poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Strefa Płatnego Parkowania. Operator opóźnia się z malowaniem linii

Dodano: 26 lipca 2016, 17:28
Autor: Dominik Smaga

Krakowskie Przedmieście w Lublinie. Tutaj na parkingach linii nie będzie w ogóle
Krakowskie Przedmieście w Lublinie. Tutaj na parkingach linii nie będzie w ogóle

Nie dotrzymał słowa operator Strefy Płatnego Parkowania, który do niedzieli miał poprawić jej oznakowanie. Ratusz daje mu na to kolejny tydzień. Jednocześnie zapowiada, że na Starym Mieście nie każe wyznaczać parkingów liniami na bruku, ale opłaty pobierać będzie

– Wykonawca tłumaczy nam, że z powodu zajętych miejsc parkingowych nie było możliwe namalowanie linii – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Tuż przed weekendem informował, że zgodnie z deklaracją wykonawcy kompletne oznakowanie pojawi się najpóźniej w niedzielę. Nie pojawiło się, a Ratusz wymienia długą listę ulic, na których coś trzeba jeszcze poprawić, m.in. I Armii Wojska Polskiego, Karmelicką, Wróblewskiego, Bieczyńskiego, Jasną, Hipoteczną, Sądową czy Konopnicką.

– Wyznaczyliśmy wykonawcy kolejny nieprzekraczalny termin, do końca lipca – informuje Kieliszek. – Chcielibyśmy wreszcie móc zacząć sprawdzanie poprawności oznakowania względem zatwierdzonych projektów organizacji ruchu.

1 sierpnia „sprawdzam” powie też wojewoda, który tego dnia zacząć ma kontrolę zaanonsowaną prezydentowi w zeszłym tygodniu. Jeśli dopatrzy się nieprawidłowości, będzie mógł nakazać zmianę oznakowania.

Skontrolowane przez wojewodę mają być zatwierdzone przez miasto projekty oznakowania 20 ulic, m.in. Krakowskiego Przedmieścia, gdzie Ratusz postanowił nie malować linii na chodnikach. Miejscy urzędnicy tłumaczą, że prawo pozwala nie malować ich tam, gdzie miejsca postojowe wyznaczono „konstrukcyjnie”, i za takie wyznaczenie uznają inny kolor bruku.

Wczoraj Urząd Miasta zapowiedział też, że nie każe malować białych linii na uliczkach Starego Miasta, np. Jezuickiej czy Olejnej. – Nie powołujemy się na żaden przepis, po prostu nie chcemy szpecić miasta – wyjaśnia Kieliszek. I choć prawo pozwala pobierać opłaty tylko tam, gdzie miejsca oznaczono poziomo i pionowo, to Ratusz zapowiada, że z pieniędzy na Starym Mieście nie zrezygnuje. – Opłaty na Starym Mieście są egzekwowane przez kontrolerów.

Wcześniej miasto poleciło zmyć wymalowane już na pl. Zamkowym linie, by nie szpeciły placu.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 lipca 2016 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Wojewodo skasować płatne parkingi razem z Żukiem i Kieliszkiem. :):):)
Rozwiń
Gość
Gość (27 lipca 2016 o 07:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śmieszny Kraj i śmieszne miasto. Jak nie może Firma zdążyć z malowaniem to niech zapłaci 5 milionów złotych do kasy miasta to będzie wiedziała za co ma płacone. I od razu " RUCHÓW NABIERZE"
Rozwiń
Gość
Gość (26 lipca 2016 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znakiem poziomym jest linia w kolorze białym, tymczasowym w kolorze żółtym. Coś jeszcze trzeba tym idiotom z miasta tłumaczyć???
Rozwiń
Gość
Gość (26 lipca 2016 o 21:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KIELISZEK TO IDIOTA PO CO ŻUK GO TRZYMA - KIELISZEK WYPOWIADA SIĘ W MEDIACH NIE ZNAJĄC POLSKIEGO PRAWA - CO WYPOWIEDZ, TO WIĘKSZA GŁUPOTA
Rozwiń
Gość
Gość (26 lipca 2016 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A nie mogą malować w nocy w tedy samochody nie parkują? Sam widziałem linie niedokończone wieczorami a samochodów brak :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!