piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Sympatycy narodowca śpiewali i modlili się w sądzie (wideo)

Dodano: 22 września 2009, 10:34
Autor: (er)

Kilkadziesiąt osób odmawiało we wtorek przed salą sądową Różaniec i śpiewało religijną pieśń. Przyszli wspierać Grzegorza Wysoka, działacza narodowościowego, oskarżonego o znieważanie osób narodowości żydowskiej.

Na proces Wysok zapraszał na stronie internetowej "Biuletynu Narodowego oraz rozwieszając plakaty w Lublinie ”.

"Zapraszamy wszystkich dla których wolność słowa, prasy i wyrażania poglądów są ważne na bezprecedensowy proces polityczny Grzegorza Wysoka, oskarżonego z donosu "Gazety Wyborczej" za informowanie o żydowskich roszczeniach majątkowych wobec Polski” – pisał.

Na apel Wysoka odpowiedziało kilkadziesiąt osób, które o godzinie 8.30 zjawiły się w Sądzie Rejonowym w Lublinie. Odmawiali Różaniec, śpiewali pieśń religijną.

- Zachowajcie powagę – zwracał im uwagę policjant z sądowej ochrony.

Sympatycy Wysoka zamilkli tuż przed rozprawą. Na małą salę sądową mogło wejść tylko kilka osób.

Wysok oskarżony jest o to, że na swoim blogu oraz w ulotkach, które dostali radni Miasta Lublina nawoływał do waśni z osobami narodowości żydowskiej i ich znieważał. Prokuratura nie wskazała w akcie oskarżenia, o które wpisy wchodzi.

- Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób miałem złamać prawo – stwierdził Wysok składając wniosek o zwrócenie sprawy prokuraturze.

Sąd zdecydował, że rozpatrzy wniosek 16 października. Na tym dzisiejsza rozprawa została zakończona.Czytaj więcej o:
Gość
Chłop Polski
chłop poski
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 września 2009 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Józek napisał:
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknąłTo nie bozia tylko sędzia nie znalazł podstaw do zastosowania aresztu.
Rozwiń
Chłop Polski
Chłop Polski (22 września 2009 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ruwny napisał:
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)

I NA TYM NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOŃCZY SIĘ LISTA ŻYDÓW KTÓRZY ROZUMIEJĄ O CO CHODZI BOGU OJCU ???
w tym co napisałeś jedno ale....zabierasz głos w srawie, mylisz fakty-zapytaj na lekcji religii kim jest Ojciec Crystusa?,jedno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM.
Rozwiń
chłop poski
chłop poski (22 września 2009 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o żydowskiej hucpie i perfidnych mordach na polskich patriotach.Przeżywaliśmy już strach przed pięcioramienną gwiazdą i jak widzę nic się nie zmieniło tylko tyle że gwieździe przybyło jedno ramię i ma nieco inny kolor.
Rozwiń
OBYWATEL POLSKI
OBYWATEL POLSKI (22 września 2009 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest preludium do większego zamordyzmu, choćby nie wiem w jakie kwiatki media go stroiły.
Krótko mówiąc: Zbytek wyżycia się dziś na kimś kogo poglądy nam się nie podobają (albo i są obojętne), jutro oznacza dla nas wszystkich penalizację tego co się w naszych poglądach może nie podobać akurat innej silniejszej grupie.
Myślisz, że Tobie to nie zagrozi?
A może nie masz już niczego w co na serio wierzysz, czego gotów jesteś bronić, co Cię pięknie różni od innych?

Nawiasem mówiąc p. Wysok nie jest groźny dla swoich potężnych oponentów, a im raczej nie chodzi o to by go personalnie pognębić. Chodzi o precedens, na którym uda sie rozbudować działania ograniczania wolności tym co aktywnieszym i z lewa, i z prawa, i ze środka.

Dziekuje za uwagę tym, którym chce się jescze o tym pomyśleć.
Rozwiń
Józek
Józek (22 września 2009 o 19:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!