poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Trasa dwojga imion

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lipca 2007, 18:44
Autor: DOMINIK SMAGA

Niewiele brakowało a powstająca w centrum miasta arteria miała by dwie nazwy: Lubelskiego Lipca'80 i rotmistrza Pileckiego.

Radni chcieli się przychylić do prośby Związku Piłsudczyków zapominając, że Trasa Zielona już jest ochrzczona. No i jest problem - czemu będzie patronował rotmistrz.

Chodzi o arterię, która łączy teraz al. Unii Lubelskiej z al. Piłsudskiego i ul. Młyńską. W przyszłości ma biec skrajem Parku Ludowego i dalej do al. Kraśnickiej - wzdłuż torów kolejowych między Starym Lasem a południowymi osiedlami Czubów.
- Zgłosili się do mnie działacze Związku Piłsudczyków, którzy chcą, żeby Trasie Zielonej nadać imię rotmistrza Witolda Pileckiego - mówi Marcin Nowak, miejski radny Platformy Obywatelskiej a zarazem przewodniczący komisji kultury. - Ta sprawa na pewno stanie na komisji na przełomie sierpnia i września, czyli tuż przed wrześniową sesją Rady Miasta. Wiem też, że o nadanie nazwy Trasie Zielonej starają się też inne środowiska kombatanckie - dodaje.

Z taką prośbą występować miały również środowiska kultywujące pamięć o zbrodni w Katyniu. I to ich propozycja zdaniem Nowaka, mogłaby być dla Trasy Zielonej bardziej godna.
Ale z uchwalą będzie problem. Bo arteria ma już nazwę: Lubelskiego Lipca '80. Taką uchwałę jednogłośnie podjęła Rada Miasta w marcu 2005 r. A nazwa "Trasa Zielona”, choć bardziej rozpowszechniona, to tylko nazwa robocza. - Nie wiedziałem o tym i nie wiedzieli o tym wnioskodawcy - przyznaje Nowak. - Pismo wpłynęło a nadawcy oczekują natychmiastowej reakcji. Dlatego odpowiedź będzie jeszcze w sierpniu - dodaje. I dalej podtrzymuje, że komisja zajmie się sprawą. - Sprawdzimy, czy są jakieś wolne place. Rond już nie ma, bo dwa ostatnie nazwaliśmy. Będziemy pewnie musieli poszukać dla Pileckiego jakiejś ulicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!