Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2015 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Tarasy Zamkowe zagrożą handlarzom z targu? "Mamy tańsze ciuchy. Tam będą zamożniejsi"

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
51 23 A A

- Zagraniczny biznes niszczy polski handel. Miejsce galerii jest na obrzeżach miasta - uważają sprzedawcy z Targu pod Zamkiem. Jutro po drugiej stronie dwupasmówki otwarcie Tarasów Zamkowych. Reakcja targowiska - będzie czynne godzinę dłużej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To nie jest dobre, że w mieście, w którym nie ma przemysłu powstaje kolejna galeria handlowa - mówi pani Krystyna, właścicielka pawilonu z butami. - Zagraniczny biznes niszczy polski handel, już teraz u nas na dwieście stoisk około 50 jest zamkniętych. Tarasy Zamkowe mogą okazać się dla nas dużą konkurencją.

Podobnego zdania jest pani handlująca na straganie obok. - Powinni zrobić tu jakiś aquapark, a nie kolejny olbrzymi sklep, ale niestety takich mamy włodarzy, nie wspierają przedsiębiorców w naszym mieście.

Zupełnie innego zdania jest pan Piotr, sprzedający na Targu pod Zamkiem skórzaną odzież. - To nieprawda, że 50 stoisk jest nieczynnych, jasne, niektóre się pozamykały, ale jest ich znacznie mniej i nie ma to żadnego związku z Tarasami - twierdzi sprzedawca i dodaje, że w całym Lublinie jest konkurencja. - Są inne galerie, niedaleko jest przecież Plaza, wątpię, żeby ta nam zaszkodziła tylko dlatego, że jest blisko.

- Na zakupy do galerii chodzi inny klient, więc to raczej nie będzie dla nas konkurencja. Trzeba jednak przyznać, że to nie jest dobre ani dla klientów, ani dla polskich producentów, czy sprzedawców. Ja sprzedaję solidne buty od polskich producentów, a w takich galeriach jest głównie chińska taniocha - twierdzi pani Krystyna.

Spokojne o przyszłość targowiska są panie Marta i Aneta: - W tej chwili nawet nie wiadomo, czy ta galeria wypali. Może być tak, że po roku czy dwóch latach ją zamkną, bo nie będzie klientów, czas pokaże - mówi jedna a druga dodaje - swoją drogą uważam, że miejsce galerii handlowych jest na obrzeżach miasta, a nie w centrum.

- My mamy niższy czynsz, więc sprzedajemy tańsze ciuchy, a do Tarasów Zamkowych będzie chodziła głównie młodzież i ludzie zamożniejsi - zauważa pan Piotr. - Nam bardziej szkodzi dzikie targowisko pod dworcem, gdzie handlują na czarno i mają o połowę tańsze produkty.

W spokojnym tonie wypowiada się również Krzysztof Kurys, prezes zarządu Targu pod Zamkiem. - Liczymy, że Tarasy wygenerują ruch w tej okolicy, być może klienci galerii będą korzystali z naszego parkingu i zahaczą też o targ - mówi prezes. Zarząd targu w celu podwyższenia konkurencyjności wydłuży czas pracy. Od 4 marca zakupy będzie można tam robić do godziny 18. Targ reklamuje się również w lokalnych mediach.

- Wiadomo, że nie pójdziemy strajkować, pozostaje nam reklama, szeroka oferta i dłuższy czas pracy. Naszym atutem są również niskie ceny. Bo niskie są płace na Lubelszczyźnie, nie każdego będzie stać na zakupy w galerii - zauważa Kurys.
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beatris / 14 marca 2015 o 16:22

Ja wiem tylko tyle że jedna pani z targu pod zamkiem sprzedawała za 200 zł sukienki te same które można było kupić u rumuna przy dworcu za 50 zyla. 

Avatar
slaweki5pot / 4 marca 2015 o 18:10
Witamy ! W związku z otwarciem nowego iSpota w Tarasach zamkowych w Lublinie pragniemy rozdać Państwu 5 iphonów 6 ! Wystarczy wejść na stronę i postępować zgodnie ze wskazówkami : 
http://xurl.pl/aguH Pozdrawiamy
Avatar
damian / 4 marca 2015 o 11:23

ja kupuje na tym targu i obsługa jest miła i bardzo pomocna oczywiście są wyjątki :/

a co do jakości to oczywiście jest różnie ale i ceny są różne

Avatar
xxx / 4 marca 2015 o 08:08

Tej pani co mowiła o sklepach na obrzeżach miasta to chyba chodziło o hipermarkety type leclerc czy tesco a nie o galerie tego typu, które wręcz pełnią funkcję miastotwórczą w przeciwieństwie do obskurnego targu, który przypomina azję. Tekt o zbudowaniu tam aqaparku pozostawiam bez komentarza, dziennikarze by mogli przesiewać trochę to co ci ludzie mówią a nie byle więcej tekstu było.

Avatar
folkatka / 3 marca 2015 o 19:58
Zdarza mi sie kupować cos pod Zamkoem, jakies drobiazgi np. skarpetki. Nie podzielam opinii co do sprzedawców, a moze ja mam szczęście, bo trafiam zawsze na bardzo miłe panie. Z tym ze, na poważniejsze rzeczy chodzę do galerii. Liczy sie dla mnie chociażby możliwość przymierzenia, przejrzenia sie w lustrze.
Avatar
Kasia / 3 marca 2015 o 19:09

Na Targu Pod Zamkiem wszytko już jest zacofane w kwestii towaru , rozwoju sprzedających i wyglądu tego targowiska. W galerii jest ładnie,czysto, obsługa na poziomie, natomiast na Targu łapanki , niemiła obsługa,a przede wszystkim opryskliwość handlujących w szczególności w pawilonie 173 tam najgorszemu wrogowi nie polecam zakupów , pani nachalna , chamska, kupujesz albo spier.. ja wychodząc myślałam, że jej przywale na początku sama wciąga do pawilonu a później ma pretensje ,że się nic nie kupiło, także z daleka od tej pani. Popieram osobę która napisała że  galerie powinny być w Centrum a Targ Pod Zamkiem powinien zniknąć po pierwsze szpeci Lublin , a po drugie uwłacza lublinianom , brak kultury i inteligencji.

Na Targu Pod Zamkiem wszytko już jest zacofane w kwestii towaru , rozwoju sprzedających i wyglądu tego targowiska. W galerii jest ładnie,czysto, obsługa na poziomie, natomiast na Targu łapanki , niemiła obsługa,a przede wszystkim opryskliwość handlujących w szczególności w pawilonie 173 tam najgorszemu wrogowi nie polecam zakupów , pani nachalna , chamska, kupujesz albo spier.. ja wychodząc myślałam, że jej przywale na początku sama wciąga do pawilonu a później ma pretensje ,że się nic nie kupiło, także z daleka od tej pani. Popieram osob... rozwiń

Avatar
Monika / 3 marca 2015 o 14:42

Popieram przedmówców! Od kilku lat robię zakupy na wyprzedażach w galeriach. Mam świetne ciuchy kupione czasem za 1/3 pierwotnej ceny, czegoś takiego nikt nam nie zaoferuje na targowisku. Podobne jest z obuwiem skórzanym i kosmetykami. Nie dalej jak miesiąc temu kupiłam piękne botki za 119 zl, cena pierwotna 279 zł. Piękne skórzane, porządne i wygodne. Poza tym jakość większości targowych ubrań niestety pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli kupimy coś taniego i o kiepskiej jakości tak naprawdę tracimy dwa razy, bo tak czy inaczej będziemy musieli ponownie wydać kolejną kwotę na zakup porządnej rzeczy. Niestety takie mamy czasy, kto się nie rozwija ten stoi w miejscu... trzeba się zmierzyć i odnaleźć w otaczającej nas rzeczywistości która zmienia się w ekspresowym tempie. Życzę oczywiście sukcesów zarówno handlarzom z targowiska jak i najemcom nowej galerii.

Popieram przedmówców! Od kilku lat robię zakupy na wyprzedażach w galeriach. Mam świetne ciuchy kupione czasem za 1/3 pierwotnej ceny, czegoś takiego nikt nam nie zaoferuje na targowisku. Podobne jest z obuwiem skórzanym i kosmetykami. Nie dalej jak miesiąc temu kupiłam piękne botki za 119 zl, cena pierwotna 279 zł. Piękne skórzane, porządne i wygodne. Poza tym jakość większości targowych ubrań niestety pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli kupimy coś taniego i o kiepskiej jakości tak naprawdę tracimy dwa razy, bo tak czy inaczej będziemy ... rozwiń

Avatar
Rychu / 3 marca 2015 o 13:58

Pewnie same bananowe towarzystwo się pojawi.

Będzie dodatkowo gdzie się włóczyć.

a ceny pewnie będą mieli wyjebane w kosmos!!!

i niby -30% żeby skusić ;)

a na starym bazarze i tak najlepiej :)

Avatar
Beata / 3 marca 2015 o 13:30

Długo byłam przeciwna galeriom, dopóki córka nie wyciągnęłą mnie na rekonesans. W galeriach jest sporo polskich producentów, którzy oferują sezonowe wyprzedaże na poziomach, których nie zaoferuje targ, bo przecena rzędu 40% "w budzie" nie wchodzi w grę. Tylko 5 złotych na czekoladę. Poza tym ceny są naprawdę porównywalne w większości przypadków, poza jakimiś topowymi markami. Obiektywnie rzecz ujmując, na targu można sobie coś zamówić np przy braku rozmiaru, ale prawda jest taka, że każdy stragan oferuje bardzo podobne, jesli nie identyczne rzeczy, a w galeriach jednak jest nieco większy wybór fasonów. Także z całą sympatią dla handlarzy - klient mając mało pieniędzyw kieszeni wybierze wyprzedaż w galerii i nie będzie zastanawiałsię czy wspiera rodzimy biznes. Na takie przemyślenia może sobie pozwolić ktoś kto ma nadwyżki finansowe, a nie ktoś, kto przelicza, że na wiosnę musi unrać dwoje dorosłych i dwoje nastolatków.  No taki mamy klimat....

Długo byłam przeciwna galeriom, dopóki córka nie wyciągnęłą mnie na rekonesans. W galeriach jest sporo polskich producentów, którzy oferują sezonowe wyprzedaże na poziomach, których nie zaoferuje targ, bo przecena rzędu 40% "w budzie" nie wchodzi w grę. Tylko 5 złotych na czekoladę. Poza tym ceny są naprawdę porównywalne w większości przypadków, poza jakimiś topowymi markami. Obiektywnie rzecz ujmując, na targu można sobie coś zamówić np przy braku rozmiaru, ale prawda jest taka, że każdy stragan oferuje bardzo podobne, jesli nie identycz... rozwiń

Avatar
arecki / 3 marca 2015 o 12:10

Miejsce galerii jest na obrzeżach miasta... tak, a szpecących bud jak favele, w centrum miasta... to jest rozumowanie... Te wszystkie budy dawno powinny zniknąć z terenów, gdzie można by przywrócić ład oraz urozmaicić je piękną architekturą.

Avatar
beatris / 14 marca 2015 o 16:22

Ja wiem tylko tyle że jedna pani z targu pod zamkiem sprzedawała za 200 zł sukienki te same które można było kupić u rumuna przy dworcu za 50 zyla. 

Avatar
slaweki5pot / 4 marca 2015 o 18:10
Witamy ! W związku z otwarciem nowego iSpota w Tarasach zamkowych w Lublinie pragniemy rozdać Państwu 5 iphonów 6 ! Wystarczy wejść na stronę i postępować zgodnie ze wskazówkami : 
http://xurl.pl/aguH Pozdrawiamy
Avatar
damian / 4 marca 2015 o 11:23

ja kupuje na tym targu i obsługa jest miła i bardzo pomocna oczywiście są wyjątki :/

a co do jakości to oczywiście jest różnie ale i ceny są różne

Avatar
xxx / 4 marca 2015 o 08:08

Tej pani co mowiła o sklepach na obrzeżach miasta to chyba chodziło o hipermarkety type leclerc czy tesco a nie o galerie tego typu, które wręcz pełnią funkcję miastotwórczą w przeciwieństwie do obskurnego targu, który przypomina azję. Tekt o zbudowaniu tam aqaparku pozostawiam bez komentarza, dziennikarze by mogli przesiewać trochę to co ci ludzie mówią a nie byle więcej tekstu było.

Avatar
folkatka / 3 marca 2015 o 19:58
Zdarza mi sie kupować cos pod Zamkoem, jakies drobiazgi np. skarpetki. Nie podzielam opinii co do sprzedawców, a moze ja mam szczęście, bo trafiam zawsze na bardzo miłe panie. Z tym ze, na poważniejsze rzeczy chodzę do galerii. Liczy sie dla mnie chociażby możliwość przymierzenia, przejrzenia sie w lustrze.
Avatar
Kasia / 3 marca 2015 o 19:09

Na Targu Pod Zamkiem wszytko już jest zacofane w kwestii towaru , rozwoju sprzedających i wyglądu tego targowiska. W galerii jest ładnie,czysto, obsługa na poziomie, natomiast na Targu łapanki , niemiła obsługa,a przede wszystkim opryskliwość handlujących w szczególności w pawilonie 173 tam najgorszemu wrogowi nie polecam zakupów , pani nachalna , chamska, kupujesz albo spier.. ja wychodząc myślałam, że jej przywale na początku sama wciąga do pawilonu a później ma pretensje ,że się nic nie kupiło, także z daleka od tej pani. Popieram osobę która napisała że  galerie powinny być w Centrum a Targ Pod Zamkiem powinien zniknąć po pierwsze szpeci Lublin , a po drugie uwłacza lublinianom , brak kultury i inteligencji.

Na Targu Pod Zamkiem wszytko już jest zacofane w kwestii towaru , rozwoju sprzedających i wyglądu tego targowiska. W galerii jest ładnie,czysto, obsługa na poziomie, natomiast na Targu łapanki , niemiła obsługa,a przede wszystkim opryskliwość handlujących w szczególności w pawilonie 173 tam najgorszemu wrogowi nie polecam zakupów , pani nachalna , chamska, kupujesz albo spier.. ja wychodząc myślałam, że jej przywale na początku sama wciąga do pawilonu a później ma pretensje ,że się nic nie kupiło, także z daleka od tej pani. Popieram osob... rozwiń

Avatar
Monika / 3 marca 2015 o 14:42

Popieram przedmówców! Od kilku lat robię zakupy na wyprzedażach w galeriach. Mam świetne ciuchy kupione czasem za 1/3 pierwotnej ceny, czegoś takiego nikt nam nie zaoferuje na targowisku. Podobne jest z obuwiem skórzanym i kosmetykami. Nie dalej jak miesiąc temu kupiłam piękne botki za 119 zl, cena pierwotna 279 zł. Piękne skórzane, porządne i wygodne. Poza tym jakość większości targowych ubrań niestety pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli kupimy coś taniego i o kiepskiej jakości tak naprawdę tracimy dwa razy, bo tak czy inaczej będziemy musieli ponownie wydać kolejną kwotę na zakup porządnej rzeczy. Niestety takie mamy czasy, kto się nie rozwija ten stoi w miejscu... trzeba się zmierzyć i odnaleźć w otaczającej nas rzeczywistości która zmienia się w ekspresowym tempie. Życzę oczywiście sukcesów zarówno handlarzom z targowiska jak i najemcom nowej galerii.

Popieram przedmówców! Od kilku lat robię zakupy na wyprzedażach w galeriach. Mam świetne ciuchy kupione czasem za 1/3 pierwotnej ceny, czegoś takiego nikt nam nie zaoferuje na targowisku. Podobne jest z obuwiem skórzanym i kosmetykami. Nie dalej jak miesiąc temu kupiłam piękne botki za 119 zl, cena pierwotna 279 zł. Piękne skórzane, porządne i wygodne. Poza tym jakość większości targowych ubrań niestety pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli kupimy coś taniego i o kiepskiej jakości tak naprawdę tracimy dwa razy, bo tak czy inaczej będziemy ... rozwiń

Avatar
Rychu / 3 marca 2015 o 13:58

Pewnie same bananowe towarzystwo się pojawi.

Będzie dodatkowo gdzie się włóczyć.

a ceny pewnie będą mieli wyjebane w kosmos!!!

i niby -30% żeby skusić ;)

a na starym bazarze i tak najlepiej :)

Avatar
Beata / 3 marca 2015 o 13:30

Długo byłam przeciwna galeriom, dopóki córka nie wyciągnęłą mnie na rekonesans. W galeriach jest sporo polskich producentów, którzy oferują sezonowe wyprzedaże na poziomach, których nie zaoferuje targ, bo przecena rzędu 40% "w budzie" nie wchodzi w grę. Tylko 5 złotych na czekoladę. Poza tym ceny są naprawdę porównywalne w większości przypadków, poza jakimiś topowymi markami. Obiektywnie rzecz ujmując, na targu można sobie coś zamówić np przy braku rozmiaru, ale prawda jest taka, że każdy stragan oferuje bardzo podobne, jesli nie identyczne rzeczy, a w galeriach jednak jest nieco większy wybór fasonów. Także z całą sympatią dla handlarzy - klient mając mało pieniędzyw kieszeni wybierze wyprzedaż w galerii i nie będzie zastanawiałsię czy wspiera rodzimy biznes. Na takie przemyślenia może sobie pozwolić ktoś kto ma nadwyżki finansowe, a nie ktoś, kto przelicza, że na wiosnę musi unrać dwoje dorosłych i dwoje nastolatków.  No taki mamy klimat....

Długo byłam przeciwna galeriom, dopóki córka nie wyciągnęłą mnie na rekonesans. W galeriach jest sporo polskich producentów, którzy oferują sezonowe wyprzedaże na poziomach, których nie zaoferuje targ, bo przecena rzędu 40% "w budzie" nie wchodzi w grę. Tylko 5 złotych na czekoladę. Poza tym ceny są naprawdę porównywalne w większości przypadków, poza jakimiś topowymi markami. Obiektywnie rzecz ujmując, na targu można sobie coś zamówić np przy braku rozmiaru, ale prawda jest taka, że każdy stragan oferuje bardzo podobne, jesli nie identycz... rozwiń

Avatar
arecki / 3 marca 2015 o 12:10

Miejsce galerii jest na obrzeżach miasta... tak, a szpecących bud jak favele, w centrum miasta... to jest rozumowanie... Te wszystkie budy dawno powinny zniknąć z terenów, gdzie można by przywrócić ład oraz urozmaicić je piękną architekturą.