Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2008 r.
10:37
Edytuj ten wpis

Śledczy wycofują się z oskarżenia marszałka Grabczuka

0 5 A A

Prokuratura jeszcze raz zbada sprawę marszałka Krzysztofa Grabczuka. Wystąpi do sądu rejonowego w Lublinie o zwrot aktu oskarżenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Po analizie akt sprawy Prokuratura Okręgowa oceniła, że decyzja o akcie oskarżenia była przedwczesna, podjęta bez należytej oceny strony dowodowej i formalno-prawnej - informuje Beata Syk-Jankowska rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Włodawska prokuratura oskarża go o to, że w 2003 roku, jako prezydent Chełma, pomógł księdzu Grzegorzowi K. (drugi oskarżony) bezprawnie uzyskać 137 tys. zł na rozbudowę chełmskiego Ośrodka Wsparcia Bliźniego Caritas przy ulicy Lubelskiej.

Według śledczych wydał dokument, w którym potwierdził, że ośrodek pomagał niepełnosprawnym i użytkował wspomnianą działkę w latach 1998-2002. Tymczasem ośrodek powstał dopiero w 2003 roku. Pismo było podstawą do wypłaty dofinansowania.

Grabczuk ujawnił jednak, że na dokumencie nie ma jego oryginalnego podpisu. Również Grzegorz K., który miał obciążyć Grabczuka, bronił go.
rp

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 15 maja 2008 o 14:52
A miało byc miło i sprawiedliwie. Więcej miłości do swoich ludzi to hasło przewodnie PO. A inni za mniejsze wykroczenia( przegapienia) dostaja wyroki . QAle co tam inni ludzie. Grunt Ze koalicja PO i PSL trzyma się równo. Że ja tak się dałem nabrac na miłośc.
Avatar
Jescze raz / 15 maja 2008 o 13:28
Cenzura w DW działa, dlaczego nie zamieszczacie wpisów?
Avatar
To ya / 15 maja 2008 o 13:26
To nie kto inny tylko 'usłużni' prokuratorzy PO i Cwiąkalskiego-Belfegora. PrzecieZ to nie pierwsza i jedyna sprawa kiedy ukręca się łeb w sprawach 'swoich i kolesiów' a miało być inaczej , oj głupi wyborco dałeś się nabrać.
Avatar
Gość / 15 maja 2008 o 13:03
No tak, znajomość encyklik niejakiego marszałka zrobiła swoje. Nawet "kobry ziobry" musiały ulec tej nikczemnej manipulacji. A w innych sprawach prokuratura też wycofa do powtórnej analizy swoje akty oskarżenia? Ale skandal!
Ciekawe kto za to poleci? Minister czy prokurator apelacyjny? Pewnie skończy sie na upomnieniu dla prokuratora rejonowego we Włodawie. He he. To się nazywa sprawiedliwośc wg PO. POcałujcie nas w .......
Avatar
nemo / 15 maja 2008 o 12:41
...Chyba O. Rydzyka interwencja to zrobiła!
Avatar
gość / 15 maja 2008 o 14:52
A miało byc miło i sprawiedliwie. Więcej miłości do swoich ludzi to hasło przewodnie PO. A inni za mniejsze wykroczenia( przegapienia) dostaja wyroki . QAle co tam inni ludzie. Grunt Ze koalicja PO i PSL trzyma się równo. Że ja tak się dałem nabrac na miłośc.
Avatar
Jescze raz / 15 maja 2008 o 13:28
Cenzura w DW działa, dlaczego nie zamieszczacie wpisów?
Avatar
To ya / 15 maja 2008 o 13:26
To nie kto inny tylko 'usłużni' prokuratorzy PO i Cwiąkalskiego-Belfegora. PrzecieZ to nie pierwsza i jedyna sprawa kiedy ukręca się łeb w sprawach 'swoich i kolesiów' a miało być inaczej , oj głupi wyborco dałeś się nabrać.
Avatar
Gość / 15 maja 2008 o 13:03
No tak, znajomość encyklik niejakiego marszałka zrobiła swoje. Nawet "kobry ziobry" musiały ulec tej nikczemnej manipulacji. A w innych sprawach prokuratura też wycofa do powtórnej analizy swoje akty oskarżenia? Ale skandal!
Ciekawe kto za to poleci? Minister czy prokurator apelacyjny? Pewnie skończy sie na upomnieniu dla prokuratora rejonowego we Włodawie. He he. To się nazywa sprawiedliwośc wg PO. POcałujcie nas w .......
Avatar
nemo / 15 maja 2008 o 12:41
...Chyba O. Rydzyka interwencja to zrobiła!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu 11 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 5 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 40 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!