Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2012 r.
10:14
Edytuj ten wpis

Sylwester Tułajew nie jest już przewodniczącym klubu PiS

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 16 A A
Sylwester Tułajew. (Archiwum)
Sylwester Tułajew. (Archiwum)

Sylwester Tułajew przestał być przewodniczącym klubu PiS w Radzie Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Został jednomyślnie odwołany przez swoich klubowych kolegów. Nowym przewodniczącym wybrano Krzysztofa Siczka.

- Dzisiejszy dzień pokazał, że dzieje się coś niedobrego, ale nie będę tego komentował. To wewnętrzne sprawy klubu i partii - tak Sylwester Tułajew odniósł się do decyzji o odwołaniu go z fotela szefa klubu PiS.

Były przewodniczący krytycznie odnosił się do projektów, zgłaszanych przez prezydenta Krzysztofa Żuka. Przykładem może być przekształcenie Zarządu Nieruchomości Komunalnych w spółkę.

- Nie można się na to zgodzić - mówi Tułajew. - Prezydent czuje się już tak pewny siebie, że z nikim nie konsultuje swoich projektów, a jedynie przedstawia uchwały. W sprawie ZNK trzeba wyjaśnić wiele kwestii. Jaki jest biznesplan, co stanie się lokatorami i majątkiem. Przecież to tysiące mieszkań. Nie wiadomo też co zrobić z długami lokatorów, które sięgają 140 mln zł.

W głosowaniu brało udział 12 z 16 radnych klubu PiS.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
odrzut / 6 września 2012 o 22:25
[quote name='and rahaug' timestamp='1346926477' post='671223']
Polityka jest bardzo brutalna - historia oceni, że to błędna decyzja. Kubicowałem i będe kibicował Sylwestrowi Mieszkaniec Lublina ZYBI
[/quote]

Zybi - a co Cię w nim urzekło? To, że głosował tak, jak chciał Kaczyński, a nie tak, jak jest lepiej dla Lublinian?

Czy może to, że głosował przeciwko budowie parkingu przy Teatrze w budowie (i przez to blokował dokończenie budowy?).

Czy może to, że między innymi przez niego ciągle nie ma przebudowanego skrzyżowania Gen. Ducha z Solidarności i Sikorskiego, bo blokował zmianę planu zagospodarowania górek? Przez to straciliśmy z 10 lat - przez ten czas były korki i ludzie zmarnowali kupę czasu i paliwa, a na górkach jak był syf i miejsce spotkań żuli, tak jest.

Czy może to, że pan Tułajew głosował za przedłużeniem dzierżawy terenów przy ulicy Ruskiej i obok dworca PKS dla Fundacji Ochrony Zabytków Lublina? Ta fundacja przeznaczyła przez kilkanaście lat działania parę procent na odnowę zabytków, a zzarabia po kilkaset tysięcty złotych rocznie na targowisku, które urządziła przy Ruskiej.

A w zarządzie fundacji sami byli radni...
[quote name='and rahaug' timestamp='1346926477' post='671223']
Polityka jest bardzo brutalna - historia oceni, że to błędna decyzja. Kubicowałem i będe kibicował Sylwestrowi Mieszkaniec Lublina ZYBI
[/quote]

Zybi - a co Cię w nim urzekło? To, że głosował tak, jak chciał Kaczyński, a nie tak, jak jest lepiej dla Lublinian?

Czy może to, że głosował przeciwko budowie parkingu przy Teatrze w budowie (i przez to blokował dokończenie budowy?).

Czy może to, że między innymi... rozwiń
Avatar
odrzut / 6 września 2012 o 22:19
I bardzo dobrze. Tułajew lobbował na rzecz Fundacji Ochrony Zabytków (tej, co kosi kasę na dzierżawie terenów obok Ruskiej i dworca PKS jako targu i jest przechowlanią dla byłych radnych, a przez kilkanaście lat wydała kilka procent zysków na ochronę zabytków).

Temu panu dziękujemy.
Avatar
Makarena126 / 6 września 2012 o 21:01
[quote name='Piotr' timestamp='1346930762' post='671246']
Duzo gadał, mało robił tylko przeciw wszystkiemu protestował i do tego nie dbał wcale o młodzieżówkę PiS. Może czas zająć sie prawdziwą pracą proszę Pana, a nie tylko gadaniem?
[/quote]

a co ma FM PiS do działalności dla miasta??? jak coś piszesz to na temat. a Sylwek bardzo dobrze sobie radził i chciał zadbać o interesy mieszkańców ale jak widać pewne osoby z pewnego kręgu działąjące na rzecz PO a startujące z list PiS zrobiły krecią robotę i w końcu stało się to co widać. cóż wyborcy ocenią działalność.
[quote name='Piotr' timestamp='1346930762' post='671246']
Duzo gadał, mało robił tylko przeciw wszystkiemu protestował i do tego nie dbał wcale o młodzieżówkę PiS. Może czas zająć sie prawdziwą pracą proszę Pana, a nie tylko gadaniem?
[/quote]

a co ma FM PiS do działalności dla miasta??? jak coś piszesz to na temat. a Sylwek bardzo dobrze sobie radził i chciał zadbać o interesy mieszkańców ale jak widać pewne osoby z pewnego kręgu działąjące na rzecz PO a startujące z list PiS zrobiły krecią r... rozwiń
Avatar
urz. / 6 września 2012 o 15:50
Nie za darmo a jak podawano w tvp 3 lublin za 350 tys. rocznie samego czynszu dzierżawnego odporowadzanego do budżetu miasta Lublin, nie wprowadzajcie bzdurnych informacji do obiegu
Avatar
obserwator nie z PiSu / 6 września 2012 o 15:45
Skomentuję jak w Kurierze ..Młody, ambitny chłopak. Dał się podejść starym politycznym wyjadaczom. Robił za nich brudną robotę. Za bardzo się upolitycznił. A teraz dostał pa łapach. Chyba jedyny, który nie dał się kupić ciepłą posadką w jakimś urzędzie. Ma czyste ręce. Pomagał i pomaga zwykłym ludziom. Czego nie można powiedzieć o nowym przewodniczącym. Panie Sylwestrze, jest pan o wiele młodszy od Siczka i w tym pańska siła, da pan radę. Pana kariera dopiero się zaczyna. Może nie miał pan poparcia wśród /zazdrosnych/kolegów klubowych (młody, wyrywny, nie siedzi tylko coś robi) ale zostali panu jeszcze pańscy wyborcy i to jest pańska wielka siła! Więcej działania mniej polityki.
Skomentuję jak w Kurierze ..Młody, ambitny chłopak. Dał się podejść starym politycznym wyjadaczom. Robił za nich brudną robotę. Za bardzo się upolitycznił. A teraz dostał pa łapach. Chyba jedyny, który nie dał się kupić ciepłą posadką w jakimś urzędzie. Ma czyste ręce. Pomagał i pomaga zwykłym ludziom. Czego nie można powiedzieć o nowym przewodniczącym. Panie Sylwestrze, jest pan o wiele młodszy od Siczka i w tym pańska siła, da pan radę. Pana kariera dopiero się zaczyna. Może nie miał pan poparcia wśród /zazdrosnych/kolegów klubowych (młody... rozwiń
Avatar
pin / 6 września 2012 o 14:35
A no nie zapomnijmy, że Tułajew chciał też, by miasto w dalszym ciągu za darmo dzierżawiło pewnej fundacji teren przy targowisku na Ruskiej. To jest radny! Co biznes jakiejś grupki stawia ponad interesem miasta.
Avatar
Jasiek / 6 września 2012 o 14:32
wysławiajmy wojnę w PiS jedyną chigienę polskiej polityki
Avatar
Piotr / 6 września 2012 o 13:26
Duzo gadał, mało robił tylko przeciw wszystkiemu protestował i do tego nie dbał wcale o młodzieżówkę PiS. Może czas zająć sie prawdziwą pracą proszę Pana, a nie tylko gadaniem?
Avatar
jacek / 6 września 2012 o 12:51
przez niego zrobili światła na rondzie przy realu na czechowie! Bezmyślność!
Avatar
rocco / 6 września 2012 o 12:40
Mam nadzieje ze sam Prezes sromotnie skarci tych ktorzy glosowali przeciwko panu Sylwestrowi. Taki konflikt wewnarz partii nie wrozny niczego dobrego...nie jestem wielkim fanem polityki pana sylwestra,niektore dzialania moze i nie wygladaly najlepiej ale na pewno nie dzialal niekorzystnie dla Lublina. A ci panowie ktorzy panosza sie przy naszym panu prezydencie i dzialaja nie koniecznie dla dobra partii a swojego pametajcie...Prezes widzi i na pewno zagrzmi:)
Avatar
odrzut / 6 września 2012 o 22:25
[quote name='and rahaug' timestamp='1346926477' post='671223']
Polityka jest bardzo brutalna - historia oceni, że to błędna decyzja. Kubicowałem i będe kibicował Sylwestrowi Mieszkaniec Lublina ZYBI
[/quote]

Zybi - a co Cię w nim urzekło? To, że głosował tak, jak chciał Kaczyński, a nie tak, jak jest lepiej dla Lublinian?

Czy może to, że głosował przeciwko budowie parkingu przy Teatrze w budowie (i przez to blokował dokończenie budowy?).

Czy może to, że między innymi przez niego ciągle nie ma przebudowanego skrzyżowania Gen. Ducha z Solidarności i Sikorskiego, bo blokował zmianę planu zagospodarowania górek? Przez to straciliśmy z 10 lat - przez ten czas były korki i ludzie zmarnowali kupę czasu i paliwa, a na górkach jak był syf i miejsce spotkań żuli, tak jest.

Czy może to, że pan Tułajew głosował za przedłużeniem dzierżawy terenów przy ulicy Ruskiej i obok dworca PKS dla Fundacji Ochrony Zabytków Lublina? Ta fundacja przeznaczyła przez kilkanaście lat działania parę procent na odnowę zabytków, a zzarabia po kilkaset tysięcty złotych rocznie na targowisku, które urządziła przy Ruskiej.

A w zarządzie fundacji sami byli radni...
[quote name='and rahaug' timestamp='1346926477' post='671223']
Polityka jest bardzo brutalna - historia oceni, że to błędna decyzja. Kubicowałem i będe kibicował Sylwestrowi Mieszkaniec Lublina ZYBI
[/quote]

Zybi - a co Cię w nim urzekło? To, że głosował tak, jak chciał Kaczyński, a nie tak, jak jest lepiej dla Lublinian?

Czy może to, że głosował przeciwko budowie parkingu przy Teatrze w budowie (i przez to blokował dokończenie budowy?).

Czy może to, że między innymi... rozwiń
Avatar
odrzut / 6 września 2012 o 22:19
I bardzo dobrze. Tułajew lobbował na rzecz Fundacji Ochrony Zabytków (tej, co kosi kasę na dzierżawie terenów obok Ruskiej i dworca PKS jako targu i jest przechowlanią dla byłych radnych, a przez kilkanaście lat wydała kilka procent zysków na ochronę zabytków).

Temu panu dziękujemy.
Avatar
Makarena126 / 6 września 2012 o 21:01
[quote name='Piotr' timestamp='1346930762' post='671246']
Duzo gadał, mało robił tylko przeciw wszystkiemu protestował i do tego nie dbał wcale o młodzieżówkę PiS. Może czas zająć sie prawdziwą pracą proszę Pana, a nie tylko gadaniem?
[/quote]

a co ma FM PiS do działalności dla miasta??? jak coś piszesz to na temat. a Sylwek bardzo dobrze sobie radził i chciał zadbać o interesy mieszkańców ale jak widać pewne osoby z pewnego kręgu działąjące na rzecz PO a startujące z list PiS zrobiły krecią robotę i w końcu stało się to co widać. cóż wyborcy ocenią działalność.
[quote name='Piotr' timestamp='1346930762' post='671246']
Duzo gadał, mało robił tylko przeciw wszystkiemu protestował i do tego nie dbał wcale o młodzieżówkę PiS. Może czas zająć sie prawdziwą pracą proszę Pana, a nie tylko gadaniem?
[/quote]

a co ma FM PiS do działalności dla miasta??? jak coś piszesz to na temat. a Sylwek bardzo dobrze sobie radził i chciał zadbać o interesy mieszkańców ale jak widać pewne osoby z pewnego kręgu działąjące na rzecz PO a startujące z list PiS zrobiły krecią r... rozwiń
Avatar
urz. / 6 września 2012 o 15:50
Nie za darmo a jak podawano w tvp 3 lublin za 350 tys. rocznie samego czynszu dzierżawnego odporowadzanego do budżetu miasta Lublin, nie wprowadzajcie bzdurnych informacji do obiegu
Avatar
obserwator nie z PiSu / 6 września 2012 o 15:45
Skomentuję jak w Kurierze ..Młody, ambitny chłopak. Dał się podejść starym politycznym wyjadaczom. Robił za nich brudną robotę. Za bardzo się upolitycznił. A teraz dostał pa łapach. Chyba jedyny, który nie dał się kupić ciepłą posadką w jakimś urzędzie. Ma czyste ręce. Pomagał i pomaga zwykłym ludziom. Czego nie można powiedzieć o nowym przewodniczącym. Panie Sylwestrze, jest pan o wiele młodszy od Siczka i w tym pańska siła, da pan radę. Pana kariera dopiero się zaczyna. Może nie miał pan poparcia wśród /zazdrosnych/kolegów klubowych (młody, wyrywny, nie siedzi tylko coś robi) ale zostali panu jeszcze pańscy wyborcy i to jest pańska wielka siła! Więcej działania mniej polityki.
Skomentuję jak w Kurierze ..Młody, ambitny chłopak. Dał się podejść starym politycznym wyjadaczom. Robił za nich brudną robotę. Za bardzo się upolitycznił. A teraz dostał pa łapach. Chyba jedyny, który nie dał się kupić ciepłą posadką w jakimś urzędzie. Ma czyste ręce. Pomagał i pomaga zwykłym ludziom. Czego nie można powiedzieć o nowym przewodniczącym. Panie Sylwestrze, jest pan o wiele młodszy od Siczka i w tym pańska siła, da pan radę. Pana kariera dopiero się zaczyna. Może nie miał pan poparcia wśród /zazdrosnych/kolegów klubowych (młody... rozwiń
Avatar
pin / 6 września 2012 o 14:35
A no nie zapomnijmy, że Tułajew chciał też, by miasto w dalszym ciągu za darmo dzierżawiło pewnej fundacji teren przy targowisku na Ruskiej. To jest radny! Co biznes jakiejś grupki stawia ponad interesem miasta.
Avatar
Jasiek / 6 września 2012 o 14:32
wysławiajmy wojnę w PiS jedyną chigienę polskiej polityki
Avatar
Piotr / 6 września 2012 o 13:26
Duzo gadał, mało robił tylko przeciw wszystkiemu protestował i do tego nie dbał wcale o młodzieżówkę PiS. Może czas zająć sie prawdziwą pracą proszę Pana, a nie tylko gadaniem?
Avatar
jacek / 6 września 2012 o 12:51
przez niego zrobili światła na rondzie przy realu na czechowie! Bezmyślność!
Avatar
rocco / 6 września 2012 o 12:40
Mam nadzieje ze sam Prezes sromotnie skarci tych ktorzy glosowali przeciwko panu Sylwestrowi. Taki konflikt wewnarz partii nie wrozny niczego dobrego...nie jestem wielkim fanem polityki pana sylwestra,niektore dzialania moze i nie wygladaly najlepiej ale na pewno nie dzialal niekorzystnie dla Lublina. A ci panowie ktorzy panosza sie przy naszym panu prezydencie i dzialaja nie koniecznie dla dobra partii a swojego pametajcie...Prezes widzi i na pewno zagrzmi:)
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!