niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Ulica Mazowieckiego w Lublinie. Podpowiadamy lokalizację

  Edytuj ten wpis

Ulica Tadeusza Mazowieckiego mogłaby przebiegać od ulicy Filaretów do al. Kraśnickiej po obecnym odc
Ulica Tadeusza Mazowieckiego mogłaby przebiegać od ulicy Filaretów do al. Kraśnickiej po obecnym odc

Na apel Towarzystwa Jana Karskiego w sprawie ulicy Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie zareagował Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miejskiej.

Podczas rozmowy z nami uznał on ideę uhonorowania pierwszego niekomunistycznego premiera Polski w jej powojennej historii za cenną. Dziś natomiast wystąpił na piśmie w tej sprawie do prezydenta miasta Krzysztofa Żuka.

Naszym zdaniem, na ulicę Tadeusza Mazowieckiego szybko może się znaleźć dobra i łatwa realizacyjnie lokalizacja. Chodzi o zmianę nazwy odcinka ulicy Głębokiej od Filaretów do al. Kraśnickiej.

Po pierwsze jest to odcinek bez adresów i upada z góry argument, że trzeba byłoby je komukolwiek zmieniać. Po drugie jest to piękny fragment ważnej trasy komunikacyjnej.

Tak jak chociażby ulica Lesława Pagi biegnąca w sąsiedztwie. Notabene, to Tadeusz Mazowiecki powierzył Lesławowi Padze misję tworzenia warszawskiej giełdy papierów wartościowych. Byłoby symboliczne, gdyby mogli obecnie sąsiadować poprzez ulice swego imienia.

Ponadto, jak udało się ustalić w Wydziale Geodezji UM, taka lokalizacja nie rodziłaby większych problemów czy konfliktów zarówno ze strony mieszkańców (których tam nie ma) czy innych przyczyn formalnych.

Paweł Bryłowski, były prezydent miasta uzupełnia, że wszelkie analizy formalne dotyczące tego odcinka są gotowe od dłuż-szego czasu, a kwestia nadania nazwy mogłaby się dokonać szybko.

- To znakomity pomysł, pod którym podpisujemy się oboma rękami - podsumowuje lokalizację Jacek Woźniak, sekretarz Towarzystwa Jana Karskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Marycha
KZ
Zobaczcie to...
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marycha
Marycha (4 listopada 2013 o 18:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo mądrze.

Ławeczka to kicz 

i wiocha!

   Raczej - kicha.

Rozwiń
KZ
KZ (4 listopada 2013 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kowalczyk walczy o ulice Mazowieckiego.

:D Chyba to ostateczne jego pozegnanie z PiS

Rozwiń
Zobaczcie to...
Zobaczcie to... (4 listopada 2013 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

http://www.youtube.com/watch?v=iC6T5KTX070

Rozwiń
Roman
Roman (4 listopada 2013 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo mądrze.

Ławeczka to kicz 

i wiocha!

Rozwiń
Znamierowski
Znamierowski (4 listopada 2013 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzień dobry,

Zarząd Dzielnicy Śródmieście proponowałby skwer imienia Tadeusza Mazowieckiego przy ulicach róg Peowiaków, Hempla, Kołłątaja na przeciwko Centrum Kultury. Jest tam fragment zieleni, który można na nowo zaprojektować na potrzeby patronatu, w pobliżu ważnych instytucji Lublina, wśród politycznych i społecznych patronów (jak powyżej + ulica Kościuszki, Plac Kaczyńskiego, pomnik Piłsudzkiego na Placu Litewskim itp.). Można na tym skwerze w przyszłości umieścić ławeczkę z rzeźbą Pana Premiera, w tle sezonowych rabatek z krzewami, które korespondowałyby z Centrum Kultury. Miejsce byłby bardziej godniejsze dla pierwszego Premiera nowej demokratycznej Polski, ze względu na to, że jest to miejsce gdzie przebywa duża ilość mieszkańców i turystów (bliskość ważnych instytucji kulturowych) oraz będzie bardziej oddawała możliwość kontemplacji oraz wspomnień Pana Premiera, niż patronat drogowy.

Złożymy pismo w w/w sprawie        

Dobry pomysl. Poza laweczka :wacko: , bo to tandetna moda ostatnich czasow i przejaw umyslowej bezradnosci koncepcyjnej. Na przyklad jacys ludzie napierniczaja takie same laweczki Jana Karskiego po Polsce. Choc on sam nie chcial zadnych pomnikow. Zanim pomyslicie o laweczce, pomyslcie czy Pan Tadeusz by jej sobie zyczyl.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!