Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2017 r.
6:40

To tu Beata Kozidrak spędziła swoje dzieciństwo. Ile miasto chce za kamienicę?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
343 27 A A

Restauracja i 40 miejsc noclegowych może powstać w staromiejskiej kamienicy przy Grodzkiej 36 a, o ile ktoś kupi budynek. Ale chętnych nie ma. Wczorajsza próba sprzedaży zabytku przez miejską spółkę skończyła się klapą. Spółka ma zejść z ceny.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To tutaj Beata Kozidrak spędziła swoje dzieciństwo, dzięki czemu jedna z piosenek grupy BAJM nosi tytuł „Lublin, Grodzka 36a”. Sam tytuł nie każdy zna, ale więcej osób skojarzy refren z powtarzającymi się słowami „powiedz mi”. Tak samo jest z budynkiem: adres mało mówi, ale prawie każdy w Lublinie kojarzy charakterystyczną kamienicę na dole Grodzkiej przy schodach do pl. Zamkowego po stronie Kowalskiej.

Na urządzenie tu restauracji i miejsc noclegowych pozwala kompletna dokumentacja sprzedawana razem z budynkiem.

– Zgodnie z projektem restauracja na parterze może mieć ponad 200 mkw. Od pierwszego piętra wzwyż przewidziana jest część noclegowa z 23 pokojami jedno- i dwuosobowymi, łącznie na około 40 osób – wylicza Krzysztof Krzyżanowski z Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które chce sprzedać zabytkową kamienicę z połowy XVIII w. W pakiecie jest też komplet zezwoleń i uzgodnień. – Nowy właściciel od razu będzie mógł wchodzić z pracami budowlanymi.

Część prac już tu wykonano, później przebudowa stanęła. – Jej zaawansowanie to około 25 proc. – mówi Krzyżanowski. Wartość zrealizowanych dotychczas robót szacowana jest na 1 mln zł. Na dokończenie prac budowlanych nowy właściciel musiałby wydać jeszcze od 2 do 3 mln zł, do tego trzeba by doliczyć jeszcze koszty prac wykończeniowych.

Kamienica trafiła na przetarg z ceną wywoławczą 4 mln zł. Kwota obejmowała nieruchomość i dokumentację. Licytacja planowana była na wczoraj, ale nie doszła do skutku, bo nie zgłosił się nikt zainteresowany zakupem budynku.

– W ciągu kilku dni ogłosimy nowy przetarg z obniżoną ceną – mówi Krzyżanowski. Nie zdradza, o ile stanieje kamienica. – Termin nowego przetargu planujemy na koniec kwietnia.

Wcześniej Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej planowało sprzedać inną staromiejską kamienicę, stojącą przy Złotej 5. Wycofała się z tego planu, bo nie było chętnych na nieruchomość.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bolo Łącznik / 9 kwietnia 2017 o 17:27
bez napisał:
Ciekawa jestem do której podstawówki i liceum chodziła.Mieszkałam 22 l .Nie jest napisane ile lat mieszkała.Dziwne.
bez napisał:
To Kozidrakowa skończyła jakieś liceum???
Avatar
bez / 9 kwietnia 2017 o 17:13
Ciekawa jestem do której podstawówki i liceum chodziła.Mieszkałam 22 l .Nie jest napisane ile lat mieszkała.Dziwne.
Avatar
bez / 9 kwietnia 2017 o 17:12
Ciekawa jestem do której podstawówki i liceum chodziła.Mieszkałam 22 l .Nie jest napisane ile lat mieszkała.Dziwne.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 14:13
A Beata Kozidrak nie chce odkupić swojego domu dzieciństwa ?
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 12:01
No. Dobrze, że wygrałem w totolotka... Jest pomysł!
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 21:29
Za to, że mimo że wychowywała się w środowisku w jakim się wychowywała, wyrwała się z niego i zrobiła karierę dla pani beaty należy się podziw, uznanie i szacunek. 70% jej "koleżanek" z tego rejonu miasta max co osiągnęło to posada ekspedientki w sklepie.
Avatar
Olga / 17 marca 2017 o 18:38
A tak obstajecie za obecnym prezydentem Lublina, głowy za niego dajecie uciąć, ze taki dobry gospodarz, ze tyle dobrego zrobił dla miasta, sorry ja jakos tego nie widzę, musiał unijne pieniądze gdzieś ulokować, bo go z tego rozliczają, a reszta pieniędzy ? Ulokowana w swojej kieszeni i kolesi swoich... Żenada, dowodem na to właśnie takie kamienice i całe centrum Lublina, te idiotyczne przetargi i sprzedaż lokali swoim pobratymcom za okazyjne ceny, a niszczenie zwykłych ludzi przez podnoszenie podatków, opłat parkingowych itp. Opamiętajcie się, może na prawdę miastu potrzebna jest świeża krew, ktoś kto wreszcie zrobi porządek z tym kolesiostwem i ich układzikami ....
A tak obstajecie za obecnym prezydentem Lublina, głowy za niego dajecie uciąć, ze taki dobry gospodarz, ze tyle dobrego zrobił dla miasta, sorry ja jakos tego nie widzę, musiał unijne pieniądze gdzieś ulokować, bo go z tego rozliczają, a reszta pieniędzy ? Ulokowana w swojej kieszeni i kolesi swoich... Żenada, dowodem na to właśnie takie kamienice i całe centrum Lublina, te idiotyczne przetargi i sprzedaż lokali swoim pobratymcom za okazyjne ceny, a niszczenie zwykłych ludzi przez podnoszenie podatków, opłat parkingowych itp. Opamiętajcie s... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 17:56
brakuje kasy na wypłaty dla Siemińskiego spółka pod krechą ale prezesunio 20 tysia brutto bierze żenada
Avatar
hghggh / 17 marca 2017 o 17:03
******fakt.pl/kobieta/plotki/beata-kozidrak-o-wakacjach-liderka-bajmu-leci-do-hiszpanii/p56vlzb
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 15:39
Readktorze, byli chętni na Złotą 5 i stanęli do przetargu jednak LPGK uznała ze ich propozycje sa za niskie. To że nikt nie przystępuje do przetargu na Grodzką gdzie jest cena wywoławcze nie oznacza że nie ma chętnych, tylko że cena wywoławcza jest zbyt wysoka i to że Przetargi to relikt przeszłosci wiec nie mozna nimi trafić do inwestorów spoza Lublina. Pozdrawiam
Avatar
Bolo Łącznik / 9 kwietnia 2017 o 17:27
bez napisał:
Ciekawa jestem do której podstawówki i liceum chodziła.Mieszkałam 22 l .Nie jest napisane ile lat mieszkała.Dziwne.
bez napisał:
To Kozidrakowa skończyła jakieś liceum???
Avatar
bez / 9 kwietnia 2017 o 17:13
Ciekawa jestem do której podstawówki i liceum chodziła.Mieszkałam 22 l .Nie jest napisane ile lat mieszkała.Dziwne.
Avatar
bez / 9 kwietnia 2017 o 17:12
Ciekawa jestem do której podstawówki i liceum chodziła.Mieszkałam 22 l .Nie jest napisane ile lat mieszkała.Dziwne.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 14:13
A Beata Kozidrak nie chce odkupić swojego domu dzieciństwa ?
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 12:01
No. Dobrze, że wygrałem w totolotka... Jest pomysł!
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 21:29
Za to, że mimo że wychowywała się w środowisku w jakim się wychowywała, wyrwała się z niego i zrobiła karierę dla pani beaty należy się podziw, uznanie i szacunek. 70% jej "koleżanek" z tego rejonu miasta max co osiągnęło to posada ekspedientki w sklepie.
Avatar
Olga / 17 marca 2017 o 18:38
A tak obstajecie za obecnym prezydentem Lublina, głowy za niego dajecie uciąć, ze taki dobry gospodarz, ze tyle dobrego zrobił dla miasta, sorry ja jakos tego nie widzę, musiał unijne pieniądze gdzieś ulokować, bo go z tego rozliczają, a reszta pieniędzy ? Ulokowana w swojej kieszeni i kolesi swoich... Żenada, dowodem na to właśnie takie kamienice i całe centrum Lublina, te idiotyczne przetargi i sprzedaż lokali swoim pobratymcom za okazyjne ceny, a niszczenie zwykłych ludzi przez podnoszenie podatków, opłat parkingowych itp. Opamiętajcie się, może na prawdę miastu potrzebna jest świeża krew, ktoś kto wreszcie zrobi porządek z tym kolesiostwem i ich układzikami ....
A tak obstajecie za obecnym prezydentem Lublina, głowy za niego dajecie uciąć, ze taki dobry gospodarz, ze tyle dobrego zrobił dla miasta, sorry ja jakos tego nie widzę, musiał unijne pieniądze gdzieś ulokować, bo go z tego rozliczają, a reszta pieniędzy ? Ulokowana w swojej kieszeni i kolesi swoich... Żenada, dowodem na to właśnie takie kamienice i całe centrum Lublina, te idiotyczne przetargi i sprzedaż lokali swoim pobratymcom za okazyjne ceny, a niszczenie zwykłych ludzi przez podnoszenie podatków, opłat parkingowych itp. Opamiętajcie s... rozwiń
Avatar