Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2017 r.
16:07

Spór zbiorowy w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora kp
17 11 A A

Lekarze i pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie weszli w spór zbiorowy z dyrekcją. Chcą zmiany warunków czasu pracy i wyższych wynagrodzeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chcemy żeby lekarz specjalista zarabiał trzy średnie krajowe, a lekarz bez specjalizacji dwie średnie krajowe (średnia krajowa to obecnie 4353,55 zł brutto – red.). To nie są tylko nasze żądania, ale całego ogólnopolskiego związku zawodowego lekarzy – informuje Tomasz Chromiński, kardiolog, wiceprzewodniczący związku zawodowego lekarzy działającego w szpitalu przy al. Kraśnickiej. – Co do wymiaru czasu pracy, to obecnie dyrektor ma tworzyć system pseudozmianowy bez zgody lekarzy. Chcemy to zmienić.

Pismo w sprawie sporu zbiorowego zostało złożone w kancelarii szpitala w piątek o godz. 14.30.

Dyrektor szpitala nie kryje zaskoczenia. – Pierwsze słyszę o sporze zbiorowym, dowiaduję się o tym z mediów. Nie mam na razie żadnej informacji na ten temat, ani dokumentów, do których mógłbym się odnieść – mówił nam w piątek po południu Gabriel Maj, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Związkowcy czekają teraz na odpowiedź dyrekcji. – Teraz jest ruch po stronie pracodawcy – mówi Chromiński.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 20:44
wam lekarze dac 50 tys zł podwyzki, to za rok znowu byscie chcieli bo zawsze wam mało nieroby
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 20:39
Czy w szpitalu pracują tylko lekarze i pielęgniarki?Inny personel to co? Im się nie należy?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 20:00
Rozumiem że dyrektor pracuje nad stworzeniem systemu zmianowego dla lekarzy. Czy będą pracować na trzy zmiany ośmiogodzinne? od 6-14 od 14- 22 i od 22-6 ?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 18:53
"System pseudozmianowy bez zgody lekarzy" czyli rozumiem że lekarze sami będą sobie decydować kiedy ewentualnie będą bywać w miejscu pracy
Avatar
Koral / 19 grudnia 2017 o 18:43
Dobre 2-3 średnie krajowe to już beszczelnosc. Niech salowe też przyłącza się do protestu z postulatem 4-6 tego co teraz zarabiają. Szpital który jest najbardziej zadłużoną placówka medyczną w Lublinie. Niech lekarze i pielęgniarki pójdą z pretensjami do organu założycielskiego sejmiku tam są szpece od ochrony zdrowia.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 18:41
Czy szanowny redachtor jest w stanie napisać coś o pielęgniarkach? Czy tylko POpierają żądania lekarzy a one są tam jako asysta
Avatar
Ja / 19 grudnia 2017 o 18:16
Czekam na pielegniarki z Ukrainy, wtedy Polki będą miały więcej czasu na ploty i siedzenie przy kawce 
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 18:02
od kiedy to w służbie zdrowia tylko lekarze pracują
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 16:59
żalodupki możecie już wylewać żółć
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 16:27
Oj tam,oj tam dlaczego trzykrotne średnie od razu niech będzie 6-krotność -to mówiłem ja Jarząbek Stefan
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 20:44
wam lekarze dac 50 tys zł podwyzki, to za rok znowu byscie chcieli bo zawsze wam mało nieroby
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 20:39
Czy w szpitalu pracują tylko lekarze i pielęgniarki?Inny personel to co? Im się nie należy?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 20:00
Rozumiem że dyrektor pracuje nad stworzeniem systemu zmianowego dla lekarzy. Czy będą pracować na trzy zmiany ośmiogodzinne? od 6-14 od 14- 22 i od 22-6 ?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 18:53
"System pseudozmianowy bez zgody lekarzy" czyli rozumiem że lekarze sami będą sobie decydować kiedy ewentualnie będą bywać w miejscu pracy
Avatar
Koral / 19 grudnia 2017 o 18:43
Dobre 2-3 średnie krajowe to już beszczelnosc. Niech salowe też przyłącza się do protestu z postulatem 4-6 tego co teraz zarabiają. Szpital który jest najbardziej zadłużoną placówka medyczną w Lublinie. Niech lekarze i pielęgniarki pójdą z pretensjami do organu założycielskiego sejmiku tam są szpece od ochrony zdrowia.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 18:41
Czy szanowny redachtor jest w stanie napisać coś o pielęgniarkach? Czy tylko POpierają żądania lekarzy a one są tam jako asysta
Avatar
Ja / 19 grudnia 2017 o 18:16
Czekam na pielegniarki z Ukrainy, wtedy Polki będą miały więcej czasu na ploty i siedzenie przy kawce 
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 18:02
od kiedy to w służbie zdrowia tylko lekarze pracują
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 16:59
żalodupki możecie już wylewać żółć
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 16:27
Oj tam,oj tam dlaczego trzykrotne średnie od razu niech będzie 6-krotność -to mówiłem ja Jarząbek Stefan
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji 0 0

Stowarzyszenie Biała Samorządowa organizuje kolejne już spotkanie pod szyldem Pole Dyskusji. Tym razem gościem specjalnym będzie Jakub Wątły, dziennikarz i aktywista obywatelski, prowadzący kanał Kuba Wątły TV.

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach 0 0

Od niedzieli puławska policja otrzymała już 9 zgłoszeń od właścicieli samochodów, których opony zostały przecięte ostrym narzędziem. Najwięcej przypadków zanotowano przy ul. 6 Sierpnia i Kołłątaja.

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz]

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz] 0 0

Nowy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie – smakuj biznes

Lubelskie – smakuj biznes 0

Jeśli dopisuje Ci przedsiębiorczy apetyt i jesteś głodny kolejnych sukcesów, mamy dla Ciebie 3 apetyczne kąski, które komponują się w pełnowartościowy posiłek dla Twojej działalności.

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim!

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim! 0 0

W czwartek wraz z papierowym wydaniem naszej gazety, można otrzymać darmowy dodatek podsumowujący XXII edycję "Złotej Setki", czyli Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt 0 0

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Artyleryjskiej i Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie
galeria
film

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie 0 2

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - wtorek, 19 czerwca. O godzinie 17 nasi piłkarze po dwunastu latach wracają na piłkarski Mundial, na stadionie Spartaka w Moskwie zmierzą się z Senegalem.

Kibicu, jedź do strefy autobusem

Kibicu, jedź do strefy autobusem 0 0

Specjalna linia autobusowa dowiezie dzisiaj kibiców przed wielki ekran przy Arenie Lublin, gdzie będzie można oglądać transmisję meczu Polski z Senegalem.

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 2

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 1

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 4

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 33

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 22 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!