Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2016 r.
19:16

Śledczy ocenią wpis o radnym PiS na Facebooku. PO chce bronić demonstrantów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
7 37 A A
PO deklaruje pomoc prawną „dla każdego z uczestników pikiety”
PO deklaruje pomoc prawną „dla każdego z uczestników pikiety”

Jest śledztwo w sprawie znieważenia radnego PiS na Facebooku. Nie ma jeszcze decyzji, czy będzie też śledztwo po doniesieniu klubu radnych PiS o obelgach, którymi ich obrzucono na sesji Rady Miasta. Tymczasem PO obiecuje demonstrantom pomoc prawną

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obrażający radnego wpis trafił na jego profil w portalu Facebook podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lublin, w poniedziałek 14 listopada. Autor wpisu, jak twierdzi radny, „prawdopodobnie” brał udział w posiedzeniu. Wulgarny komentarz kierowany był pod adresem Tomasza Pituchy, szefa klubu radnych PiS, oraz jego rodziny.

– Śledztwo prowadzone będzie pod kątem znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Jako że część wpisu dotyczyła bliskich radnego, zbadamy również, czy doszło tu do znieważenia za pomocą środków masowego przekazu – dodaje.

Za takie czyny grozi grzywna, a nawet rok więzienia. Śledczy mogą jeszcze zmienić prawną ocenę zdarzenia. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ.

Do poniedziałku prokuratura nie dostała jeszcze zawiadomienia kierowanego przez radnych PiS, a dotyczącego tych samych obrad. Radni poczuli się dotknięci okrzykami z widowni, na której demonstrowali zwolennicy prezydenta Krzysztofa Żuka. Demonstranci kibicowali prezydentowi w związku z głosowaniem nad wnioskiem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które chce odsunąć Żuka od władzy, bo – jak twierdzi – złamał prawo.

Pod adresem popierających wniosek radnych PiS padały z sali ostre słowa, m.in. „kłamcy”, „pajace”, czy „idź się powieś”. Radni piszą o słowach „zmierzających do zastraszenia głosujących”. W zawiadomieniu zarzucają też przewodniczącemu Rady Miasta, Piotrowi Kowalczykowi bierność mogącą być pomocnictwem, a wręcz podżeganiem do przestępstw.

Oburzenie tym donosem wyraziły lubelskie struktury Platformy Obywatelskiej. – PO regionu lubelskiego deklaruje pomoc prawną dla każdego z uczestników poniedziałkowej pikiety, którzy będą jej potrzebowali w konfrontacji z aparatem bezpieczeństwa kontrolowanym przez Prawo i Sprawiedliwość – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Włodzimierza Karpińskiego, przewodniczącego lubelskiego regionu PO. – Działania podejmowane przeciwko demokratycznie protestującym mieszkańcom miasta mają jedynie na celu ich zastraszenie i zniechęcenie do wyrażania poglądów odbiegających od prezentowanych przez aparat partyjny PiS oraz pokorne wobec władzy media – dodaje poseł.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 03:08
+1
400 osób było można policzyć na zdjęciach prasowych z góry.....każdy ma prawo wyrażać poglądy swoje tak jest w demokracji ale nie grozić ubliżać rzucać ......inwektywami na sali obrad......stop takim zachowaniom a jak widać na zdjęciu niektórzy radni miny mieli wesołe....smutne to ,,,,,, Demokracja to też głosowanie !
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:44
+1
PRAWDA W OCZY KOLE DROGIE PISUARKI???
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:44
+1
fanatycy PISU na posiedzeniach rady miasta potrafią się zachowywać o wiele gorzej i wykrzykiwać o wiele wulgarniejsze hasła ale jakoś nikt z tego powodu afery nie robi....
Avatar
ziggy / 21 listopada 2016 o 21:39
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
PiSiory mają mentalność KALEGO
+1
Avatar
ja / 21 listopada 2016 o 21:38
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Radni PiS po raz kolejny okazali sie żałosnymi marionetkami Kaczyńskiego i dobrze, że usłyszeli od grupy mieszkańców kilka gorzkich słów prawdy.
dobrze napisane
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:37
+1
jak pisowski radny Wieniawy nazywał kobiety protestujące na czarnym marszu "prostytutkami" to rozumiem wszystko było super. Tutaj wielkie oburzenie na słowo "pajace"?????????? cóż za hipokryzja
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:36
+1
Radni PiS po raz kolejny okazali sie żałosnymi marionetkami Kaczyńskiego i dobrze, że usłyszeli od grupy mieszkańców kilka gorzkich słów prawdy.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 20:37
+1
Jak to jest, że radni PiS nie zdążyli się nawet zapoznać z wnioskiem CBA a zagłosowali ZA odwołaniem prezydenta Żuka?
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 20:37
+1
Jak to jest, że radni PiS nie zdążyli się nawet zapoznać z wnioskiem CBA a zagłosowali ZA odwołaniem prezydenta Żuka?
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 20:34
+1
gdzie jest cba? zajmują się tylko tymi których wskazała warszawska centrala pis? "jednocześnie w dwóch, trzech, a nawet pięciu radach nadzorczych państwowych firm zasiadają osoby związane z rządzącą partią. to niezgodne z prawem." forsal.pl/artykuly/979096,ustawa-kominowa-sobie-a-pis-sobie.html
Avatar
Używacie swojego rozumu / 22 listopada 2016 o 11:58
stanowcze NIE dla odwołania prezydenta z powodów politycznych!!! jeśli nikt nie przedstawi niezbitych dowodów na złamanie prawa, nie może być mowy o wygaszeniu mandatu!!! Złamanie prawa powszechnie obowiązującego to nie poglądy polityczne. to prawo, których wszystkich powinno obowiązywać. Dowody masz przedstawione we wniosku CBA o wygaśnięcie mandatu prezydenta Zuka, wszystko jest jasno wytłumaczone. Wystarczy poszukać, przeczytać i pomyśleć. A nie bić pianę bez jakichkolwiek argumentów, tylko żeby krzyczeć i podgrzewać aferę. A odnośnie tego co się zdarzyło na sesji..  zgadzam się z radnymi PiS. Nie ma zgody na chamstwo, buractwo i taka agresję. Każdy zasługuje na szacunek, niezależnie co wyznaje i jakiej jest opcji politycznej. Postaw się na ich miejscu, jakby ktoś krzyczał do Ciebie, że "zgwałcił ci córkę"  lub "żeby twoja żona zmarła na raka". dla mnie jest to przerażające i okropne skąd w ludziach tyle nienawiści..
stanowcze NIE dla odwołania prezydenta z powodów politycznych!!! jeśli nikt nie przedstawi niezbitych dowodów na złamanie prawa, nie może być mowy o wygaszeniu mandatu!!! Złamanie prawa powszechnie obowiązującego to nie poglądy polityczne. to prawo, których wszystkich powinno obowiązywać. Dowody masz przedstawione we wniosku CBA o wygaśnięcie mandatu prezydenta Zuka, wszystko jest jasno wytłumaczone. Wystarczy poszukać, przeczytać i pomyśleć. A nie bić pianę bez jakichkolwiek argumentów, tylko żeby krzyczeć i podgrzewać aferę. A odnośnie... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 09:04
Radni PiS, zamiast tak jak deklarowali przed wyborami głosować za tym, co dobre dla Lublina, realizują polityczne wytyczne z Nowogrodzkiej. Nie dziwi, że niektórych mogą ponieść emocje. A z drugiej strony, to przecież PiS i jego aktywiście wprowadzili do debaty publicznej język nienawiści - w czym są mistrzami. Oto kilka przykładów: Jarosław Kaczyński o 50 tyś. Polaków " komuniści i złodziej", "gorszy sort", Grzegorz Szwed o kobietach biorących udział w "Czarnym proteście" - "prostytutki". Można tak wymieniać bez końca... A teraz wielce obrażeni, że mieszkańcy których źle reprezentują nazwali ich "pajacami".
Radni PiS, zamiast tak jak deklarowali przed wyborami głosować za tym, co dobre dla Lublina, realizują polityczne wytyczne z Nowogrodzkiej. Nie dziwi, że niektórych mogą ponieść emocje. A z drugiej strony, to przecież PiS i jego aktywiście wprowadzili do debaty publicznej język nienawiści - w czym są mistrzami. Oto kilka przykładów: Jarosław Kaczyński o 50 tyś. Polaków " komuniści i złodziej", "gorszy sort", Grzegorz Szwed o kobietach biorących udział w "Czarnym proteście" - "prostytutki". Można tak wy... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 08:45
-1
Aparat bezpieczeństwa ? Trzeba mieć tupet panie Karpiński !
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 03:08
+1
400 osób było można policzyć na zdjęciach prasowych z góry.....każdy ma prawo wyrażać poglądy swoje tak jest w demokracji ale nie grozić ubliżać rzucać ......inwektywami na sali obrad......stop takim zachowaniom a jak widać na zdjęciu niektórzy radni miny mieli wesołe....smutne to ,,,,,, Demokracja to też głosowanie !
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 02:57
-1
******dziennikwschodni.pl/lublin/radna-on-powiedzial-do-mnie-umrzesz-radny-powiedzialem-do-siebie-wszyscy-kiedys-umrzemy,n,1000179363.html trzeba czytać literaturę pozdrowienie „memento mori” było używane w literaturze przez wiele zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim przez kamedułów, kartuzów i trapistów, jakkolwiek jest to szeroko rozpowszechniona legenda związana z mało znanym ogółowi życiem klasztorów kontemplacyjnych. treść tej formuły stanowi argument przeciwko zbytnim dążeniom ku sprawom przyziemnym, które przemijają wraz ze śmiercią. istotny motyw w literaturze i sztuce późnego średniowiecza. „memento mori” jest także hasłem przewodnim bractwa męki pańskiej. w sztuce przypomnienie śmierci często zaznaczane jest motywem czaszki ludzkiej (np. la tour), klepsydrą, ściętymi kwiatami czy wręcz szkieletem ludzkim.
******dziennikwschodni.pl/lublin/radna-on-powiedzial-do-mnie-umrzesz-radny-powiedzialem-do-siebie-wszyscy-kiedys-umrzemy,n,1000179363.html trzeba czytać literaturę pozdrowienie „memento mori” było używane w literaturze przez wiele zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim przez kamedułów, kartuzów i trapistów, jakkolwiek jest to szeroko rozpowszechniona legenda związana z mało znanym ogółowi życiem klasztorów kontemplacyjnych. treść tej formuły stanowi argument przeciwko zbytnim dążeniom ku sprawom przyziemnym, które przemijają wraz ze śmiercią... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 02:00
-1
radna po doniosła na radnego pis za banalne słowo i cały klub po stał w tv na schodach wydając oświadczenie jak to aj waj jaki krzyk się podniósł....*********.pl/wiadomosci/lublin/a/radny-pis-tlumaczy-sie-ze-swoich-slow-pisze-o-rocznicy-chrztu-polski,9883932/ i nic tu chodziło o jedno słowo .......i jaki finał chyba żaden bo cisza w eterze
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 01:53
-1
Wpis obrzydliwy nawet cytować go się nie da i to nie chodzi o Mieszkańców Lublina i nie ma co tu wciągać Mieszkańców Lublina poseł doskonale wie że chodzi tu o konkretny wpis jednej osoby i kilku które sia awanturowały na sali obrad. Każdy kto by otrzymał taki wpis zrobiłby to samo. A już gdyby to PO dostało oj to by się alarm podniósł pod niebiosa. Więc nie ma co tu bić piany . A tak nawiasem szkoda że dziennik nie zacytował tego wpisu tylko cutuje lajtowe słowa.....
Avatar
nie grupy / 22 listopada 2016 o 00:56
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Radni PiS po raz kolejny okazali sie żałosnymi marionetkami Kaczyńskiego i dobrze, że usłyszeli od grupy mieszkańców kilka gorzkich słów prawdy.
Grupki jak już
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 00:09
POkraki zamiast POtępić hohszaplera Łysonia czepiają się Pisuarów jak mokra koszula d... A facet z Ich sekty brał nienależny finans i to obficie a zgania na PiS.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 21:44
+1
PRAWDA W OCZY KOLE DROGIE PISUARKI???
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 9

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria
film

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!