piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Utrudnienia na ul. Sowińskiego. Powstaje nowa kładka dla pieszych, będzie też winda

Dodano: 7 lipca 2016, 10:38
Autor: Dominik Smaga

Przebudowa zdegradowanej kładki ma się zakończyć najpóźniej we wrześniu. Fot. Maciej Kaczanowski
Przebudowa zdegradowanej kładki ma się zakończyć najpóźniej we wrześniu. Fot. Maciej Kaczanowski

Jezdnia ul. Sowińskiego jest od wczoraj zwężona o jeden pas ruchu w rejonie przebudowywanej kładki. Piesi muszą chodzić naokoło. To pierwszy, ale nie najgorszy etap utrudnień.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Wczoraj rano, zgodnie z zapowiedziami, zamknięty dla samochodów został jeden pas jezdni po stronie rektoratu. Ruch odbywa się pozostałymi dwoma pasami: jednym pod górę, a drugim w dół. Ma być tak nie dłużej, niż do połowy lipca. Później będziemy mieć do czynienia z lustrzanym odbiciem tych utrudnień: drogowcy zamkną dla ruchu jeden pas po stronie Chatki Żaka, dwa pozostałe pasy mają służyć kierowcom do końca lipca. W sierpniu będzie gorzej, bo na jezdni dostępny będzie tylko jeden pas, na którym wprowadzony ma być ruch wahadłowy kierowany światłami.

Trudniej mają od wczoraj także piesi, bo chodniki biegnące wzdłuż ul. Sowińskiego zostały zamknięte w rejonie kładki i trzeba chodzić naokoło i nadkładać sporo drogi. Zamknięte jest też najpopularniejsze przejście przez jezdnię i trzeba korzystać z sąsiedniego, po drugiej stronie ul. Radziszewskiego.

Przebudowa zdegradowanej kładki ma się zakończyć najpóźniej we wrześniu, by wraz z początkiem roku akademickiego dało się już przechodzić nad jezdnią. Prace mają być jednak zorganizowane tak, żeby 1 września na jezdni ul. Sowińskiego nie było żadnych utrudnień w ruchu. Taki wymóg postawiło miasto, które do przebudowy kładki należącej do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej dokłada milion złotych, czyli połowę kosztów.

Dodatkowo, już za osobne pieniądze, UMCS właśnie zamawia windę, którą będzie można się dostać na kładkę od strony Chatki Żaka. Co ciekawe, na dachu szybu windy zostanie zamontowany projektor świetlny. – Będzie on wyświetlał różne znaki graficzne na budynku Chatki Żaka – zapowiada Aneta Adamska, rzecznik uczelni. Z drugiej strony kładki znajdzie się urządzenie podświetlające uczelnianą reklamę na ścianie Wydziału Ekonomicznego. UMCS zamawia jednocześnie monitoring.

Zlecenie na dodatkowe prace trafić ma do tej samej lubelskiej spółki Expol, która wygrała wcześniej przetarg na przebudowę kładki i znajdującego się pod nią parkingu.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 lipca 2016 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tam nie powinno być przejścia dla pieszych!!! Postawić barierki, a ruch pieszych tylko kładką. Jak widzę baranów studenckich łażących dołem i utrudniających ruch, bo nie chce się ruszyć tyłka na kilka schodków to nie przyznaję się, że skończyłem UMCS.
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2016 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najbardziej ten projektor potrzebny. Ile kosztował połowę kosztów schodów czy może więcej. To jedno a po drugie po remoncie zamknąć przejście dla pieszych wysokim płotem na zawsze, bo leniwe śwęte krowy i tak po schodach się nie pofatgują i dalej będą włazić na przejscie bez zatrzymanki
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2016 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pieniędzy na remont nie mieli, sparaliżowali pół miasta na dwa lata, żebrali kasę z budżetu miasta, a teraz kasa i na windę i na jakieś projektory się znalazła ?? Olo, coś mi tu śmierdzi !!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!