czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Szpital Kliniczny nr 1 w przebudowie. Prace pochłoną 324 mln zł. Co się zmieni?

Dodano: 30 września 2017, 11:20

Trwa realizacja wieloletniego projektu przebudowy i rozbudowy szpitala klinicznego nr 1. Koszt całości to 324 mln zł.

Przy ul. Radziwiłłowskiej 13, od której rozpoczęła się cała inwestycja wszystko jest już prawie gotowe. W nowym trzykondygnacyjnym budynku oprócz Kliniki Chirurgii Onkologicznej znajdą się Zakłady Chemioterapii i Radioterapii.

– Wykonana jest już elewacja. Na ukończeniu są także prace wewnątrz między innymi montaż instalacji czy ścianek działowych – mówi Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie. – Budynek zostanie oddany w połowie przyszłego roku.

Inwestycja ma umożliwić leczenie pacjentów z chorobami onkologicznymi zgodnie z najlepszymi standardami, będą również gwarantowały kształcenie kadr medycznych w nowoczesnych warunkach.
Przy ulicy Głuskiej ma zaś powstać Centrum Zdrowia Psychicznego. – Prace idą zgodnie z harmonogramem. Na grudzień zostało zaplanowane wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję – informuje rzeczniczka SPSK1. – Prace projektowe dotyczące tego etapu są finalizowane. Inwestycja umożliwi szpitalowi rozwój psychiatrii środowiskowej oraz poszerzenie możliwości leczenia dzieci i młodzieży.

Natomiast w przyszłym roku przyjdzie kolej na zmiany przy ul. Staszica. – Prace zaczną się przy Staszica 11. Z kolei budowa przy Staszica 16 powinna ruszyć do połowy 2019 roku. Obydwa zadania zostaną ukończone do 2022 roku – wylicza Guzowska i dodaje, że prace nad projektem są zaawansowane.

– Niezbędne jest przeniesienie niektórych jednostek, dotychczas ulokowanych w zabytkowych, poklasztornych pomieszczeniach do nowoczesnych, gwarantujących odpowiedni komfort pacjentom i personelowi medycznemu – zaznaczał w ubiegłym roku Adam Borowicz, dyrektor SPSK1. – W budynkach przy ul. Staszica działa kilkanaście klinik, m.in. ginekologii onkologicznej, chirurgii, chorób wewnętrznych, hematoonkologii. Tak będzie również po przebudowie. Znajdzie się tam też główny blok operacyjny i 10 sal operacyjnych. Główne wejście będzie od strony ul. Staszica, a lądowisko dla helikopterów od al. Solidarności.

Czytaj więcej o: Lublin zdrowie szpital spsk1
Woj
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Woj
Woj (1 października 2017 o 04:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To dlaczego odesszli doktorzy W. B. S. CZY DLATEGO ZE BYLO DOBRZE I NA WYSOKIM POZIOMOIE? Prosze pomyslec ! Odpowiedz nie jest prosta ale wiele mowi!
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2017 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
324 miliony PLN ? Niezła pralnia ....
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2017 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Onkologia na Staszica istnieje już od lat i utrzymuje najwyższy poziom. Nie jest to żadna następna onkologia, a jedyna uniwersytecka onkologia na prawo od Wisły! O żaden kontrakt onkologia zabiegać nie musi ponoiważ ma go i realizuje od lat! Operować się na Staszica przyjeżdżają chorzy z całej Polski i zagranicy, nie mówiąc już o pacjentach uciekających z COZLu!
Rozwiń
aby była tak jak było
aby była tak jak było (30 września 2017 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Współczuję personeliowi i pacjentom... Tak jak ktoś powiedział komu potrzebna następna onkologia.... chyba tylko decydentom aby zaspokoić własne ambicje i potrzeby rodzinne. itp...... Jakość onkologii na lubelszczyźnie jest fatalna i tylko cozl bez układów, chowu wsobnego i dobrym menadzżerem jest w stanie pchnąć tą działkę do przodu.  Jeszcze raz apeluję zastanówcie się aby nie wyrzucać pieniędzy do kosza a zysk był głownie dla pacjentów a nie dla klanu, układu czy rodziny.... To jest dobro społeczne a własność prywatna! ale jak widać nie wszyscy tak pojmują publiczną służbę zdrowia. 
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2017 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to kryminał ktos si tym powinien zająć kasy nie ma na onkologię tu sie buduje nowe kto da im kontrakty????? Mafia lubelska?????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!