czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Urzędnicy nie czytali, co podpisali. I podpisali bzdury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 czerwca 2009, 17:12
Autor: Dominik Smaga

Budowa boisk przy Sierocej zacznie się w 2006 r., renowacja kościoła św. Wojciecha może ruszyć w 2007 r., a akcja ocieplania domów przy Kwiatowej "może rozpoczęła się w 2007 r.”. Tego dowiadujemy się z "Programu Rewitalizacji dla Lublina” datowanego na... czerwiec 2009 r.

Program ma być uchwalony na najbliższej sesji Rady Miasta. Projekt uchwały przygotował prezydent. -To strategiczny dokument o tym, gdzie są potrzeby ożywienia - mówi Eugeniusz Wojtaś, zastępca dyrektora miejskiego Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich.

Pierwsza lista powstała w 2005 r., później doszły do niej kolejne pozycje, więc Ratusz postanowił ułożyć spis od nowa. "Obecna lista uwzględnia wszystkie dotychczas zgłoszone projekty, skorygowane o stan zaawansowania ich realizacji” - czytamy na wstępie dokumentu. Dalsze strony temu przeczą.

• O monitoringu Starego Miasta czytamy, że "w roku 2008 przewiduje się montaż dalszych kamer”, a nieco dalej, że "realizacja projektu jest przewidywana od 2005 r.”. • O modernizacji Archiwum Państwowego: "projekt może być gotowy do realizacji od 2008 roku". • O projekcie renowacji kościoła św. Wojciecha: "będzie gotowy do realizacji pod koniec 2007 r.”. • Renowacja cmentarza przy Lipowej "powinna nastąpić w latach 2007-08”, a • budowa boisk przy Sierocej "powinna rozpocząć się w latach 2006-08”.

• Hitem jest plan ocieplenia budynków przy Kwiatowej, Czeskiej i Spacerowej, którego "realizacja może rozpoczęła się w 2007 r.”. • Zaś budowa Teatru Andersena przy Wieniawskiej będzie możliwa "przy założeniu, że w latach 2006-2008 nastąpi przygotowanie tej inwestycji”. Takich wpadek jest więcej.

Na pierwszej stronie dokumentu jest data: Czerwiec 2009. A na ostatniej, 181 str. podpis dyr. Wojtasia. - Poprzedni plan znałem dość dobrze. A ten? Szczerze mówiąc nie mogę wszystkiego sprawdzić - mówi Wojtaś. Dyrektor pytany czy mu nie jest trochę wstyd odpowiada - I co z tego, jeśli powiem, że tak?

Plan podpisała też Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina. Czy czytała, co podpisuje? - Zwykle czytam, ale w poniedziałek dostałam taką stertę dokumentów, że panu takiej nie życzę - mówi Kołodziej-Wnuk i prosi o przesłanie faksem fragmentów z zakreślonymi błędami. - To się nie powinno zdarzyć. Wniesiemy autopoprawkę.

Program opracował powołany przez prezydenta zespół ekspertów pod kierownictwem Ewy Kipty, podwładnej Wojtasia.

- Może tu niewłaściwy czas został użyty. Dokument powstawał w pośpiechu - mówi Kipta. - Może trzeba było przeczytać, co się pisze? - Może trzeba było, ale nie było kiedy.

Urzędnicy zapewniają, że do 18 czerwca poprawią dokument.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nicpon
hehe
MalaRysa
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nicpon
nicpon (5 czerwca 2009 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zadanie Tymczasowych Włodarzy jest jasno sprecyzowane: zablokować zdobywanie pieniedzy dla Lublina w latach 2007-2010, ale dlaczego ? ps. wszytkie wydziały pro rozwojowe które stworzył Pruszkowski zostały odrazu rozwiązane.
Rozwiń
hehe
hehe (5 czerwca 2009 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wojtaś: "Poprzedni plan znałem dość dobrze?!?.. ..NIE MOGĘ WSZYSTKIEGO SPRAWDZIĆ?!?", "..I CO Z TEGO, JEŚLI POWIEM, ŻE TAK?!?.
Elżbieta Kołodziej-Wnuk: "ZWYKLE CZYTAM" !?!; "...prosi o przesłanie faksem fragmentów z zakreślonymi błędami" !! (To czym się zajmuje?).
"..ZESPÓŁ EKSPERTÓW pod kierownictwem Ewy Kipty".
A to najlepsze:
"Może tu niewłaściwy czas został użyty"
Rozwiń
MalaRysa
MalaRysa (5 czerwca 2009 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wasilewskiego ok 10 mln zł , kiedy do dyspozycji w regionie jest ok, 8 miliardów złotych , a Pruszkowski tylko w 2006 pozyskał ok 50 mln zł kiedy cały region miał ok 800 mln do dyspozycji.

Nie lubię Pruszkowskiego ale co racja to racja. Wasilewski to jedna wielka pomyłka na tym stanowisku.
Rozwiń
klgo
klgo (5 czerwca 2009 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta baba nie nadaje się do obory(przepraszam z góry wszystkie krowy) a co dopiero mówić o Ratuszu!Wstyd mi, że ktoś tak beznadziejny jest na takim stanowisku w moim mieście!!Żenada!!!!!
Rozwiń
bi
bi (5 czerwca 2009 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jakiś skandal ... ludzie którzy dawno sie skompromitowali nierobieniem niczego sa awansowani.Poprzednik Wasilewskiego miał go usunąć z urzędu to obency włodarz zdecydował sie awansować dyr. Wojtasia , tylko dla tego że nielubił PIS . Efekt jest taki że miasto pozyska w czasie całej kadnecji Wasilewskiego ok 10 mln zł , kiedy do dyspozycji w regionie jest ok, 8 miliardów złotych , a Pruszkowski tylko w 2006 pozyskał ok 50 mln zł kiedy cały region miał ok 800 mln do dyspozycji.
prosze o komentarz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!