poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

System Zarządzania Ruchem: Wyświetlacze działają, strona jeszcze nie

Dodano: 28 grudnia 2015, 20:42
Autor: Dominik Smaga

Informacje o szacowanym czasie przejazdu danej trasy zaczęły się już pojawiać na wyświetlaczach zamontowanych nad głównymi drogami w mieście. O wiele więcej informacji dostarczać miała specjalna strona internetowa, ale nie działa. Głowią się nad nią informatycy

Zarówno świetlne tablice, jak i strona internetowa powstały w ramach Systemu Zarządzania Ruchem, który zbudowano na zlecenie miasta za 28 milionów złotych. – System został przez nas przejęty od wykonawcy 23 grudnia jako bezusterkowy – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Tym samym miasto przejęło władzę nad całością systemu, w tym również nad wyświetlaczami, na których dyspozytorzy mogą prezentować dowolne komunikaty. Na przykład o utrudnieniach w ruchu po wypadku, albo o prowadzonych robotach drogowych. Jednak podstawową funkcją tablic świetlnych jest informowanie o tym, ile potrwa przejazd do danego punktu.

Tego typu komunikaty już są widoczne. I tak np. z tablicy ustawionej przy al. Kraśnickiej przed Nałęczowską można było dowiedzieć się wczoraj po godz. 13.30, że przejazd do ul. Jana Pawła II zajmie 7 minut. Spodziewany czas przejazdu obliczany jest na podstawie informacji z kamer zdolnych rozpoznawać tablice rejestracyjne. A potem trafia na wyświetlacz.

Wszystkie wyświetlacze naraz miały być widoczne dla gości specjalnej strony internetowej csr.lublin.eu. Dostępny miał tu być podgląd każdej takiej tablicy. I znacznie więcej. – Każdy użytkownik będzie mógł też obejrzeć aktualne zdjęcie z danego skrzyżowania – zapowiadał Dawid Klempka z firmy Qumak podczas oficjalnej prezentacji systemu. Pokazywał nawet mapę obrazującą natężenie ruchu, która też miała być dostępna na wspomnianej stronie internetowej.

Problem w tym, że strona nie działa w ogóle. Jak to możliwe, skoro system został uznany przez miasto za bezusterkowy? – Podczas odbiorów wszystko się zgadzało – mówi Kieliszek. – Strona internetowa rzeczywiście ma problem, ale leży on po stronie naszych serwerów. Informatycy pracują nad usunięciem problemu i będą siedzieli nad tym, aż to zrobią. Niezależnie od tego przypominam, że system jest objęty gwarancją.

System Zarządzania Ruchem obejmuje 69 sygnalizacji świetlnych, czyli niemal co drugą z istniejących w Lublinie. Ma on umożliwić m.in. stworzenie tzw. zielonej fali na głównych arteriach, w tym np. na al. Kraśnickiej, al. Solidarności, czy Al. Racławickich. Miasto zastrzega, że korzyści będą odczuwalne dla kierowców dopiero wiosną.

Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 stycznia 2016 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle sami malkontenci, którym nic się nie podoba. Wielkość liter wystarczająca, nie ma kłopotów z odczytaniem. Może powinniście jeździć w okularach?
Rozwiń
Gość
Gość (1 stycznia 2016 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Szklanka... znaczy panie Kieliszek, a kiedy poprawicie ustawienie świateł na skrzyżowaniu Lubelskiego Lipca ze Stadionową? Skręcić tam w lewo do dworca lub też od dworca w prawo w kierunku Piłsudskiego to jest gorzej niż sajgon. Na wprost światło zielone świeci się nieomalże bez przerwy chociaż nic nie jedzie a żeby skręcić tak jak wyżej napisałem trzeba czekać 2-3 minuty.
Rozwiń
Gość
Gość (30 grudnia 2015 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma to jak robota dla UM. Dostać kasę za niewykonane zadanie. Dla mnie bomba.
Rozwiń
Gość
Gość (30 grudnia 2015 o 20:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w lewo jak skrecały 3 samochody tak dalej 3 skrecaja-przed przebudową wiecej
Rozwiń
Gość
Gość (30 grudnia 2015 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak zwykle kieliszek wie wszystko i najlepiej. Teraz jaro wsadzi go zamiast żuczka-nieudacznika
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!