niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Strażnik w skansenie popełnił samobójstwo. Są już wyniki sekcji zwłok

Dodano: 14 czerwca 2016, 11:13
Autor: jsz

Są już wstępne wyniki sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł w Muzeum Wsi Lubelskiej na Sławinku. Potwierdzają one dotychczasowe przypuszczenia śledczych. Jest niemal pewne, że 40-latek popełnił samobójstwo.

– Sekcja zwłok nie wykazała żadnych innych obrażeń poza postrzałem – informuje Agnieszka Kępka, z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Strzał oddano z przyłożenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie.

Do tragedii doszło w ostatni piątek, ok. godz. 14.40. Zmarły pracował w Muzeum Wsi Lubelskiej, jako strażnik. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna strzelił sobie w skroń ze służbowego pistoletu Glock. Nie wiadomo, dlaczego targnął się na swoje życie.

Czytaj więcej o: Lublin policja skansen
adagor
brushoff
genian
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

adagor
adagor (14 czerwca 2016 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ochrona obiektu z bronią palną - taki jest wymóg formalno-prawny dla placówek muzealnych i innych obiektów w których zgromadzone są dobra kultury narodowej, a skansen to jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Nikt nie zatrudnia firmy ochroniarskiej z pracownikami którzy mają prawo do posiadania broni dla własnego widzimisię. Regulują to odpowiednie przepisy i ustawy, np. Ustawa o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 roku która została znowelizowana i w nowym brzmieniu obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku. Znowelizowana ustawa została opublikowana w Dz.U. z 2005 nr 145 poz. 1221. Pochyl głowę nad śmiercią człowieka i nie rób z siebie durnia swoimi komentarzami i dociekaniami. Pozdrawiam  
Rozwiń
brushoff
brushoff (14 czerwca 2016 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawdź wartość moich dzieł. Google: lwgula
Rozwiń
genian
genian (14 czerwca 2016 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wolno się zabić. Popełniając samobójstwo dajesz satysfakcję parlamentarzystom i innym swoim wrogom. Wkrótce pracę otrzymywać będą roboty, a ludzie będą pozostawiani bez środków do życia. Nie wolno podejmować pracy za plewy. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ciągu minuty. Dla ludzi z mojego roku nie było to z a s k o c z e n i e m, bo pamiętali co zrobiłem z porównaniem metod badania twardości metali (na pierwszym roku w ramach kolokwium udowodniłem analitycznie porównywalność dwóch metod twardości- nauczyciel był tym faktem zdumiony i dzięki temu zostałem zwolniony z egzaminu na trzecim roku studiów - nikt na świecie nie podał takiego dowodu - znany był dowód oparty o porównanie kątów). Pozostałym studentom z innych kierunków opadły szczęki. Rzeka, dwa naczynia 9l i 4l. Odmierzyć 6l. Z pełnego 9l dwa odlewy po 4l i zostaje w nim1litr, który wlewamy do opróżnionego 4l. W naczyniu 4l jest 1l. Z pełnego 9l wylewamy 3l do pustego 4l i mamy 6l w niepełnym 9l. Niech więc nikogo nie dziwi fakt, że jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości. Zrozumiano!!!! Wyprzedziłem wszystkich geniuszy świata, nie stopniem trudności rozwiązań, lecz kalibrem sensacyjnośći i prostotą rozwiazań - nikt oprócz mnie tego nie dokonał. Wiles na pewno nie udowodnił WTF. Za brednie stanowiące rzekomy dowód WTF Wiles otrzymał z rąk Króla Norwegii Medal Abela czyli Nagrodę Nobla - na wniosek przestępcy. Pod koniec XX wieku spotkałem wykładowczynię w autobusie. Jechała na wydział PIP UMCS. Powiedziałem jej, że to zadanie znalazłem niedawno w polskiej książce z roku 1969. Odpowiedziała, że nie jest to możliwe, gdyż wówczas podczas wykładu podała problem ze źródła obcego. Dodała, że absolutnie tego nie udowodnię, bo musiałem się pomylić. Oto dowód. Józef Kozielecki: Rozwiązywanie problemów, PAŃSTWOWE ZAKŁADY WYDAWNICTW SZKOLNYCH, Warszawa 1969, s. 55-57. Google: lwgula
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2016 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie żyje człowiek, a niektóre komentarze są na poziomie poniżej dna. Zero szacunku dla życia i dla innych ludzi.
Rozwiń
Henio
Henio (14 czerwca 2016 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No właśnie. W skansenie, żeby było bardziej nastrojowo, strażnicy powinni nosić ostre szabelki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!