Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2016 r.
11:13

Strażnik w skansenie popełnił samobójstwo. Są już wyniki sekcji zwłok

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 10 A A

Są już wstępne wyniki sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł w Muzeum Wsi Lubelskiej na Sławinku. Potwierdzają one dotychczasowe przypuszczenia śledczych. Jest niemal pewne, że 40-latek popełnił samobójstwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Sekcja zwłok nie wykazała żadnych innych obrażeń poza postrzałem – informuje Agnieszka Kępka, z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Strzał oddano z przyłożenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie.

Do tragedii doszło w ostatni piątek, ok. godz. 14.40. Zmarły pracował w Muzeum Wsi Lubelskiej, jako strażnik. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna strzelił sobie w skroń ze służbowego pistoletu Glock. Nie wiadomo, dlaczego targnął się na swoje życie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adagor / 14 czerwca 2016 o 14:01
Ochrona obiektu z bronią palną - taki jest wymóg formalno-prawny dla placówek muzealnych i innych obiektów w których zgromadzone są dobra kultury narodowej, a skansen to jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Nikt nie zatrudnia firmy ochroniarskiej z pracownikami którzy mają prawo do posiadania broni dla własnego widzimisię. Regulują to odpowiednie przepisy i ustawy, np. Ustawa o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 roku która została znowelizowana i w nowym brzmieniu obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku. Znowelizowana ustawa została opublikowana w Dz.U. z 2005 nr 145 poz. 1221. Pochyl głowę nad śmiercią człowieka i nie rób z siebie durnia swoimi komentarzami i dociekaniami. Pozdrawiam  
Ochrona obiektu z bronią palną - taki jest wymóg formalno-prawny dla placówek muzealnych i innych obiektów w których zgromadzone są dobra kultury narodowej, a skansen to jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Nikt nie zatrudnia firmy ochroniarskiej z pracownikami którzy mają prawo do posiadania broni dla własnego widzimisię. Regulują to odpowiednie przepisy i ustawy, np. Ustawa o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 roku która została znowelizowana i w nowym brzmieniu obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku. Znowelizowana ustawa została opublikowa... rozwiń
Avatar
brushoff / 14 czerwca 2016 o 12:51
Sprawdź wartość moich dzieł. Google: lwgula
Avatar
genian / 14 czerwca 2016 o 12:50
Nie wolno się zabić. Popełniając samobójstwo dajesz satysfakcję parlamentarzystom i innym swoim wrogom. Wkrótce pracę otrzymywać będą roboty, a ludzie będą pozostawiani bez środków do życia. Nie wolno podejmować pracy za plewy. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ciągu minuty. Dla ludzi z mojego roku nie było to z a s k o c z e n i e m, bo pamiętali co zrobiłem z porównaniem metod badania twardości metali (na pierwszym roku w ramach kolokwium udowodniłem analitycznie porównywalność dwóch metod twardości- nauczyciel był tym faktem zdumiony i dzięki temu zostałem zwolniony z egzaminu na trzecim roku studiów - nikt na świecie nie podał takiego dowodu - znany był dowód oparty o porównanie kątów). Pozostałym studentom z innych kierunków opadły szczęki. Rzeka, dwa naczynia 9l i 4l. Odmierzyć 6l. Z pełnego 9l dwa odlewy po 4l i zostaje w nim1litr, który wlewamy do opróżnionego 4l. W naczyniu 4l jest 1l. Z pełnego 9l wylewamy 3l do pustego 4l i mamy 6l w niepełnym 9l. Niech więc nikogo nie dziwi fakt, że jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości. Zrozumiano!!!! Wyprzedziłem wszystkich geniuszy świata, nie stopniem trudności rozwiązań, lecz kalibrem sensacyjnośći i prostotą rozwiazań - nikt oprócz mnie tego nie dokonał. Wiles na pewno nie udowodnił WTF. Za brednie stanowiące rzekomy dowód WTF Wiles otrzymał z rąk Króla Norwegii Medal Abela czyli Nagrodę Nobla - na wniosek przestępcy. Pod koniec XX wieku spotkałem wykładowczynię w autobusie. Jechała na wydział PIP UMCS. Powiedziałem jej, że to zadanie znalazłem niedawno w polskiej książce z roku 1969. Odpowiedziała, że nie jest to możliwe, gdyż wówczas podczas wykładu podała problem ze źródła obcego. Dodała, że absolutnie tego nie udowodnię, bo musiałem się pomylić. Oto dowód. Józef Kozielecki: Rozwiązywanie problemów, PAŃSTWOWE ZAKŁADY WYDAWNICTW SZKOLNYCH, Warszawa 1969, s. 55-57. Google: lwgula
Nie wolno się zabić. Popełniając samobójstwo dajesz satysfakcję parlamentarzystom i innym swoim wrogom. Wkrótce pracę otrzymywać będą roboty, a ludzie będą pozostawiani bez środków do życia. Nie wolno podejmować pracy za plewy. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 12:39
Nie żyje człowiek, a niektóre komentarze są na poziomie poniżej dna. Zero szacunku dla życia i dla innych ludzi.
Avatar
Henio / 14 czerwca 2016 o 11:57
No właśnie. W skansenie, żeby było bardziej nastrojowo, strażnicy powinni nosić ostre szabelki.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 11:52
pomijając przyczyny zdarzenia po co strażnikom w skansenie broń z ostrą amunicją ? a może grasują tam zombiaki?
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 11:36
JAK SIĘ CHCE NA POWAŻNIE ZE SOBĄ SKOŃCZYĆ NIE JEST TO TRUDNE. KTO 3 RAZY PRÓBUJE WCIĄŻ WOŁA O POMOC. MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE NADEJDZIE OD CIEBIE SAMEJ :)
Avatar
baretta / 14 czerwca 2016 o 11:35
Nie wiadomo. A no nie wiadomo. Był niewyspany, więc zrobił to wczesniej, niż ustawa przewiduje.
Avatar
ryr / 14 czerwca 2016 o 11:32
Nie łam sie, wszystko przed Tobą! Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 11:25
Cudownie ze mu sie udalo, ja niestety sprawe spartolilam, 3 razy mi sie nie udalo
Avatar
adagor / 14 czerwca 2016 o 14:01
Ochrona obiektu z bronią palną - taki jest wymóg formalno-prawny dla placówek muzealnych i innych obiektów w których zgromadzone są dobra kultury narodowej, a skansen to jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Nikt nie zatrudnia firmy ochroniarskiej z pracownikami którzy mają prawo do posiadania broni dla własnego widzimisię. Regulują to odpowiednie przepisy i ustawy, np. Ustawa o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 roku która została znowelizowana i w nowym brzmieniu obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku. Znowelizowana ustawa została opublikowana w Dz.U. z 2005 nr 145 poz. 1221. Pochyl głowę nad śmiercią człowieka i nie rób z siebie durnia swoimi komentarzami i dociekaniami. Pozdrawiam  
Ochrona obiektu z bronią palną - taki jest wymóg formalno-prawny dla placówek muzealnych i innych obiektów w których zgromadzone są dobra kultury narodowej, a skansen to jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Nikt nie zatrudnia firmy ochroniarskiej z pracownikami którzy mają prawo do posiadania broni dla własnego widzimisię. Regulują to odpowiednie przepisy i ustawy, np. Ustawa o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 roku która została znowelizowana i w nowym brzmieniu obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku. Znowelizowana ustawa została opublikowa... rozwiń
Avatar
brushoff / 14 czerwca 2016 o 12:51
Sprawdź wartość moich dzieł. Google: lwgula
Avatar
genian / 14 czerwca 2016 o 12:50
Nie wolno się zabić. Popełniając samobójstwo dajesz satysfakcję parlamentarzystom i innym swoim wrogom. Wkrótce pracę otrzymywać będą roboty, a ludzie będą pozostawiani bez środków do życia. Nie wolno podejmować pracy za plewy. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ciągu minuty. Dla ludzi z mojego roku nie było to z a s k o c z e n i e m, bo pamiętali co zrobiłem z porównaniem metod badania twardości metali (na pierwszym roku w ramach kolokwium udowodniłem analitycznie porównywalność dwóch metod twardości- nauczyciel był tym faktem zdumiony i dzięki temu zostałem zwolniony z egzaminu na trzecim roku studiów - nikt na świecie nie podał takiego dowodu - znany był dowód oparty o porównanie kątów). Pozostałym studentom z innych kierunków opadły szczęki. Rzeka, dwa naczynia 9l i 4l. Odmierzyć 6l. Z pełnego 9l dwa odlewy po 4l i zostaje w nim1litr, który wlewamy do opróżnionego 4l. W naczyniu 4l jest 1l. Z pełnego 9l wylewamy 3l do pustego 4l i mamy 6l w niepełnym 9l. Niech więc nikogo nie dziwi fakt, że jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości. Zrozumiano!!!! Wyprzedziłem wszystkich geniuszy świata, nie stopniem trudności rozwiązań, lecz kalibrem sensacyjnośći i prostotą rozwiazań - nikt oprócz mnie tego nie dokonał. Wiles na pewno nie udowodnił WTF. Za brednie stanowiące rzekomy dowód WTF Wiles otrzymał z rąk Króla Norwegii Medal Abela czyli Nagrodę Nobla - na wniosek przestępcy. Pod koniec XX wieku spotkałem wykładowczynię w autobusie. Jechała na wydział PIP UMCS. Powiedziałem jej, że to zadanie znalazłem niedawno w polskiej książce z roku 1969. Odpowiedziała, że nie jest to możliwe, gdyż wówczas podczas wykładu podała problem ze źródła obcego. Dodała, że absolutnie tego nie udowodnię, bo musiałem się pomylić. Oto dowód. Józef Kozielecki: Rozwiązywanie problemów, PAŃSTWOWE ZAKŁADY WYDAWNICTW SZKOLNYCH, Warszawa 1969, s. 55-57. Google: lwgula
Nie wolno się zabić. Popełniając samobójstwo dajesz satysfakcję parlamentarzystom i innym swoim wrogom. Wkrótce pracę otrzymywać będą roboty, a ludzie będą pozostawiani bez środków do życia. Nie wolno podejmować pracy za plewy. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 12:39
Nie żyje człowiek, a niektóre komentarze są na poziomie poniżej dna. Zero szacunku dla życia i dla innych ludzi.
Avatar
Henio / 14 czerwca 2016 o 11:57
No właśnie. W skansenie, żeby było bardziej nastrojowo, strażnicy powinni nosić ostre szabelki.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 11:52
pomijając przyczyny zdarzenia po co strażnikom w skansenie broń z ostrą amunicją ? a może grasują tam zombiaki?
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 11:36
JAK SIĘ CHCE NA POWAŻNIE ZE SOBĄ SKOŃCZYĆ NIE JEST TO TRUDNE. KTO 3 RAZY PRÓBUJE WCIĄŻ WOŁA O POMOC. MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE NADEJDZIE OD CIEBIE SAMEJ :)
Avatar
baretta / 14 czerwca 2016 o 11:35
Nie wiadomo. A no nie wiadomo. Był niewyspany, więc zrobił to wczesniej, niż ustawa przewiduje.
Avatar
ryr / 14 czerwca 2016 o 11:32
Nie łam sie, wszystko przed Tobą! Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 11:25
Cudownie ze mu sie udalo, ja niestety sprawe spartolilam, 3 razy mi sie nie udalo
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 0 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 0 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 17 18

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 76 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.