wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Święto Politechniki z piknikiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2009, 16:23
Autor: (MB)

Można się jeszcze zapisywać na piknik w ramach tegorocznego Święta Politechniki Lubelskiej. Piknik odbędzie się w piątek, ale obchody zaczną się już w środę o godz. 9.

- Dla społeczności naszej uczelni to okazja do radosnego wspominania chlubnej przeszłości i zachęta do dalszego wysiłku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego - mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL.

- Z kolei dla mieszkańców Lublina to możliwość odbycia niezwykłej wędrówki po różnych obszarach wiedzy inżynierskiej - dodaje.

Święto rozpocznie się w środę o godz. 9 mszą świętą w intencji pracowników, studentów i doktorantów Politechniki w Kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Nadbystrzyckiej 40.

O godz. 10.30 odbędzie się uroczysta promocja doktorska w auli im. Rektora S. Podkowy na Wydziale Mechanicznym przy ul. Nadbystrzyckiej 36.

Przez całą środę będzie można wziąć udział w zawodach sportowych np. w finałach w siatkówce plażowej mężczyzn o Puchar Rektora PL, finałach Mistrzostw Politechniki w siatkówce plażowej kobiet o Puchar Kierownika SWFiS, międzywydziałowym turnieju piłki nożnej o Mistrzostwo Politechniki oraz turnieju tenisa ziemnego o Mistrzostwo Politechniki.

Drugą część obchodów tegorocznego święta zaplanowano na najbliższy piątek - 15 maja. O godz. 18 na terenach zielonych PL rozpocznie się wielki piknik. To okazja do spotkania wielu pokoleń osób związanych z lubelską uczelnią.

Zainteresowani mogą się jeszcze zapisywać w sekretariatach wydziałów i jednostek PL. Koszt uczestnictwa - 25 zł od osoby.

Politechnika obchodzi swoje Święto po raz siódmy. Ustanowił je Senat PL w 2003 r., nawiązując do daty utworzenia w Lublinie Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej - 13 maja 1953 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!