poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Ul. Sądowa 6: Ostatnia eksmisja z przyszłego hotelu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2012, 18:53

 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Właściciel kamienicy przy ul. Sądowej 6 eksmitował w poniedziałek ostatnich lokatorów. Ich dobytek został wywieziony, a w budynku rozpoczęła się przebudowa. Będzie tam hotel.

Mamy wyrok eksmisyjny z prawem do lokalu socjalnego. Właściciel powinien poczekać, aż gmina przydzieli nam takie mieszkanie – mówi Marek Przybyłko, który wraz z rodzicami zajmował jedno z mieszkań przy ul. Sądowej 6.

Eksmisja to finał batalii, jaką od 2008 roku lokatorzy toczyli z właścicielami kamienicy – rodziną Kalinowskich. W większości przypadków udało się dojść do porozumienia. Rodziny otrzymały mieszkania socjalne od miasta lub lokale zastępcze od właściciela kamienicy.

Na opuszczenie ul. Sądowej mieli trzy lata. W kamienicy zostali tylko Przybyłkowie. Sprawa trafiła do sądu, który w październiku zdecydował o ich eksmisji.

– Nie otrzymaliśmy jeszcze wyroku, ale rodzina złożyła już wniosek o mieszkanie socjalne – mówi Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych lubelskiego Ratusza – Ta sprawa będzie dla nas priorytetem.

Kalinowscy zaproponowali lokatorom wyremontowane mieszkanie przy ul. Narutowicza oraz 25 tys. zł w gotówce. Mieszkanie zastępcze ma ponad 50 mkw., nieco mniej niż lokal przy ul. Sądowej.

– Jest za małe. To nora. A kamienica się sypie – mówi Marek Przybyłko (na zdjęciu). – Poza tym boimy się, że za pół roku właściciel drastycznie podniesie nam czynsz. Wolimy miejski lokal.

Lokatorzy oskarżają właścicieli o celowe niszczenie kamienicy. Ma to być sposób na „wykurzenie” mieszkańców. Sprawą zajmowała się już prokuratura, ale postępowanie umorzyła. Przybyłkowie się odwołali.

– Negocjacje z tą rodziną trwają dwa lata – mówi Leszek Kalinowski, współwłaściciel budynku przy ul. Sądowej. – Za opuszczenie mieszkania zażądali 100 tys. zł. Później stawka spadła do 50 tys. zł. Mieli sami kupić sobie mieszkanie, ale nic z tego nie wyszło. Proponowaliśmy im 90 mkw., ale mieszkanie „było za wysoko”. Kolejny lokal, 67 mkw. przy ul. Dunikowskiego był „za daleko”. Teraz mieszkanie przy ul. Narutowicza jest „za małe”.

Właściciele kamienicy przekonują, że budynek nie mógł dłużej czekać na remont. Projekt wart kilkanaście milionów złotych jest bowiem częściowo finansowany z funduszy unijnych. Ze starej kamienicy pozostanie tylko frontowa ściana. Wnętrze zostanie wyburzone i postawione od podstaw. W budynku powstanie hotel i restauracja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ubek
lotysz
PPRRLL
(153) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ubek
ubek (17 kwietnia 2014 o 21:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i co. Hotel wydmuszka kalinowskiego Wieniawski, miał otworzyć swoje "wrota" na wiosnę tego roku a............. stoi tylko WYDNUSZKA - sorry-zabytkowa ściana - i co z obietnicami ? kalinowkie ....... !
Rozwiń
lotysz
lotysz (4 grudnia 2013 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przykre jest to, że te nowe mieszkania komunalne są nieraz o lepszym standardzie niż niektóre zwykłe mieszkania w kamienicach...

Rozwiń
PPRRLL
PPRRLL (13 października 2013 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Marku z rodziną.strasznie to wygląda ale przyjdzie taki czas że wszystko się odmieni. to cco z wami wyrabiali to horror.
trzymaj się!!!

Polecam wszystkim wpisy o wodrolu na forum dziennika wschodniego

Szok. Redakcjo Dziennika Wschodniego NAPISZ CO SIĘ STALO Z TYMI LUDZMI, BO TO CO BYŁO OSTATNIO DO KWIETNIA 2013 R TO BYLA PROMOCJA.HOTEL ATRAPA  WIENIAWSKI MA BYC OTWATRY NA WIOSNE 2014 R A STOI TYLKO SAMA SCIANA.ATRAPA.KIEDY PISALISCIE O HOTELU W LISTOPADZIE 2012 BYLO HURA,POTEM W KWIETNIU 2013 CISZEJ A TERAZ CISZA. SCIANA JEST PUSTA, HOTELU RACZEJ NIE BEDZIE, PIENIADZE Z UNII WYLUDZONE A WLASCICIEL MA SIE DOBRZE I .......!

Rozwiń
Gość
Gość (21 stycznia 2013 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=8][color=#ff0000]KALINOWSKI ZA TO CO ZROBIŁEŚ Z LUDŻMI NA UL.SĄDOWEJ 6 - [font=comic sans ms, cursive]JUŻ NIEDŁUGO POWIESIMY LESZKA STANISŁAWA KALINOWSKIEGO WRAZ ZE SWYM SYNALKIEM TOMASZEM I KOZĄ (WSZYSCY Z WODROLU LUBLIN) NA SZAFOCIE [font=arial, helvetica, sans-serif]- drzew już nie ma ale znajdzie się coś na ul.Walecznych - [/font][/font][/color][/size]
[color=#ff0000][font=comic sans ms, cursive][font=arial, helvetica, sans-serif][size=8]P A M I Ę T A M Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][/font][/font][/color]
Rozwiń
mj
mj (10 stycznia 2013 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to teraz macie.najpierw ludzie a teraz drzewa na pl.Litewskim.ciekawe kiedy kalinowsky i jego banda postawią lidla albo inny market w miejscu baobabu??????????????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (153)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!