sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

To nie był koleżeński układ

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 sierpnia 2002, 21:56
Autor: (step)

Krzysztof Górak, były prezes firmy Radom Media z Radomia, zaprzecza, że dofinansowaniem (233 tys. zł), które dostał z lubelskiego PFRON w ramach programu „Papirus”, rządziły koleżeńskie układy z Andrzejem Mańką, ówczesnym dyrektorem PFRON w Lublinie, posłem Ligi Polskich Rodzin.

K. Górak nie zgadza się także z zarzutami Najwyższej Izby Kontroli, o których obszernie pisaliśmy wczoraj, a które w skrócie sprowadzają się do tego, że Andrzej Mańka jako dyrektor oddziału PFRON bezprawnie udzielił dofinansowania radomskiej firmie na wydanie kilku numerów czasopism traktujących o problemach niepełnosprawnych. Dotacja dla Radom Media stanowiła aż 63,1 proc. środków przyznanych wtedy czternastu firmom.
Jedną z nich była Fundacja „Fuga Mundi” z Lublina.
– Dostaliśmy 28 tys. zł – mówi Marek Piasecki, prezes fundacji. – Wydawnictw dotyczących niepełnosprawnych nigdy nie jest za wiele. Ale uważam, że w czasopismach radomskiej firmy było za dużo przedruków. Więcej nic nie powiem, bo to drażliwy temat.
Niektóre lubelskie organizacje niepełnosprawnych mówią, że pisma radomskiej spółki – chociaż powstawały w Lublinie i tematycznie dotyczyły naszego regionu – były redagowane bez udziału lokalnego środowiska.
– Wiem, że do redakcji w Lublinie przychodziło dużo listów. Ale o kwestie redakcyjne trzeba by zapytać byłego redaktora naczelnego – mówi Krzysztof Górak, były prezes Radom Media.
NIK wnosi o to, by radomska spółka zwróciła dofinansowanie. Czy tak się stanie? – Nie znam sprawy – odpowiada Tomasz Kaszewski, obecny prezes Radom Media.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!