sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Uczniowie już raz nie doczekali się zakończenia prac. Czy tym razem robotnicy zdążą?

Dodano: 17 maja 2017, 11:13
Autor: Dominik Smaga

Przebudowa szkoły na Czechowie
Przebudowa szkoły na Czechowie (fot. Dominik Smaga)

W tym tygodniu mają nabrać tempa prace w budynku, który będzie siedzibą szkoły dla dzieci z autyzmem. Choć wykonawcę wybrano pod koniec marca, to przebudowa utknęła w procedurach. Mimo wszystko Ratusz twierdzi, że inwestycji nie grozi opóźnienie.

Do placówki przy ul. Kurantowej uczniowie mieli trafić już we wrześniu ubiegłego roku. Tak się nie stało, bo nie zakończyła się niezbędna przebudowa gmachu. Jej wykonawca, lubelska spółka Poleksbud Trade, działał tak powoli, że miasto w końcu zerwało z nim umowę. Lekcje nadal odbywają się w głównej siedzibie szkoły przy ul. Bronowickiej.

Nowy wykonawca został wybrany przez Ratusz w ostatnim dniu marca. Spośród siedmiu zainteresowanych firm najniższą cenę i zarazem największe tempo prac zaoferował lubelski oddział Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków. To z nim miasto zawarło umowę opiewającą na blisko 1,7 mln zł. Spółka ma dokończyć pracę po poprzednikach najpóźniej do 30 czerwca.

– Opóźnienie nie wchodzi w grę. Nie ma takiej opcji – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

Mimo że na placu budowy nie dzieje się zbyt wiele. Budynek jest otoczony rusztowaniami, kilka osób okłada ściany styropianem. Przywieziono też terakotę i glazurę.

– Jeszcze w tym tygodniu prace ruszą pełną parą – deklaruje Dziuba. – Główny wykonawca ma dużo podwykonawców, trwa w tej chwili procedura związana z akceptacją tych umów. Mieliśmy już spotkanie robocze w zakresie szczegółów. Trzeba było też uszczegółowić rozwiązania dotyczące ścian zewnętrznych, które będą ocieplone w dwóch różnych technologiach.

W przypadku tej przebudowy miasto nie może dać wykonawcy więcej czasu na prace, bo jednym z kryteriów oceny ofert w przetargu było również tempo prac. – Dlatego aneks w ogóle nie wchodzi w grę, nie ma możliwości prawnych – tłumaczy dyrektor miejskich inwestycji.

Sporą część prac, w tym roboty wyburzeniowe i stawianie nowych ścian działowych, wykonała już poprzednia firma. Nowemu wykonawcy zostały m.in. instalacje, montaż urządzeń sanitarnych i posadzki.

W zaadaptowanym budynku przy ul. Kurantowej 5 ma się uczyć 50 dzieci z najmłodszych klas podstawówki. Będzie tu 16 sal lekcyjnych, osobna dla każdej z klas, w których będzie się uczyć od dwóch do czterech uczniów. Przewidziano też 8 sal specjalistycznych do zajęć rehabilitacyjnych i rewalidacyjnych, w tym malarstwa, garncarstwa, zajęć ruchowych i muzycznych.

Agnieszka
majster
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Agnieszka
Agnieszka (23 maja 2017 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziś mamy 23 maja i na budowie nic się nie dzieje. Dalej 3 osoby starają się przyklejać styropian na bocznych ścianach. W środku z tego co wiem to trzeba wykonać specjalistyczne tynki które pewnie wyschną w przeciągu miesiąca??
Rozwiń
majster
majster (17 maja 2017 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Czy będą przyjmować nauczycieli?
 tak, będą - do malowania i układania posadzki z płytek. Przecież znają się na wykładaniu.
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 14:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy będą przyjmować nauczycieli?
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko budimex
Rozwiń
gość
gość (17 maja 2017 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
jeszcze 2 tygodnie do terminu .... czarno to widać. ale powodzenia.
 pomyłka jeszcze miesiąc i 2 tygodnie.:) miłego dnia i powodzenia
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!