poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Sześciolatki w szkołach. Większość nauczycieli jest na „nie”

Dodano: 3 września 2015, 15:10

Ponad 70 proc. nauczycieli uważa, że posłanie 6-latków do szkoły to błąd – wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę Edukacyjną S.A. wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Wątpliwości mają też rodzice, którzy wciąż nie wiedzą, czy posłać swoje dzieci do pierwszej klasy.

– Dokładne dane mówiące o tym, ile opinii dotyczących odroczenia obowiązku szkolnego sześciolatków wystawiły poradnie pedagogiczno-psychologiczne, otrzymamy dopiero dzisiaj. Od dawna jednak widać to, że część rodziców nie była pewna, czy powinna wykorzystać otrzymane oświadczenie – mówi Anna Szczepińska, wicekurator oświaty w Lublinie.

Do kuratorium wciąż dzwonią rodzice, którzy przyznają, że mają opinię sugerującą odroczenie dziecka, ale wciąż nie zdecydowali się, czy ją wykorzystać, czy też może posłać dziecko do szkoły.

– Taką decyzję trzeba podjąć jak najszybciej, bo zgodnie z prawem 6-latki muszą chodzić do klasy pierwszej lub realizować program klasy „0” – podkreśla Szczepińska. – Od 15 września dyrektorzy szkół zaczną poszukiwania dzieci, które tego obowiązku nie zaczęły wypełniać.

Tymczasem z badań Grupy Edukacyjnej wynika, że aż 63,9 proc. nauczycieli uważa, że pod względem infrastruktury szkoły nie są gotowe na edukację 6-letnich dzieci. Aż 70 proc. twierdzi, że ministerialny „Nasz Elementarz” stanowi zdecydowanie ograniczenie w możliwościach i sposobach nauczania, a ponad 80 proc. jest zdania, że wyłącznie przy jego pomocy nie da się nauczać na odpowiednim poziomie.

SONDA
Liczba głosów: 713

Czy sześciolatki powinny chodzić do szkoły?

22.02 %
Tak
74.19 %
Nie
3.79 %
Nie wiem
Czytaj więcej o: Lublin szkoły sześciolatki
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 grudnia 2015 o 19:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby tylko nikomu nie przyszło d głowy łączyć dzieci z klasy 1 i 2 .Lepiej już je dowozić i stworzyć jakąś klasę w gminie.
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2015 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nasz rząd słyszał że na zachodzie dzieci idą do szkoły w wieku 6 lat i tyle zapomniał natomiast sprawdzić na jakich zasadach to się odbywa, u nas dzieci w klasach od 0 do 4 noszą tornistry nawet kilka kilometrów ważącym nieco mniej od nich, a tam nie wynoszą nawet z klasy, nauka jest w formie zabawy, u nas muszą siedzieć w ławkach bo nauczyciele nie mają odpowiedniego przygotowania przez system
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2015 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest ta reforma emerytalna. To się powinno zmienić. W niektórych szkołach 6-cio latki chodzą na 2-gą zmianę.Co ma robić rodzic do tej drugiej zmiany????. Władze wiedzą najlepiej co jest dobre dla obywateli. Zgodnie z wypowiedzią "wygrała demokracja-aby NAM się żyło lepiej".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!