poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Sylwester Tułajew nie jest już przewodniczącym klubu PiS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2012, 10:14
Autor: jsz

Sylwester Tułajew. (Archiwum)
Sylwester Tułajew. (Archiwum)

Sylwester Tułajew przestał być przewodniczącym klubu PiS w Radzie Miasta.

Został jednomyślnie odwołany przez swoich klubowych kolegów. Nowym przewodniczącym wybrano Krzysztofa Siczka.

- Dzisiejszy dzień pokazał, że dzieje się coś niedobrego, ale nie będę tego komentował. To wewnętrzne sprawy klubu i partii - tak Sylwester Tułajew odniósł się do decyzji o odwołaniu go z fotela szefa klubu PiS.

Były przewodniczący krytycznie odnosił się do projektów, zgłaszanych przez prezydenta Krzysztofa Żuka. Przykładem może być przekształcenie Zarządu Nieruchomości Komunalnych w spółkę.

- Nie można się na to zgodzić - mówi Tułajew. - Prezydent czuje się już tak pewny siebie, że z nikim nie konsultuje swoich projektów, a jedynie przedstawia uchwały. W sprawie ZNK trzeba wyjaśnić wiele kwestii. Jaki jest biznesplan, co stanie się lokatorami i majątkiem. Przecież to tysiące mieszkań. Nie wiadomo też co zrobić z długami lokatorów, które sięgają 140 mln zł.

W głosowaniu brało udział 12 z 16 radnych klubu PiS.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
odrzut
odrzut
Makarena126
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

odrzut
odrzut (6 września 2012 o 22:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='and rahaug' timestamp='1346926477' post='671223']
Polityka jest bardzo brutalna - historia oceni, że to błędna decyzja. Kubicowałem i będe kibicował Sylwestrowi Mieszkaniec Lublina ZYBI
[/quote]

Zybi - a co Cię w nim urzekło? To, że głosował tak, jak chciał Kaczyński, a nie tak, jak jest lepiej dla Lublinian?

Czy może to, że głosował przeciwko budowie parkingu przy Teatrze w budowie (i przez to blokował dokończenie budowy?).

Czy może to, że między innymi przez niego ciągle nie ma przebudowanego skrzyżowania Gen. Ducha z Solidarności i Sikorskiego, bo blokował zmianę planu zagospodarowania górek? Przez to straciliśmy z 10 lat - przez ten czas były korki i ludzie zmarnowali kupę czasu i paliwa, a na górkach jak był syf i miejsce spotkań żuli, tak jest.

Czy może to, że pan Tułajew głosował za przedłużeniem dzierżawy terenów przy ulicy Ruskiej i obok dworca PKS dla Fundacji Ochrony Zabytków Lublina? Ta fundacja przeznaczyła przez kilkanaście lat działania parę procent na odnowę zabytków, a zzarabia po kilkaset tysięcty złotych rocznie na targowisku, które urządziła przy Ruskiej.

A w zarządzie fundacji sami byli radni...
Rozwiń
odrzut
odrzut (6 września 2012 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze. Tułajew lobbował na rzecz Fundacji Ochrony Zabytków (tej, co kosi kasę na dzierżawie terenów obok Ruskiej i dworca PKS jako targu i jest przechowlanią dla byłych radnych, a przez kilkanaście lat wydała kilka procent zysków na ochronę zabytków).

Temu panu dziękujemy.
Rozwiń
Makarena126
Makarena126 (6 września 2012 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Piotr' timestamp='1346930762' post='671246']
Duzo gadał, mało robił tylko przeciw wszystkiemu protestował i do tego nie dbał wcale o młodzieżówkę PiS. Może czas zająć sie prawdziwą pracą proszę Pana, a nie tylko gadaniem?
[/quote]

a co ma FM PiS do działalności dla miasta??? jak coś piszesz to na temat. a Sylwek bardzo dobrze sobie radził i chciał zadbać o interesy mieszkańców ale jak widać pewne osoby z pewnego kręgu działąjące na rzecz PO a startujące z list PiS zrobiły krecią robotę i w końcu stało się to co widać. cóż wyborcy ocenią działalność.
Rozwiń
urz.
urz. (6 września 2012 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie za darmo a jak podawano w tvp 3 lublin za 350 tys. rocznie samego czynszu dzierżawnego odporowadzanego do budżetu miasta Lublin, nie wprowadzajcie bzdurnych informacji do obiegu
Rozwiń
obserwator nie z PiSu
obserwator nie z PiSu (6 września 2012 o 15:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skomentuję jak w Kurierze ..Młody, ambitny chłopak. Dał się podejść starym politycznym wyjadaczom. Robił za nich brudną robotę. Za bardzo się upolitycznił. A teraz dostał pa łapach. Chyba jedyny, który nie dał się kupić ciepłą posadką w jakimś urzędzie. Ma czyste ręce. Pomagał i pomaga zwykłym ludziom. Czego nie można powiedzieć o nowym przewodniczącym. Panie Sylwestrze, jest pan o wiele młodszy od Siczka i w tym pańska siła, da pan radę. Pana kariera dopiero się zaczyna. Może nie miał pan poparcia wśród /zazdrosnych/kolegów klubowych (młody, wyrywny, nie siedzi tylko coś robi) ale zostali panu jeszcze pańscy wyborcy i to jest pańska wielka siła! Więcej działania mniej polityki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!