Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2015 r.
20:42

System Zarządzania Ruchem: Wyświetlacze działają, strona jeszcze nie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Informacje o szacowanym czasie przejazdu danej trasy zaczęły się już pojawiać na wyświetlaczach zamontowanych nad głównymi drogami w mieście. O wiele więcej informacji dostarczać miała specjalna strona internetowa, ale nie działa. Głowią się nad nią informatycy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarówno świetlne tablice, jak i strona internetowa powstały w ramach Systemu Zarządzania Ruchem, który zbudowano na zlecenie miasta za 28 milionów złotych. – System został przez nas przejęty od wykonawcy 23 grudnia jako bezusterkowy – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Tym samym miasto przejęło władzę nad całością systemu, w tym również nad wyświetlaczami, na których dyspozytorzy mogą prezentować dowolne komunikaty. Na przykład o utrudnieniach w ruchu po wypadku, albo o prowadzonych robotach drogowych. Jednak podstawową funkcją tablic świetlnych jest informowanie o tym, ile potrwa przejazd do danego punktu.

Tego typu komunikaty już są widoczne. I tak np. z tablicy ustawionej przy al. Kraśnickiej przed Nałęczowską można było dowiedzieć się wczoraj po godz. 13.30, że przejazd do ul. Jana Pawła II zajmie 7 minut. Spodziewany czas przejazdu obliczany jest na podstawie informacji z kamer zdolnych rozpoznawać tablice rejestracyjne. A potem trafia na wyświetlacz.

Wszystkie wyświetlacze naraz miały być widoczne dla gości specjalnej strony internetowej csr.lublin.eu. Dostępny miał tu być podgląd każdej takiej tablicy. I znacznie więcej. – Każdy użytkownik będzie mógł też obejrzeć aktualne zdjęcie z danego skrzyżowania – zapowiadał Dawid Klempka z firmy Qumak podczas oficjalnej prezentacji systemu. Pokazywał nawet mapę obrazującą natężenie ruchu, która też miała być dostępna na wspomnianej stronie internetowej.

Problem w tym, że strona nie działa w ogóle. Jak to możliwe, skoro system został uznany przez miasto za bezusterkowy? – Podczas odbiorów wszystko się zgadzało – mówi Kieliszek. – Strona internetowa rzeczywiście ma problem, ale leży on po stronie naszych serwerów. Informatycy pracują nad usunięciem problemu i będą siedzieli nad tym, aż to zrobią. Niezależnie od tego przypominam, że system jest objęty gwarancją.

System Zarządzania Ruchem obejmuje 69 sygnalizacji świetlnych, czyli niemal co drugą z istniejących w Lublinie. Ma on umożliwić m.in. stworzenie tzw. zielonej fali na głównych arteriach, w tym np. na al. Kraśnickiej, al. Solidarności, czy Al. Racławickich. Miasto zastrzega, że korzyści będą odczuwalne dla kierowców dopiero wiosną.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 stycznia 2016 o 19:01
Jak zwykle sami malkontenci, którym nic się nie podoba. Wielkość liter wystarczająca, nie ma kłopotów z odczytaniem. Może powinniście jeździć w okularach?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2016 o 14:05
Panie Szklanka... znaczy panie Kieliszek, a kiedy poprawicie ustawienie świateł na skrzyżowaniu Lubelskiego Lipca ze Stadionową? Skręcić tam w lewo do dworca lub też od dworca w prawo w kierunku Piłsudskiego to jest gorzej niż sajgon. Na wprost światło zielone świeci się nieomalże bez przerwy chociaż nic nie jedzie a żeby skręcić tak jak wyżej napisałem trzeba czekać 2-3 minuty.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 23:42
Nie ma to jak robota dla UM. Dostać kasę za niewykonane zadanie. Dla mnie bomba.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:08
A w lewo jak skrecały 3 samochody tak dalej 3 skrecaja-przed przebudową wiecej
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 19:46
jak zwykle kieliszek wie wszystko i najlepiej. Teraz jaro wsadzi go zamiast żuczka-nieudacznika
Avatar
hgl / 30 grudnia 2015 o 19:21

LITERY SĄ ZDECYDOWANIE ZA MAŁE I NIEWIDOCZNE, NIEODPOWIEDNIO WYEKSPONOWANE.

I tu się też zgadzam z przed piszącym :LITERY SĄ ZA MAŁE !.

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 23:01
LITERY SĄ ZDECYDOWANIE ZA MAŁE I NIEWIDOCZNE, NIEODPOWIEDNIO WYEKSPONOWANE.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:56
Dlaczego na mapach nie ma sygnalizacji z Czechowa???
Avatar
Gość / 1 stycznia 2016 o 19:01
Jak zwykle sami malkontenci, którym nic się nie podoba. Wielkość liter wystarczająca, nie ma kłopotów z odczytaniem. Może powinniście jeździć w okularach?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2016 o 14:05
Panie Szklanka... znaczy panie Kieliszek, a kiedy poprawicie ustawienie świateł na skrzyżowaniu Lubelskiego Lipca ze Stadionową? Skręcić tam w lewo do dworca lub też od dworca w prawo w kierunku Piłsudskiego to jest gorzej niż sajgon. Na wprost światło zielone świeci się nieomalże bez przerwy chociaż nic nie jedzie a żeby skręcić tak jak wyżej napisałem trzeba czekać 2-3 minuty.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 23:42
Nie ma to jak robota dla UM. Dostać kasę za niewykonane zadanie. Dla mnie bomba.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:08
A w lewo jak skrecały 3 samochody tak dalej 3 skrecaja-przed przebudową wiecej
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 19:46
jak zwykle kieliszek wie wszystko i najlepiej. Teraz jaro wsadzi go zamiast żuczka-nieudacznika
Avatar
hgl / 30 grudnia 2015 o 19:21

LITERY SĄ ZDECYDOWANIE ZA MAŁE I NIEWIDOCZNE, NIEODPOWIEDNIO WYEKSPONOWANE.

I tu się też zgadzam z przed piszącym :LITERY SĄ ZA MAŁE !.

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 23:01
LITERY SĄ ZDECYDOWANIE ZA MAŁE I NIEWIDOCZNE, NIEODPOWIEDNIO WYEKSPONOWANE.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:56
Dlaczego na mapach nie ma sygnalizacji z Czechowa???

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 16 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 27 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!