poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Uczniowie nie będą jeść taniej. W szkołach dalej catering

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 sierpnia 2012, 19:48
Autor: (drs)

Kuchnie nie wrócą do pracy (sxc.hu)
Kuchnie nie wrócą do pracy (sxc.hu)

Wojewoda uchyliła miejskie uchwały o wznowieniu pracy kuchni w stołówkach trzech zespołów szkół: przy Radzyńskiej, Rzeckiego i Tumidajskiego. Przygotowane przez rodziców uczniów tych szkół obywatelskie projekty uchwał Rada Miasta przyjęła przed wakacjami. Zdaniem wojewody – niezgodnie z prawem.

Uczniowie tych placówek jedli droższe niż w innych szkołach obiady dowożone przez firmy cateringowe, które mogą wliczać w cenę zarówno składniki, jak i koszt przygotowania posiłku. Tymczasem tam, gdzie szkoły mają kuchnie, uczniowie płacą tylko za „wsad do kotła”.

Ratusz od początku twierdził, że na wznowienie pracy kuchni go nie stać, bo wymagałoby to nieraz wręcz odtworzenia ich wyposażenia. Proponował inne rozwiązanie: miasto ogłasza przetarg na catering, pokrywa koszty przygotowania posiłku, a uczniowie płacą tylko za składniki.

Teraz to rada zdecyduje, czy bronić swych uchwał i odwoływać się do sądu od decyzji wojewody, czy poprzeć pomysł prezydenta i znaleźć w budżecie pieniądze na dopłaty do posiłków z przetargu.

Dopóki nie będzie decyzji w tej sprawie, wszystko zostanie po staremu, bo prezydent nie może ogłaszać przetargów nie mając pieniędzy na zapłatę za usługę. Nie jest za to wykluczone, że miasto zdoła odtworzyć kuchnię przy Tumidajskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
heh
Adamek
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

heh
heh (9 sierpnia 2012 o 01:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
walczcie z nimi w sądzie i gdzie jeszcze będzie trzeba - władzy się wydaje, że to my jesteśmy dla nich a nie na odwrót i myśli, że może ściemniać

warto wymienić doświadczenia z innymi, dlatego polecam poniższe strony,
[url="https://www.facebook.com/permalink.php?id=345649199313&story_fbid=314323841987825"]https://www.facebook...314323841987825[/url]
[url="http://soundcloud.com/micha-bo-1/walka-o-sto-wki-trafi-a-do"]http://soundcloud.co...-wki-trafi-a-do[/url]
[url="https://www.facebook.com/oswiatowe"]https://www.facebook.com/oswiatowe[/url]
Rozwiń
Adamek
Adamek (8 sierpnia 2012 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1344440665' post='662238']
podziękujcie za to silidarności, dobrze wam, jedźcie do Gdańska, były was nakarmi
[/quote]Może nie solidarności,a RYŻEMU ???
Rozwiń
Gość
Gość (8 sierpnia 2012 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Zenio' timestamp='1344368168' post='661952']
Pytam, po co było likwidować kuchnie w tych szkołach???? gdzie było pełne wyposażenie i obiady były smaczne i tanie!!!!. Ktoś na tym ubił interes,że wpuścili do szkół firmy kateringowe. Nie liczyli się z dobrem uczniów i pracowników zatrudnionych w stołówkach szkolnych, których zwolniono.Ciekawy jestem, czy jak zrobią przetarg na nowe "stare" firmy kateringowe, to wygrają te same firmy co były?. Znając życie, to na pewno tak będzie, bo wszyscy mają z tego korzyść!!!!
[/quote]


podziękujcie za to silidarności, dobrze wam, jedźcie do Gdańska, były was nakarmi
Rozwiń
ADAM
ADAM (8 sierpnia 2012 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BEZ SENSU BYŁO WCZEŚNIEJ PRYWATYZOWAĆ STOŁÓWKI - WIADOMO BYŁO, ŻE CENY OBIADÓW PÓJDĄ W GÓRĘ. JAK KTOŚ PRYWATNIE PRZEJĄŁ STOŁÓWKĘ, WYREMONTOWAŁ JĄ NA WŁASNY KOSZT, A TERAZ PAŃSTWO MIAŁOBY MU TO ZABRAĆ - NIBY JAK SIĘ ROZLICZYĆ Z TAKĄ OSOBĄ? PRZECIEŻ NIE ZABIERZE ZE SOBĄ NP. 300 TALERZY CZY JAKIEGOŚ KOTŁA. NAPRAWDĘ NIE WIEM, KTO MA TAKIE NIEMĄDRE POMYSŁY I PO CO TAK CZEPIA SIĘ TYCH STOŁÓWEK.

JESTEM PRZECIWNIKIEM KATERINGU - OBIAD NIE ZAWSZE DOJEDZIE - KOREK NA DRODZE, WARUNKI POGODY (NP. NAGŁA ŚNIEŻYCA) I CO? I OBIADU NIE BĘDZIE, ALBO PRZYJEDZIE ZIMNY.
DZIECKO ZNAJOMEJ MA W PRZEDSZKOLU KATERING I WYŻYWIENIE Z TEGO POWODU JEST 2 RAZY DROŻSZE NIŻ W PAŃSTWOWYM PRZEDSZKOLU, GDZIE KUCHNIA JEST NA MIEJSCU.

JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI, TO CHODZI O PIENIĄDZE. TYLKO SZKODA, ŻE BOGACI URZĘDNICY NIE TROSZCZĄ SIĘ O NASZĄ (I TAK JUŻ PUSTĄ) KIESZEŃ.
Rozwiń
Agnieszka
Agnieszka (8 sierpnia 2012 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprostowanie-szkoła przy ul. Tumidajskiego od kilku lat ma prywatną stołówkę z bardzo smacznymi obiadami. Nigdy tu nie było cateringu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!