Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2017 r.
6:47

Utopiła dziecko w misce tuż po porodzie. Tłumaczy, że bała się utraty pracy

Autor: Zdjęcie autora jsz
82 17 A A
33-letnia magister administracji odpowiada za zabójstwo.
33-letnia magister administracji odpowiada za zabójstwo. (fot. Archiwum)

Sprawa Marzeny B., która miała zamordować własne dziecko, wraca na wokandę. Według śledczych, kobieta utopiła swoją córkę tuż po porodzie. Bała się utraty pracy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Proces Marzeny B. toczy się za zamkniętymi drzwiami. Po ostatniej rozprawie, pod koniec grudnia ub.r., kobietę mieli badać biegli lekarze. Ich opinia jest już gotowa. Pod koniec lipca sprawa wróci więc na wokandę Sądu Okręgowego w Lublinie.

33-letnia magister administracji odpowiada za zabójstwo. Według prokuratury utopiła swoją córkę w misce z wodą. Kobieta wyjaśniała śledczym, że zrobiła to z obawy przed utratą pracy w puławskich Zakładach Azotowych.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w sierpniu 2013 r. w Śniadówce, niedaleko Puław. Feralnego dnia Marzena B. źle się poczuła. Zamknęła się łazience. Jej rodzice oglądali w tym czasie telewizję. Wieczorem, usłyszeli hałas dochodzący z łazienki. Ojciec Marzeny B. wszedł do środka i zobaczył, że córka leży na podłodze w kałuży krwi.

Dopiero po dwóch godzinach rodzice wezwali pogotowie. Powiedzieli, że ich córka poroniła. Ratownicy zabrali Marzenę B. do karetki i szykowali się do odjazdu, kiedy jej ojciec powiedział im o noworodku, który został w łazience.

Z relacji ratownika, który poszedł po dziecko wynika, że noworodek był zanurzony w misce z brunatną cieczą. Dziewczynka nie dawała znaków życia.

Sekcja zwłok dowiodła, że dziecko urodziło się żywe. Rodzice, chłopak i przełożona Marzeny B. przekonywali jednak śledczych, że nie wiedzieli o ciąży. Po kilku tygodniach 33-latka sama zgłosiła się do prokuratury i przyznała do zabójstwa. Z jej relacji wynika, że po porodzie dziewczynka się ruszała. Wtedy Marzena B. napełniła miskę wodą, chwyciła dziecko za główkę i przytrzymywała tak długo, aż utonęło.

Kobieta tłumaczyła śledczym, że bała się utraty pracy. Miała bowiem umowę na czas określony. Zapewniała, że na pomysł zabójstwa wpadła w czasie porodu (wiąże się to z łagodniejszą karą - do 5 lat więzienia).

Śledczy uznali jednak, że kobieta planowała zbrodnię. Postawiono jej zarzut zabójstwa. Marzena B. wycofała się wówczas z pierwszych zeznań i przyznania do winy. Kluczową rolę w procesie będą miały opinie biegłych psychiatrów, którzy badali kobietę. W przypadku skazania za zabójstwo, Marzena B. musi się liczyć nawet z dożywociem.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 13:01
Chrześcijańskie miłosierdzie - ukamienować kobietę nie wnikając w motywy jej postępowania.
Avatar
W PL / 8 lipca 2017 o 18:54
undefined napisał:
Jacy wy pełni chrześcijańskiego miłosierdzia...
 Weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę itd. Pomogło? Teraz pomyśl co ma piernik do wiatraka?
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 17:34
ta kobieta niadawno urodziła następne dziecko...
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 15:14
Jacy wy pełni chrześcijańskiego miłosierdzia...
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 14:09
Gdzie był kwa ojciec tego dziecka?
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 12:52
Suka nie zasługuje na życie to samo tobie bym zrobił
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 12:03
Czy gdyby była dostępna "aborcja na życzenie" też doszłoby do dramatu dwóch osób i ich rodzin? To pytanie pod rozwagę doktora Chazana i innych zwolenników zakazu aborcji. Kto chce zabić i tak zabije jak pokazuje ten przypadek.
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 09:21
Dożywocie a nie złagodzenie kary do 5 lat!!!praca ważniejsza oddziecka??Nie wiedziała skad się dzieci biorą???najlepiej się pozbyć i utopic...biedne maleństwo!
Avatar
xxx / 7 lipca 2017 o 09:01
undefined napisał:
xxx, do swojej starej też tak mówisz?
 Do twojej, co wieczór.
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 08:58
xxx, do swojej starej też tak mówisz?
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 13:01
Chrześcijańskie miłosierdzie - ukamienować kobietę nie wnikając w motywy jej postępowania.
Avatar
W PL / 8 lipca 2017 o 18:54
undefined napisał:
Jacy wy pełni chrześcijańskiego miłosierdzia...
 Weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę, weż pigułkę itd. Pomogło? Teraz pomyśl co ma piernik do wiatraka?
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 17:34
ta kobieta niadawno urodziła następne dziecko...
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 15:14
Jacy wy pełni chrześcijańskiego miłosierdzia...
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 14:09
Gdzie był kwa ojciec tego dziecka?
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 12:52
Suka nie zasługuje na życie to samo tobie bym zrobił
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 12:03
Czy gdyby była dostępna "aborcja na życzenie" też doszłoby do dramatu dwóch osób i ich rodzin? To pytanie pod rozwagę doktora Chazana i innych zwolenników zakazu aborcji. Kto chce zabić i tak zabije jak pokazuje ten przypadek.
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 09:21
Dożywocie a nie złagodzenie kary do 5 lat!!!praca ważniejsza oddziecka??Nie wiedziała skad się dzieci biorą???najlepiej się pozbyć i utopic...biedne maleństwo!
Avatar
xxx / 7 lipca 2017 o 09:01
undefined napisał:
xxx, do swojej starej też tak mówisz?
 Do twojej, co wieczór.
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 08:58
xxx, do swojej starej też tak mówisz?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!