sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Uczelnie kuszą przyszłych studentów: Drzwi Otwarte, Dzień Wiosny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2014, 00:01

Na uczelniach zaczyna się kuszenie ofertą edukacyjną potencjalnych przyszłych studentów. Jutro Drzwi Otwarte zorganizuje Uniwersytet Przyrodniczy, zaraz po nim swoje imprezy planują pozostałe szkoły wyższe. Nowość szykuje KUL - zaprosi maturzystów na Dzień Wiosny.

Uniwersytet Przyrodniczy zaprasza maturzystów już jutro od godziny 10. W programie jest między innymi prezentacja oferty edukacyjnej, stoiska poszczególnych wydziałów, na których będą odbywały się pokazy naukowe oraz warsztaty. Na te ostatnie prowadzone były zapisy, pozostały już tylko pojedyncze wolne miejsca dla osób indywidualnych. - Większość wydarzeń będzie miała miejsce w naszym głównym obiekcie przy ul. Akademickiej, ale w tym roku po raz pierwszy rozszerzyliśmy imprezę o nasze inne budynki rozsiane po całym mieście. Można będzie wybrać się na Głęboką, Skromną, Leszczyńskiego oraz na Felin - mówi Anna Woźniak, kierownik Działu Organizacji Studiów UP. W ubiegłym roku o indeks ubiegało się tu 10 tys. osób. Na pierwszy rok przyjęto dwa tysiące studentów. Najwięcej chętnych było na weterynarię, geodezję i kartografię oraz dietetykę. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też dwa nowe kierunki: behawiorystyka zwierząt oraz zielarstwo i terapie roślinne. - To kierunki unikalne w skali kraju, na które chcieli się dostać kandydaci z całej Polski - mówi Anna Woźniak. W tym roku nowością na UP ma być inżynieria przemysłu spożywczego. Inni też kuszą * W przyszłym tygodniu swoje imprezy zorganizują aż trzy uczelnie. Jako pierwsza, w czwartek 20 marca maturzystów zaprosi Politechnika Lubelska. W programie są m. in. spotkania na poszczególnych wydziałach. - Tegoroczna akcja ma pokazać kandydatom potencjał naszych jednostek, ale oczami studentów. Oni będą przewodnikami po ścieżkach ich działalności naukowej i dydaktycznej - mówi Agnieszka Kluska, kierownik Biura Rozwoju, Promocji i Kooperacji PL. * Dzień później Drzwi Otwarte zorganizuje UMCS. Oprócz prezentacji oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej przewidziano także program artystyczny (m. in. wieczór kabaretowy z udziałem kabaretów Smile i No Potatoes) oraz grę miejską. * Tego samego dnia swoją imprezę planuje KUL, który zamiast tradycyjnych dni otwartych zorganizuje Dzień Wiosny pod hasłem "Zakochaj się w KUL na wiosnę”. Zwieńczeniem imprezy będzie Noc w KULuarach. W jej ramach zaplanowano m. in. nocny spacer po uczelni, czy projekcję filmu podróżniczego "181”. * Jako ostatni maturzystów zaprosi Uniwersytet Medyczny. Dzień Otwartych Drzwi odbędzie się tam 26 marca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin studenci uczelnie
poznaniak z lb
taaa
studentka
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

poznaniak z lb
poznaniak z lb (12 marca 2014 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oplówacze Lubelskich uczelni w akcji .Ukonczenie  studiów  lubeleskich gwarantuje prace tak jak po Uczelniach Krakowskich ,Wrocławskich czy Warszawskich .Jeżeli marszałek Polski premier ,prezydent i jego doradca sa po historii to dlaczego nie mozna zostać ministrem ,prezesem czy dyrektorem.Jeżeli w Poznaniu studiuje 130 tys studentów to myślicie że wszyscy dostaną prace nawet w tak bogatej wlkp

Rozwiń
taaa
taaa (12 marca 2014 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do ~~Lubelak: WRACAJ DO PSYCHIATRYKA!!!

Rozwiń
studentka
studentka (12 marca 2014 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wybierajcie TiR na UP. Odradzam!!!

Rozwiń
~~Lubelak
~~Lubelak (12 marca 2014 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Uniwersytet Pseudo-Rolniczy WT F ?

Zajęcia na pierwszym roku: pielenie buraków, sprzątanie stajni, itp itd.

Lepiej od razu na zmywak jechać do UK i czasu nie marnować

po tej uczelni nie ma żadnych perspektyw !!!

                  

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!