niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 - wyniki. Która szkoła najlepsza w woj. lubelskim?

Dodano: 24 maja 2016, 21:16

Tradycyjnie najlepiej poszedł język polski i angielski, najgorzej – matematyka. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminu szóstoklasistów. Zrobiła to po raz ostatni, bo w przyszłym roku egzaminu nie będzie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Wyniki uczniów z Lubelszczyzny utrzymują się na średnim poziomie ogólnopolskim. I tak nasi uczniowie egzamin z polskiego napisali na 71 proc., języka angielskiego – 69 proc., a języka niemieckiego – 61 proc. Lepiej niż średnia krajowa poszedł im egzamin z rosyjskiego (67 proc.), a gorzej – z matematyki (53 proc.).

Najlepiej w całym województwie lubelskim wypadła Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie, której uczniowie otrzymali średni wynik 91 proc.

– Wyniki nas cieszą. Nasi uczniowie napisali egzamin z polskiego średnio na 80,5 proc, z matematyki na 65,8 proc, a z angielskiego na 89 proc – mówi Jerzy Piskor, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie.

– Egzamin w takiej formie to gigantyczny i zupełnie niepotrzebny stres dla uczniów dlatego dobrze, że został zlikwidowany chociaż oczywiście trzeba go będzie zastąpić inną formą sprawdzania wiedzy i umiejętności – uważa Małgorzata Stacharska, dyrektor szkoły podstawowej nr 52 w Lublinie. – W tym roku nasi uczniowie napisali egzamin z języka polskiego na 80,8 proc., z matematyki na 67, 5 proc, a z języka angielskiego na 80,8 proc.

Podobnie wypadły także inne lubelskie szkoły. W „czwórce” język polski napisano na 78,2 proc., matematykę na 70,1 proc., a język angielski na 81 proc.

– To było najbardziej denerwujące doświadczenie w życiu – mówi Kuba, uczeń szkoły im. Adama Mickiewicza w Lublinie. – Strasznie się bałem, jak wypadnę. Ciągle coś powtarzałem żeby nie zawieść rodziców i siebie. A najgorsze było to, że te wyniki zupełnie na nic mi się nie przydadzą. To nie matura, żeby egzamin decydował o dostaniu się na studia.

Na egzaminie z języka polskiego najwięcej kłopotów sprawiło uczniom pytanie z zakresu analizy i interpretacji tekstów kultury. Z kolei na matematyce najtrudniejsze okazało się pytanie otwarte polegające na obliczeniu wysokości prostopadłościanu i objętość bryły. Uczniowie uzyskali za nie średnio zaledwie 40 proc.

Tegoroczni szóstoklasiści byli ostatnim rocznikiem, który sprawdzał w ten sposób wiedzę po zakończeniu nauki w szkole podstawowej.

Użytkownik niezarejestrowany
RR
Rodzic
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 maja 2016 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POZIOM! Kasperskiej intelekt jest na poziomie niedouczonego, bo IQ nie odróźnia Lubelszczyzny od woj. lubelskiego, gdyż redaktorka, nie uznaje stanowiska naukowego i wstret do mądrzejszych, to cecha pyszałkowatego, Damulka nie potrafi znaleźć urojonej Lubelszczyzny, i choć wie, że woj. lubelskie, to nie lubelska ziemia, to ciągle uparcie zakłamuje i historię Polski zmienia, a źródłem tej próżności jest zakłamana dulszczyzna. Morał: kobieto opamiętaj się i nie rób z siebie błazna i uznaj prawdę, iż woj. Lubelskie, to właściwa nazwa! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. POZIOM! Kasperskiej intelekt jest na poziomie niedouczonego, bo IQ nie odróznia Lubelszczyzny od woj. lubelskiego, gdyż redaktorka, nie uznaje stanowiska naukowego i wstret do mądrzejszych, to cecha pyszałkowatego, Damulka nie potrafi znaleźć urojonej Lubelszczyzny, i choć wie, że woj. lubelskie, to nie lubelska ziemia, to ciągle uparcie zakłamuje i historię Polski zmienia, a źródłem tej próżności jest zakłamana dulszczyzna. Morał: kobieto opamiętaj się i nie rób z siebie błazna i uznaj prawdę, iż woj. Lubelskie, to właściwa nazwa! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Rozwiń
RR
RR (25 maja 2016 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Sporo dzieciaków u Chrobrego ma dysleksje.....?
Zuważyłem to samo, 54% ...?
Rozwiń
Rodzic
Rodzic (25 maja 2016 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zauważyłem to samo...
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2016 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a 4tys.miesięcznie na utrzymanie bandytów i alimenciarz w więzieniu to nie przeszkadza?
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2016 o 06:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sporo dzieciaków u Chrobrego ma dysleksje.....?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!