Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2008 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Stadion Motoru dla sportowców czy chuliganów?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Szefowie policji i władze miasta mają jutro radzić nad tym co zrobić, by na stadionie przy Zygmuntowskich i wokół niego wreszcie było bezpiecznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na ostatniej sesji problemem zajęli się też lubelscy radni, którzy nie szczędzili szalikowcom ostrych słów.

Dyskusja rozgorzała po środowym meczu Motoru Lublin z ŁKS Łódź. Organizatorzy twierdzą, że spotkanie przebiegło spokojnie. Ale dla mieszkańców to "spokojnie” oznaczało też wielkie korki w sąsiedztwie stadionu, bo policja uznała, że jest to mecz podwyższonego ryzyka i wyprosiła u władz miasta, by na kilka godzin zamknęły Al. Zygmuntowskie.

W pojęciu "spokojnie” zmieściła się nawet zadyma między pseudokibicami Motoru, a ochroniarzami, na których posypał się grad kamieni i butelki. Ktoś rozpylił gaz łzawiący, a spryskanym nim ochroniarzom musiała pomagać załoga karetki.

Miejscy radni coraz głośniej zaczynają mówić o tym, że takich sytuacji dłużej tolerować nie wolno. Na czwartkowej sesji część rajców domagała się zaprowadzenia porządku przy Al. Zygmuntowskich.

- Możemy wypowiedzieć umowę Motorowi. Jeśli dajemy im dotację musimy czegoś wymagać - mówi Dariusz Piątek, radny PO. - Uważamy, że należałoby próbować uniknąć takiej sytuacji - twierdzi Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta miasta.

- Klub ażeby podnieść poziom bezpieczeństwa na stadionie potrzebuje pieniędzy, a jest zadłużony, otrzymuje z miasta to, co może otrzymać i poszukuje sponsorów - dodaje Wysocki. I twierdzi, że klubowi trzeba nadal pomagać.

- Nie będzie poprawy jak za różdżką czarodziejki. To musi potrwać - mówi Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego.

- Na stadion wejdą tylko ci, którzy mają ważną kartę kibica, albo przed meczem złożą pisemny wniosek o jej wydanie - zapowiadał we wtorek Grzegorz Szkutnik, dyrektor Motoru. - Identyfikacja kibiców, którzy wchodzili na mecz była w pełni realizowana - zapewnia radnych Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego.

Ale mija się z prawdą, bo sami widzieliśmy, jak kibice niezauważeni przez ochronę przeskakiwali przez płot przy Al. Zygmuntowskich. Ostrowski broni też decyzji o zamknięciu dla ruchu Alej Zygmuntowskich. I wyjaśnia, że kibiców też trzeba chronić i nie można narażać ich na ryzyko potrącenia przez samochód.

- To była mowa obronna dla bandytów - oburza się Kamil Zinczuk, miejski radny SdPl. - Co mnie to obchodzi, że jeden szalikowiec z drugim ganiają się po Alejach Zygmuntowskich? Ja chcę dojechać do domu. A że mi wpadnie pod samochód? Ja mam OC.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antykibol / 29 września 2008 o 18:47
kiboli wyrzucić za Lublin i zdetonować w rokitnie z wysypiskiem bo to buraki
Avatar
kibic Motoru / 29 września 2008 o 18:26
Maryla napisał:
Kibole do kilbla!!!

Maryla do MARYLAND!!!
Avatar
Maryla / 29 września 2008 o 09:54
Kibole do kilbla!!!
Avatar
kibic Motoru / 29 września 2008 o 09:51
~młody~ napisał:
podoba mi się Twoja wypowiedz tylko że jeżeli stadion jest nieodpowiedni to trzeba go zamknąć a budowy stadionu za ileś tam milionów złotych dla kibolskiego bydła nie popieram niech się ganiają po lesie

Twoja wypowiedż jest za to bardzo mądra,bo przecież stadiony buduje się dla bydła?zastanów się co piszesz, idż najpierw na stadion i zobacz w jakim jest stanie i zastanów się czy są tam warunki odpowiednie dla kibiców,a co do drugiej części twojej wypowiedzi, pewnie po co nam nowy stadion wyburzyć wszystkie stadiony w mieście bo żaden się nie nadaje do organizacji zawodów sportowych i postawić w ich miejsce hipermarkety,albo niech radni wybudują 5 torów dla motocrossu, przecież to taka popularna dyscyplina sportu,a i pan radny Piątek będzie zadowolony że syn ma gdzie jeżdżić

Twoja wypowiedż jest za to bardzo mądra,bo przecież stadiony buduje się dla bydła?zastanów się co piszesz, idż najpierw na stadion i zobacz w jakim jest stanie i zastanów się czy są tam warunki odpowiednie dla kibiców,a co do drugiej części twojej wypowiedzi, pewnie po co nam nowy stadion wyburzyć wszystkie stadiony w mieście bo żaden się nie nadaje do organizacji zawodów sportowych i postawić w ich miejsce hipermarkety,albo niech radni wybudują 5 torów dla motocrossu, przecież to taka popularna dyscyplina sportu,a i pan ... rozwiń
Avatar
~młody~ / 29 września 2008 o 08:37
Motor napisał:
Fakt faktem że ulica jest zamykana niesłusznie i to deb***ny pomysł.Ale faktem jest tez to że całe zamieszanie wokół Motoru to jedna wielka pokazówka osób które na meczach nie sa kttórych wiedza na temat meczy jest żadna. Nie jest tajemnicą że co niektórzy połakomiliby się na kase którą Motor dostaje szczególnie że to właśnie przez Motor dostali mniej.Tyle że kasa dawana jest na klub a nie na bandytów.Dlaczego radni zapomnieli a może nie chcą mówić kogo to jest stadion i kto za niego odpowiada i kto doprowadził go do ruiny.Odpowiedz jest miasto.Stadion nie jest dostosowanych pod żadnych względem do rozgrywek...to ruina nie spełniająca norm bezpieczeństwa.Strome schody ,kawałki betonu,wąskie przejścia ewakuacyjne.Jeśli radni chca porzadku i spokoju to niech najpierw skupią się na budowie stadionu nowego i zapewnienie porządku na swoim podwórku a potem krytyce innych.Klub nie musiałby dostawać kasy gdyby w lublinie działały dobrze firmy,byli inwestorzy a na to wpływ ma miasto i decyzje radnych w dużej mierze


podoba mi się Twoja wypowiedz tylko że jeżeli stadion jest nieodpowiedni to trzeba go zamknąć a budowy stadionu za ileś tam milionów złotych dla kibolskiego bydła nie popieram niech się ganiają po lesie


podoba mi się Twoja wypowiedz tylko że jeżeli stadion jest nieodpowiedni to trzeba go zamknąć a budowy stadionu za ileś tam milionów złotych dla kibolskiego bydła nie popieram niech się ganiają po lesie rozwiń
Avatar
Motor / 29 września 2008 o 08:25
dam CI dobrą radę idz na pezesa Motoru i zrób porządek...i wtedy zadasz sobie pytanie skąd brać kase na działalnośc i jak zapewnić spokój gdy firma ochroniarska któe j płacisz zwiewa albo nie reaguje jak z widzewem, a na stadion można wejść przez dziure w płocie , więc te zakazy stadionowe to fikcja.Wszyscy się puszą a nikt nie mówi jak wygląda obiekt i jakie sa tam mozliwośći zabezpieczenia meczów
Avatar
kiri / 29 września 2008 o 08:21
Ciekawe kiedy władze klubu zrozumieją że kibole wykrzykujący przez 90 minut wulgarne hasła to nie jest przyszłość klubu. Chamstwo wykończy klub a kibolstwo znowu będzie szukać winnych wszędzie tylko nie u siebie.
Avatar
Motor / 29 września 2008 o 08:14
Fakt faktem że ulica jest zamykana niesłusznie i to deb***ny pomysł.Ale faktem jest tez to że całe zamieszanie wokół Motoru to jedna wielka pokazówka osób które na meczach nie sa kttórych wiedza na temat meczy jest żadna. Nie jest tajemnicą że co niektórzy połakomiliby się na kase którą Motor dostaje szczególnie że to właśnie przez Motor dostali mniej.Tyle że kasa dawana jest na klub a nie na bandytów.Dlaczego radni zapomnieli a może nie chcą mówić kogo to jest stadion i kto za niego odpowiada i kto doprowadził go do ruiny.Odpowiedz jest miasto.Stadion nie jest dostosowanych pod żadnych względem do rozgrywek...to ruina nie spełniająca norm bezpieczeństwa.Strome schody ,kawałki betonu,wąskie przejścia ewakuacyjne.Jeśli radni chca porzadku i spokoju to niech najpierw skupią się na budowie stadionu nowego i zapewnienie porządku na swoim podwórku a potem krytyce innych.Klub nie musiałby dostawać kasy gdyby w lublinie działały dobrze firmy,byli inwestorzy a na to wpływ ma miasto i decyzje radnych w dużej mierze
Fakt faktem że ulica jest zamykana niesłusznie i to deb***ny pomysł.Ale faktem jest tez to że całe zamieszanie wokół Motoru to jedna wielka pokazówka osób które na meczach nie sa kttórych wiedza na temat meczy jest żadna. Nie jest tajemnicą że co niektórzy połakomiliby się na kase którą Motor dostaje szczególnie że to właśnie przez Motor dostali mniej.Tyle że kasa dawana jest na klub a nie na bandytów.Dlaczego radni zapomnieli a może nie chcą mówić kogo to jest stadion i kto za niego odpowiada i kto doprowadził go do ruiny.Odpowiedz jest mia... rozwiń
Avatar
artur890 / 29 września 2008 o 07:07
Oby więcej nie było TdP. Bo utrudnienia przed meczem Motoru i po nim to pikuś w porównaniu z TdP. W sumie o ile mnie pamięć nie myli to 3 dni nie dało się jeżdzić po Lublinie. A Piątek niech się zajmie motocrossem i przyznawaniem swojemu synowi kasy miejskiej!!!:)
Avatar
xyz / 29 września 2008 o 06:25
A Komenda Wojewódzka Policji już kilka razy chwaliła się wdrożeniem programu prewencyjnego dot. bezpiecznych stadionów. Niestety jak zwykle skończyło się na pokazówkach typu konferencja dla oficjeli a zapomniano podjąć dalszych konkretnych działań. A może by tak trochę zainteresować się pseudokibicami? Nie ma się jednak co Policji dziwić skoro za prewencję w województwie odpowiada ktoś ko o Prewencji nie ma zielonego pojęcia...
Avatar
antykibol / 29 września 2008 o 18:47
kiboli wyrzucić za Lublin i zdetonować w rokitnie z wysypiskiem bo to buraki
Avatar
kibic Motoru / 29 września 2008 o 18:26
Maryla napisał:
Kibole do kilbla!!!

Maryla do MARYLAND!!!
Avatar
Maryla / 29 września 2008 o 09:54
Kibole do kilbla!!!
Avatar
kibic Motoru / 29 września 2008 o 09:51
~młody~ napisał:
podoba mi się Twoja wypowiedz tylko że jeżeli stadion jest nieodpowiedni to trzeba go zamknąć a budowy stadionu za ileś tam milionów złotych dla kibolskiego bydła nie popieram niech się ganiają po lesie

Twoja wypowiedż jest za to bardzo mądra,bo przecież stadiony buduje się dla bydła?zastanów się co piszesz, idż najpierw na stadion i zobacz w jakim jest stanie i zastanów się czy są tam warunki odpowiednie dla kibiców,a co do drugiej części twojej wypowiedzi, pewnie po co nam nowy stadion wyburzyć wszystkie stadiony w mieście bo żaden się nie nadaje do organizacji zawodów sportowych i postawić w ich miejsce hipermarkety,albo niech radni wybudują 5 torów dla motocrossu, przecież to taka popularna dyscyplina sportu,a i pan radny Piątek będzie zadowolony że syn ma gdzie jeżdżić

Twoja wypowiedż jest za to bardzo mądra,bo przecież stadiony buduje się dla bydła?zastanów się co piszesz, idż najpierw na stadion i zobacz w jakim jest stanie i zastanów się czy są tam warunki odpowiednie dla kibiców,a co do drugiej części twojej wypowiedzi, pewnie po co nam nowy stadion wyburzyć wszystkie stadiony w mieście bo żaden się nie nadaje do organizacji zawodów sportowych i postawić w ich miejsce hipermarkety,albo niech radni wybudują 5 torów dla motocrossu, przecież to taka popularna dyscyplina sportu,a i pan ... rozwiń
Avatar
~młody~ / 29 września 2008 o 08:37
Motor napisał:
Fakt faktem że ulica jest zamykana niesłusznie i to deb***ny pomysł.Ale faktem jest tez to że całe zamieszanie wokół Motoru to jedna wielka pokazówka osób które na meczach nie sa kttórych wiedza na temat meczy jest żadna. Nie jest tajemnicą że co niektórzy połakomiliby się na kase którą Motor dostaje szczególnie że to właśnie przez Motor dostali mniej.Tyle że kasa dawana jest na klub a nie na bandytów.Dlaczego radni zapomnieli a może nie chcą mówić kogo to jest stadion i kto za niego odpowiada i kto doprowadził go do ruiny.Odpowiedz jest miasto.Stadion nie jest dostosowanych pod żadnych względem do rozgrywek...to ruina nie spełniająca norm bezpieczeństwa.Strome schody ,kawałki betonu,wąskie przejścia ewakuacyjne.Jeśli radni chca porzadku i spokoju to niech najpierw skupią się na budowie stadionu nowego i zapewnienie porządku na swoim podwórku a potem krytyce innych.Klub nie musiałby dostawać kasy gdyby w lublinie działały dobrze firmy,byli inwestorzy a na to wpływ ma miasto i decyzje radnych w dużej mierze


podoba mi się Twoja wypowiedz tylko że jeżeli stadion jest nieodpowiedni to trzeba go zamknąć a budowy stadionu za ileś tam milionów złotych dla kibolskiego bydła nie popieram niech się ganiają po lesie


podoba mi się Twoja wypowiedz tylko że jeżeli stadion jest nieodpowiedni to trzeba go zamknąć a budowy stadionu za ileś tam milionów złotych dla kibolskiego bydła nie popieram niech się ganiają po lesie rozwiń
Avatar
Motor / 29 września 2008 o 08:25
dam CI dobrą radę idz na pezesa Motoru i zrób porządek...i wtedy zadasz sobie pytanie skąd brać kase na działalnośc i jak zapewnić spokój gdy firma ochroniarska któe j płacisz zwiewa albo nie reaguje jak z widzewem, a na stadion można wejść przez dziure w płocie , więc te zakazy stadionowe to fikcja.Wszyscy się puszą a nikt nie mówi jak wygląda obiekt i jakie sa tam mozliwośći zabezpieczenia meczów
Avatar
kiri / 29 września 2008 o 08:21
Ciekawe kiedy władze klubu zrozumieją że kibole wykrzykujący przez 90 minut wulgarne hasła to nie jest przyszłość klubu. Chamstwo wykończy klub a kibolstwo znowu będzie szukać winnych wszędzie tylko nie u siebie.
Avatar
Motor / 29 września 2008 o 08:14
Fakt faktem że ulica jest zamykana niesłusznie i to deb***ny pomysł.Ale faktem jest tez to że całe zamieszanie wokół Motoru to jedna wielka pokazówka osób które na meczach nie sa kttórych wiedza na temat meczy jest żadna. Nie jest tajemnicą że co niektórzy połakomiliby się na kase którą Motor dostaje szczególnie że to właśnie przez Motor dostali mniej.Tyle że kasa dawana jest na klub a nie na bandytów.Dlaczego radni zapomnieli a może nie chcą mówić kogo to jest stadion i kto za niego odpowiada i kto doprowadził go do ruiny.Odpowiedz jest miasto.Stadion nie jest dostosowanych pod żadnych względem do rozgrywek...to ruina nie spełniająca norm bezpieczeństwa.Strome schody ,kawałki betonu,wąskie przejścia ewakuacyjne.Jeśli radni chca porzadku i spokoju to niech najpierw skupią się na budowie stadionu nowego i zapewnienie porządku na swoim podwórku a potem krytyce innych.Klub nie musiałby dostawać kasy gdyby w lublinie działały dobrze firmy,byli inwestorzy a na to wpływ ma miasto i decyzje radnych w dużej mierze
Fakt faktem że ulica jest zamykana niesłusznie i to deb***ny pomysł.Ale faktem jest tez to że całe zamieszanie wokół Motoru to jedna wielka pokazówka osób które na meczach nie sa kttórych wiedza na temat meczy jest żadna. Nie jest tajemnicą że co niektórzy połakomiliby się na kase którą Motor dostaje szczególnie że to właśnie przez Motor dostali mniej.Tyle że kasa dawana jest na klub a nie na bandytów.Dlaczego radni zapomnieli a może nie chcą mówić kogo to jest stadion i kto za niego odpowiada i kto doprowadził go do ruiny.Odpowiedz jest mia... rozwiń
Avatar
artur890 / 29 września 2008 o 07:07
Oby więcej nie było TdP. Bo utrudnienia przed meczem Motoru i po nim to pikuś w porównaniu z TdP. W sumie o ile mnie pamięć nie myli to 3 dni nie dało się jeżdzić po Lublinie. A Piątek niech się zajmie motocrossem i przyznawaniem swojemu synowi kasy miejskiej!!!:)
Avatar
xyz / 29 września 2008 o 06:25
A Komenda Wojewódzka Policji już kilka razy chwaliła się wdrożeniem programu prewencyjnego dot. bezpiecznych stadionów. Niestety jak zwykle skończyło się na pokazówkach typu konferencja dla oficjeli a zapomniano podjąć dalszych konkretnych działań. A może by tak trochę zainteresować się pseudokibicami? Nie ma się jednak co Policji dziwić skoro za prewencję w województwie odpowiada ktoś ko o Prewencji nie ma zielonego pojęcia...