wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Teatr Stary: Śmieci usunęli, ale ruina poczeka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 sierpnia 2011, 19:35
Autor: (jsz)

Z teatrem sąsiadowały sterty śmieci, gruzu oraz resztki dawnej zabudowy.  (Wojciech Nieśpiałowslki)
Z teatrem sąsiadowały sterty śmieci, gruzu oraz resztki dawnej zabudowy. (Wojciech Nieśpiałowslki)

Chociaż wysypisko śmieci już zlikwidowano, to z Teatrem Starym wciąż sąsiadują resztki dawnych zabudowań. Nie można ich rozebrać, bo nie wiadomo, do kogo należą. Sprawa rozstrzygnie się pod koniec miesiąca.

Z teatrem sąsiadowały sterty śmieci, gruzu oraz resztki dawnej zabudowy. Konserwator zabytków poprosiła o interwencję Ratusz i nadzór budowlany.

Strażnicy miejscy dotarli do osoby władającej działką, dzięki czemu udało się posprzątać teren. Resztki dawnych zabudowań nadal straszą. Fragmenty murów przylegają do odnawianego teatru. To utrudnia przeprowadzenie remontu. Na razie nie ma jednak mowy o rozbiórce.

– Nieruchomość ma nieuregulowany stan prawny – wyjaśnia Robert Lenarcik, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. – Zanim cokolwiek zrobimy, musimy ustalić, kto jest jej właścicielem. Później skontrolujemy teren. Jeśli właściciel nie będzie chciał przeprowadzać remontu, wydamy nakaz rozbiórki. Za niewykonanie takiego nakazu grozi grzywna do 10 tys. zł. Myślę, że rozbiórkę można przeprowadzić znacznie mniejszym kosztem.

Na razie jednak, nadzór budowlany może jedynie czekać.

– Sprawa jest w sądzie, który ma ustalić wszystkich współwłaścicieli działki – mówi Robert Gigola, rzecznik straży miejskiej. – Dopiero wtedy można będzie podejmować dalsze kroki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozstrzygnięcia sprawy można się spodziewać na początku września. Gdyby tak się stało, to rozbiórka ruiny byłaby możliwa jeszcze przed zakończeniem renowacji teatru. Odnawianie zabytku ma bowiem potrwać do listopada.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
fone
miętek
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fone
fone (22 sierpnia 2011 o 22:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że starą zabudowę doprowadzono przez lata do takiego stanu. Zabytki trzeba ratować, a niestety wciąż się tego w Polsce nie robi na większą skalę.
Rozwiń
miętek
miętek (22 sierpnia 2011 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nowy rzecznik? od śmieci... Robert Gigola, rzecznik straży miejskiej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!