Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2016 r.
21:36

Trwa wymiana kadr u wojewody. Nowy dyrektor i wicedyrektor

Autor: Zdjęcie autora toma
0 50 A A
Lubelski Urząd Wojewódzki
Lubelski Urząd Wojewódzki

Po odwołaniach części kadry kierowniczej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim zaczyna się obsadzanie zwolnionych stanowisk. Nowego dyrektora ma już Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa, z kolei w Wydziale Polityki Społecznej powołano wicedyrektora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szefem pierwszego z wydziałów został Artur Jaśkowski. Prywatnie jest on synem lubelskiej radnej miejskiej PiS Anny Jaśkowskiej. Zawodowo od 15 lat pracuje w administracji publicznej. Od 2005 roku był zatrudniony w Urzędzie Marszałkowskim, ostatnio w Departamencie Kontroli i Audytu.

Z kolei zastępcą dyrektora w Wydziale Polityki Społecznej został Mariusz Kidaj. Przez 18 lat pracował on w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie, gdzie w latach 2005-2012 był kierownikiem jednej z filii. W wyborach samorządowych w 2014 roku bez powodzenia kandydował na wójta gminy Niedrzwica Duża. Startował z własnego komitetu wyborczego.

Zmiany w urzędzie wojewódzkim to efekt wprowadzonej przez PiS nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, która weszła w życie 23 stycznia. W ciągu 30 dni od tego terminu mają wygasnąć umowy z osobami zajmującymi kierownicze stanowiska, o ile nie zaakceptują one nowych warunków zatrudnienia. – Nikt w urzędzie dotychczas nie stracił pracy. Nastąpiły jedynie zmiany na kilku stanowiskach kierowniczych. Czterem dyrektorom i czterem zastępcom wyznaczono nowe stanowiska i zakresy obowiązków – informuje wojewoda Przemysław Czarnek.

Do obsadzenia pozostały jeszcze fotele dyrektorskie w wydziałach: bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz środowiska i rolnictwa, a także w Biurze Finansowo-Księgowym. Ze stanowiskiem pożegnał się też dotychczasowy dyrektor generalny urzędu Jarosław Szymczyk, którego następcą został Paweł Gilowski, syn byłej wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej.

Czytaj więcej o:

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
good / 16 lutego 2016 o 08:04

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

rozwiń
Avatar
Zbyszek / 16 lutego 2016 o 07:26

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Avatar
spłuczka pisuarowa / 15 lutego 2016 o 16:03

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Coś już bardzo cuchnie chyba popuściłeś w gacie.Na wszelki wypadek noś pampersa tylko dobierz wielkość bo ci wyleci i ofajda stopy i skarpety,nie powiem co bedzie na podłodze lub chodniku.Aaaaaaa Feeeeeeee!

Avatar
Zdatny / 15 lutego 2016 o 15:38

Idzie kaczystan.

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Avatar
dociekliwy / 15 lutego 2016 o 15:26

Zobaczycie za parę lat do czego doprowadzi PiS, przyszłe pokolenia zapłacą rachunki za niedorzeczne rozdawanie pieniędzy pod tytułem 5oo+, tak głupiego, ideologicznego pomysłu świat dotychczas nie znał, co nie znaczy, że nie wdrożą w pogoni za władzą kolejnego idiotyzmu ekonomicznego pod nazwą 1000+, każdy dostanie 1000 zł jeśli PiS wygra wybory i lud ciemny to kupi.

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

rozwiń
Avatar
Hieronim / 15 lutego 2016 o 15:14

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

To 33 lata temu AgustaWestland w Polsce już była???

Avatar
kasjer / 15 lutego 2016 o 15:12

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Praca jest. Na kasie w TESCO...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 14:03

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

Staż pracy jest zbieżny z wiekiem chrystusowym ....Może niech Pan da na tacę,  to stanie się cud...A jeśli nawet nie, to przynajmniej zrobi Pan  dobry uczynek , który będzie Ci policzony...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 13:49

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Ma chłopak kwalifikacje na zmywak w Anglii i pola w Niemczech ...;-((( Okrutna ta prawda , ale prawda rp inna być nie może...;-((( Mam nadzieję ,że nie był tak naiwny i w tzw. wyborach ...;-))) nie uczestniczył...?!!!

Avatar
viva / 15 lutego 2016 o 13:47
 

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

 szkoda aby się tu marnował, ma wszelkie predyspozycje aby być kelnerem w Brukseli
Avatar
good / 16 lutego 2016 o 08:04

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

rozwiń
Avatar
Zbyszek / 16 lutego 2016 o 07:26

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Avatar
spłuczka pisuarowa / 15 lutego 2016 o 16:03

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Coś już bardzo cuchnie chyba popuściłeś w gacie.Na wszelki wypadek noś pampersa tylko dobierz wielkość bo ci wyleci i ofajda stopy i skarpety,nie powiem co bedzie na podłodze lub chodniku.Aaaaaaa Feeeeeeee!

Avatar
Zdatny / 15 lutego 2016 o 15:38

Idzie kaczystan.

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Avatar
dociekliwy / 15 lutego 2016 o 15:26

Zobaczycie za parę lat do czego doprowadzi PiS, przyszłe pokolenia zapłacą rachunki za niedorzeczne rozdawanie pieniędzy pod tytułem 5oo+, tak głupiego, ideologicznego pomysłu świat dotychczas nie znał, co nie znaczy, że nie wdrożą w pogoni za władzą kolejnego idiotyzmu ekonomicznego pod nazwą 1000+, każdy dostanie 1000 zł jeśli PiS wygra wybory i lud ciemny to kupi.

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

rozwiń
Avatar
Hieronim / 15 lutego 2016 o 15:14

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

To 33 lata temu AgustaWestland w Polsce już była???

Avatar
kasjer / 15 lutego 2016 o 15:12

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Praca jest. Na kasie w TESCO...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 14:03

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

Staż pracy jest zbieżny z wiekiem chrystusowym ....Może niech Pan da na tacę,  to stanie się cud...A jeśli nawet nie, to przynajmniej zrobi Pan  dobry uczynek , który będzie Ci policzony...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 13:49

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Ma chłopak kwalifikacje na zmywak w Anglii i pola w Niemczech ...;-((( Okrutna ta prawda , ale prawda rp inna być nie może...;-((( Mam nadzieję ,że nie był tak naiwny i w tzw. wyborach ...;-))) nie uczestniczył...?!!!

Avatar
viva / 15 lutego 2016 o 13:47
 

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

 szkoda aby się tu marnował, ma wszelkie predyspozycje aby być kelnerem w Brukseli
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 19 0

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 6 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 14

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 2

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.