wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Sympatycy narodowca śpiewali i modlili się w sądzie (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 września 2009, 10:34
Autor: (er)

Kilkadziesiąt osób odmawiało we wtorek przed salą sądową Różaniec i śpiewało religijną pieśń. Przyszli wspierać Grzegorza Wysoka, działacza narodowościowego, oskarżonego o znieważanie osób narodowości żydowskiej.

Na proces Wysok zapraszał na stronie internetowej "Biuletynu Narodowego oraz rozwieszając plakaty w Lublinie ”.

"Zapraszamy wszystkich dla których wolność słowa, prasy i wyrażania poglądów są ważne na bezprecedensowy proces polityczny Grzegorza Wysoka, oskarżonego z donosu "Gazety Wyborczej" za informowanie o żydowskich roszczeniach majątkowych wobec Polski” – pisał.

Na apel Wysoka odpowiedziało kilkadziesiąt osób, które o godzinie 8.30 zjawiły się w Sądzie Rejonowym w Lublinie. Odmawiali Różaniec, śpiewali pieśń religijną.

- Zachowajcie powagę – zwracał im uwagę policjant z sądowej ochrony.

Sympatycy Wysoka zamilkli tuż przed rozprawą. Na małą salę sądową mogło wejść tylko kilka osób.

Wysok oskarżony jest o to, że na swoim blogu oraz w ulotkach, które dostali radni Miasta Lublina nawoływał do waśni z osobami narodowości żydowskiej i ich znieważał. Prokuratura nie wskazała w akcie oskarżenia, o które wpisy wchodzi.

- Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób miałem złamać prawo – stwierdził Wysok składając wniosek o zwrócenie sprawy prokuraturze.

Sąd zdecydował, że rozpatrzy wniosek 16 października. Na tym dzisiejsza rozprawa została zakończona.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Chłop Polski
chłop poski
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 września 2009 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Józek napisał:
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknąłTo nie bozia tylko sędzia nie znalazł podstaw do zastosowania aresztu.
Rozwiń
Chłop Polski
Chłop Polski (22 września 2009 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ruwny napisał:
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)

I NA TYM NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOŃCZY SIĘ LISTA ŻYDÓW KTÓRZY ROZUMIEJĄ O CO CHODZI BOGU OJCU ???
w tym co napisałeś jedno ale....zabierasz głos w srawie, mylisz fakty-zapytaj na lekcji religii kim jest Ojciec Crystusa?,jedno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM.
Rozwiń
chłop poski
chłop poski (22 września 2009 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o żydowskiej hucpie i perfidnych mordach na polskich patriotach.Przeżywaliśmy już strach przed pięcioramienną gwiazdą i jak widzę nic się nie zmieniło tylko tyle że gwieździe przybyło jedno ramię i ma nieco inny kolor.
Rozwiń
OBYWATEL POLSKI
OBYWATEL POLSKI (22 września 2009 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest preludium do większego zamordyzmu, choćby nie wiem w jakie kwiatki media go stroiły.
Krótko mówiąc: Zbytek wyżycia się dziś na kimś kogo poglądy nam się nie podobają (albo i są obojętne), jutro oznacza dla nas wszystkich penalizację tego co się w naszych poglądach może nie podobać akurat innej silniejszej grupie.
Myślisz, że Tobie to nie zagrozi?
A może nie masz już niczego w co na serio wierzysz, czego gotów jesteś bronić, co Cię pięknie różni od innych?

Nawiasem mówiąc p. Wysok nie jest groźny dla swoich potężnych oponentów, a im raczej nie chodzi o to by go personalnie pognębić. Chodzi o precedens, na którym uda sie rozbudować działania ograniczania wolności tym co aktywnieszym i z lewa, i z prawa, i ze środka.

Dziekuje za uwagę tym, którym chce się jescze o tym pomyśleć.
Rozwiń
Józek
Józek (22 września 2009 o 19:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!