piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Sukces lubelskich naukowców w konkursie National Geographic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2012, 09:57
Autor: (MB)

Jedna z nominacji dotyczy skarbów z Czermna. Nieoficjalnie mówi się, że skarby zostały ubezpieczone
Jedna z nominacji dotyczy skarbów z Czermna. Nieoficjalnie mówi się, że skarby zostały ubezpieczone

Wśród 5 nominacji do miana Naukowego Odkrycia Roku w konkursie National Geographic – Travelery 2011 są dwie dla naukowców z lubelskiego UMCS.

Nieoficjalnie, jak napisaliśmy jako pierwsi, było o tym wiadomo na początku stycznia. Teraz gazeta potwierdziła nasze informacje, oficjalnie ogłaszając listę nominowanych.

Głosowanie SMS-owe, które wyłoni Naukowe Odkrycie Roku i – tym samym – zdobywcę Travelera 2011, właśnie ruszyło. Potrwa do 27 marca.

Każda osoba, która odda głos w plebiscycie, może dodatkowo wziąć udział w konkursie. Wystarczy w SMS-ie wpisać propozycję hasła promującego Travelery National Geographic. SMS-y bez wpisanego hasła liczą się jako głos oddany w plebiscycie, ale nie biorą udziału w konkursie z nagrodami.

Autorzy najlepszych haseł powalczą m.in. o wycieczkę do Wietnamu, nawigacje turystyczne lub sprzęt outdoorowy.

Nominowani z UMCS

Prof. Andrzej Kokowski, Marcin Piotrowski, Artur Troncik

Odkrycie skarbu w Czermnie. Drogocenna biżuteria, złocone srebro z XIII w. – to efekt wykopalisk archeologicznych, które naukowcy z UMCS prowadzili w Czermnie, w powiecie tomaszowskim. Odkrycie ma też znaczenie historyczne – może być dowodem na to, że miejscowość stanowiła stolicę od lat poszukiwanych przez znawców średniowiecza Grodów Czerwieńskich.

SMS w plebiscycie: TR.WYBIERAM.D4 pod numer 71001
SMS w plebiscycie i w konkursie: TR.KOD WYBRANEJ NAGRODY.D4 + HASŁO PROMUJĄCE NG TRAVELER pod numer 71001


Prof. dr hab. Nikodem Grankowski, prof. dr hab. Marek Tchórzewski z zespołem

Przełom w badaniach nad szczepionką na malarię. Lubelscy naukowcy z UMCS opracowali antygen, który może posłużyć do wyprodukowania szczepionki przeciwko malarii. Będzie to wydarzenie na miarę historii medycyny – wszak choroba zabija rocznie na świecie ponad milion osób. Spośród chorób to trzeci największy morderca po AIDS i gruźlicy.

SMS w plebiscycie: TR.WYBIERAM.D2 pod numer 71001
SMS w plebiscycie i w konkursie: TR.KOD WYBRANEJ NAGRODY.D2 + HASŁO PROMUJĄCE NG TRAVELER pod numer 71001

Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto. Więcej informacji na: http://travelery2011.national-geographic.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Nazwa użytkownika
VW
Miro Max
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Nazwa użytkownika
Nazwa użytkownika (20 lutego 2012 o 04:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
At times, some [url=http://www.coachfactoryoutletusa.org/]Coach Factory Outlet[/url] are released with minor [url=http://www.coachoutletsstore-online.net/][spam][/url], and are automatically sent to the [url=http://www.coachfactoryoutletonlined.net/]Coach Factory Outlet Online[/url]. Worry no [url=http://www.coachfactory-outlet-onlines.com/]Coach Factory Outlet[/url] because these are still the same [url=http://www.coachoutletscoupons.net/]Coach Outlet[/url] that you longed to [url=http://www.coachoutletsstore-online.net/]Coach Outlet Store Online[/url].A visit or two at the [url=http://www.coachoutletonlinex.net/][spam][/url] will surely make the travel [url=http://www.coachfactoryoutletonlined.net/]Coach Factory Online[/url] worth [url=http://www.coachoutlet-2012-sale.net/][spam][/url]. In [url=http://www.coachoutletonlinex.net/]Coach Outlet Store Online[/url], you can [url=http://www.coachfactoryoutletonlinee.net/]Coach Factory Outlet Online[/url] from the past collections that you have [url=http://www.coachoutletsstore-online.net/]Coach Outlet[/url] wanted to [url=http://www.coachfactoryoutletusa.org/]Coach Factory Online[/url]. You [url=http://www.coachfactoryoutletonlinec.com/]Coach Factory Outlet[/url] need to [url=http://www.coachfactoryoutletonlinee.net/]Coach Factory Outlet[/url] the product you seek in any [url=http://www.coachfactoryoutletonlinee.net/]Coach Factory Online[/url] or pile [url=http://www.coachfactoryoutletonlinesale.org/]Coach Factory Outlet[/url]. Determination in having the [url=http://www.coachoutletsstore-online.net/][spam] Store[/url] will be [url=http://www.coachfactory-outlet-onlines.com/]Coach Factory Online[/url] of your [url=http://www.coachoutletonlinex.net/]Coach Outlet[/url] here.Basically, [url=http://www.coachfactoryoutletonlinec.com/]Coach Factory Outlet Online[/url] are about bulk shopping of your [url=http://www.coachfactoryoutleto.net/]Coach Factory Outlet[/url] Coach [url=http://www.coachfactory-outlet-onlines.com/]Coach Factory Outlet Online[/url], at half [url=http://www.coachfactoryoutletonlined.net/]Coach Factory Outlet[/url] original [url=http://www.coachoutletscoupons.net/]Coach Outlet Coupons[/url].
Rozwiń
VW
VW (14 lutego 2012 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Amerykański sen" Troncika spełnił się !!! Od pomywacza do celebryty!!!!
Archeolodzy z całej Polski ustawiajcie się w kolejce do Troncika!!!
Jedyna nadzieja tylko w NIM na wasze cudowne "odkrycia"
Rozwiń
Miro Max
Miro Max (13 lutego 2012 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo prof. Kokowski. Został Pan Idolem tzw. poszukiwaczy skarbów, czyli tysięcy amatorów roskopujących stanowiska archeologiczne, grodziska, rozbijających mury zamkowe. Brawo, gratuluję!!! Tylko kto wiosną,jak śnieg stopnieje wyruszy z nimi w pola lubelszczyzny. Ile znalezionych zabytków trafi do jakiegoś muzeum. Ci tzw. poszukiwacze głosują teraz za Panem bo jest Pan ich Idolem. Otwiera Pan im furtkę do nielegalnych poszukiwań... A. Troncik, nie archeolog tylko kucharz z zawodu, mógł to dlaczego inni nie magą. Precedens już jest.....
Fora tych tzw poszukiwaczy skarbów pieją z zachwytu za Panem.
Rozwiń
Gorol
Gorol (13 lutego 2012 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może Profesor Kokowski zmobilizuje A. Troncika do zrobienia matury i rozpoczęcia studiów na tej jakże szacownej Uczelni jaką jest UMCS. Z tytułem mgra może kiedyś dostanie nawet nagrodę Nobla a nie jakąś tylko nominację NG
Rozwiń
Karo
Karo (13 lutego 2012 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka stolica? Czy ktoś może sobie wyobrazić księcia zakopującego w pośpiechu swoją biżuterię przed jakimś wrogiem?
To jest nic innego jak tylko depozyt jakiegoś kupca, który tymi świecidełkami handlował. Jak przed laty znaleziono skarb średzki, to nikt przy zdrowych zmysłach nie przenosił do Środy Śląskiej stolicy Czech. Trochę umiaru Panowie celebryci bo wam woda sodowa uderzy do głowy!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!