wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Targi Edukacyjne. Jakie szkoły prezentują się w Lublinie? (zdjęcia)

Dodano: 16 lutego 2017, 18:22

Szkoły gastronomiczne, fryzjerskie, elektroniczne, samochodowe. Licea ogólnokształcące, mundurowe i ratownicze – podczas Targów Edukacyjnych zaprezentowała się większość szkół ponadgimnazjalnych z Lubelszczyzny. W piątek drugi dzień targów

Szukam ciekawej oferty liceum ogólnokształcącego, w którym duży nacisk kładło się będzie dodatkowo na film i grafikę. To rzeczy, które mnie interesują. Zastanawiam się nad złożeniem dokumentów do „Unii” – mówiła Małgorzata Misiak, uczennica Gimnazjum nr 24 w Lublinie.

Jej szkolna koleżanka, Alicja Paradzińska ma już upatrzoną szkołę. - Wszystko wskazuje na to, że wybiorę IX LO. To dobra szkoła i ważna dla mnie osobiście, bo uczęszczanie do niej jest już naszą domową tradycją. Moi rodzice też ją ukończyli – przyznaje. – Przyszłam jednak na targi i zebrałam ulotki, bo chcę się upewnić w tym wyborze. Ogromne wrażenie zrobiło na mnie liceum medyczne. W przyszłości chcę być psychologiem, może jednak tam powinnam pójść?

A szkoły prześcigają się w ofertach. Z roku na rok przybywa klas profilowanych. - We wrześniu do bardzo popularnych u nas klas z edukacją policyjną, ratowniczą dołącza straż graniczna i służba celna – opowiada Katarzyna Zając, nauczycielka XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. – Dodatkowy przedmiot zawodowy, którego uczniowie będą się w niej uczyli przez dwa lata po dwie godziny tygodniowo prowadzony będzie przez aspiranta służby celnej. Oprócz tego zorganizujemy zajęcia na strzelnicy, oraz wyjazdy na granicę w Dorohusku i lotnisko w Świdniku żeby uczniowie mogli poznać w praktyce pracę strażnika granicznego i celnika. Zaplanowaliśmy też tygodniowy obóz szkoleniowy.

Zając dodaje, że nauka w nowoutworzonej klasie umożliwi nie tylko podjęcie pracy w służbach mundurowych, ale także przygotowanie się do studiów prawniczych, towaroznawczych oraz bezpieczeństwa wewnętrznego.

Na klasy mundurowe stawia też m.in. Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. Podczas Targów wiele osób pytało jednak na stoisku tej placówki o klasę multimedialną.

- Widzę swoją przyszłość w reklamie. Lubię kręcić krótkie filmiki. Myślę, że w tej szkole mógłbym się odnaleźć – przyznaje Marcin Szubiel z Bychawy.

- A ja szukam szkoły budowlanej – mówi Adam Ostrowski, który wczoraj zapoznawał się z ofertą lubelskiego Zespołu Szkół Budowlanych. – Wydaje mi się bardzo atrakcyjna i być może z niej skorzystam. Chciałbym zostać architektem lub inżynierem budownictwa.

Targi Edukacyjne trwają jeszcze w piątek na terenie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) w godzinach 9.00 -15.00.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 marca 2017 o 06:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja już zacieram ręce na spotkanie z ludźmi z Eduabroad, którzy pomagają dostać się na studia za granicą. Mi się marzy Anglia... Fajnie, że można się spotkać twarzą w twarz, zupełnie inaczej się rozmawia, no i od razu można coś załatwić :)
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 15:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Klasy mundurowe dobry pomysł. Po LO nie musisz już zdawać żadnych egzaminów by się dostać do policji czy straży granicznej. Masz zawód policjanta, strażnika granicznego, celnika. No i emerytura po 25 latach służby...
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Małgorzacie Misiak z 24 gimnazjum polecam nie żadne liceum a technikum w ZSOW w zawodzie fototechnik...
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z ofertą szkół branżowych????
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szkoła mundurowa w bychawie... nie ma to jak fabryczka bezrobotnych :V
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!