poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Święto Simona Bolivara

Dodano: 18 listopada 2002, 14:41

Ambasador Republiki Wenezueli w Polsce Daniela Szokoloczi, sekretarz tejże ambasady Anabel Duran-Sziller i wenezuelski literaturoznawca prof. Luis Alfonso Cziriboga z małżonką uczestniczyli wczoraj w święcie Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara, patrona w Milejowie. Tradycją stało się, że na coroczne obchody rocznicy nadania imienia, milejowska szkoła gości ambasadorów państw bolivariańskich: Ekwadoru, Peru, Wenezueli, Boliwii i Kolumbii.
Po powitaniu gości i wystąpieniach okolicznościowych nauczycielom wręczono nagrody i wyróżnienia. Gratulacjom towarzyszyły życzenia sukcesów w dalszej pracy wychowawczej. W tym roku uczestnicy uroczystości wysłuchali wykład inauguracyjny zatytułowany „Tubylcy Amazonii od odkrycia Ameryki do dnia dzisiejszego”, wygłoszony przez Kacpra Świerka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W programie artystycznym swoje możliwości artystyczne uczniowie szkoły. Pokazali piosenki hiszpańskie oraz fragmenty telenoweli „Escanadalos familaiares”. Ostatnim akcentem uroczystości był poczęstunek. W tym roku serwowano gulasz wenezuelski.
Simon Bolivar (1783-1830), bohater wojen z Hiszpanią o niepodległość krajów Ameryki Południowej (od jego nazwiska wzięła swą nazwę Boliwia), pochodzący z zamożnej kreolskiej rodziny wenezuelskiej jest patronem szkoły od 1971 roku.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!