych komuchy z sld czyli pzpr wpadną w czarną dziurę i ślad po nich zaginie. Skończą się wreszcie frazesy i komunały przez nich głoszone! Swoje mądrości, komuchy, opublikujcie na papierze toaletowym, może ktoś cierpiący na zatwardzenie, je przeczyta!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 21:15
PSL(ZSL) czy SLD jaka to róznica? Pierwsi to arbuzy a ci drudzy to buraki!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 21:11
To moze lepiej niech startują z kimś jeśli to uchroni chociaż jeden głos oddany na poskomunistow.
Avatar
lol / 17 maja 2018 o 19:55
Czy pan Czerniak już wyzdrowiał i zakonczył zwolnienie lekarskie po tym jak go wywalili z prezesowania w spółdzielni felin ?? Zachowanie jak 4 letnie dziecko któremu zabrano zabawki
Avatar
Gość / 4 dni temu o 10:37
Komuchom marzy się nękanie ludzi jak kiedyś i okradanie z majątków wielopokoleniowych ale to już się skończyło i pozostały tylko niedobitki jak towarzysz dyrektor Borowicz - dyrektor PSK1 - który nęka jeszcze personel szpitala i w tym pielęgniarki ale myślę że już nie długo ;)
Avatar
zbig / 6 dni temu o 09:11
lewica jak i pozostałe przystawki dwu dużych partii straciły tożsamość i przypominają się wyborcom w okresie poprzedzającym jakiekolwiek wybory. Tych małych nic nie znaczących dziś partyjek nie ma na co dzień w życiu obywatela. Przed wyborami łączą się i dzielą w myśl zasady że koryta starczy dla wszystkich.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:51
Popiera Zuka? starzy towarzysze trzymają się nawet ćwierć wieku po upadku komuny
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:42
Myślałem, że już tę komunę zdelegalizowano.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:27
Czarzasty błądzi jak dziecko we mgle, niech doły decydują z kim chcą iść, czy też sami, bo się obudzi z ręką w nocniku
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 23:28
ZSL = PSL = SLD = PZPR - wszyscy bez lustracji
Avatar
obstruction / 17 maja 2018 o 21:44
Żydobolszewicki cadyk się odezwał! przestań się mądrzyć jak Salomon!Po następnych wyborach samorządowych komuchy z sld czyli pzpr wpadną w czarną dziurę i ślad po nich zaginie. Skończą się wreszcie frazesy i komunały przez nich głoszone! Swoje mądrości, komuchy, opublikujcie na papierze toaletowym, może ktoś cierpiący na zatwardzenie, je przeczyta!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 21:15
PSL(ZSL) czy SLD jaka to róznica? Pierwsi to arbuzy a ci drudzy to buraki!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 21:11
To moze lepiej niech startują z kimś jeśli to uchroni chociaż jeden głos oddany na poskomunistow.
Avatar
lol / 17 maja 2018 o 19:55
Czy pan Czerniak już wyzdrowiał i zakonczył zwolnienie lekarskie po tym jak go wywalili z prezesowania w spółdzielni felin ?? Zachowanie jak 4 letnie dziecko któremu zabrano zabawki
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!