poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Uwaga kierowcy, znów będą duże utrudnienia na LSM. Gdzie jeszcze?

Dodano: 3 listopada 2017, 16:03
Autor: Dominik Smaga

Jutro i w niedzielę ul. Wileńska zostanie odcięta od ronda na skrzyżowaniu z ul. Zana. Kierowcy nie będą mogli wyjechać z tej ulicy na rondo, ani zjechać z ronda w Wileńską

Takie zakazy nie będą dotyczyć w sobotę pojazdów komunikacji miejskiej. Ale tylko w sobotę i to wyłącznie do godz. 20, kiedy to linie 10, 153, 159, 950 i N2 trafią na objazdy, którymi mają kursować także przez całą niedzielę. W tym czasie na żaden autobus ani trolejbus nie doczekamy się na przystankach „os. Słowackiego” oraz „Pana Tadeusza”.

Linia 10 nie będzie skręcać z ul. Zana w Wileńską, ale pojedzie prosto przez Zana, a później ul. Filaretów w stronę ul. Sowińskiego. W przeciwnym kierunku ma kursować tą samą trasą. Linie 153, 159, 909 oraz 950 skręcą z ul. Bohaterów Monte Cassino w prawo w ul. Zana, by dojechać do Głębokiej przez ul. Filaretów. Linie 153 i 159 wrócą tym samym objazdem.

Nocna linia N2 ma kursować w obie strony przez ul. Sowińskiego, Filaretów i Zana, przy czym w nocy z niedzieli na poniedziałek autobusy mogą znienacka wrócić na swoją zwykłą trasę przez Głęboką i Wileńską, jeśli drogowcy wcześniej skończą prace na Wileńskiej.

Utrudnienia związane są z remontem ronda koło Leclerca. Prace towarzyszą przebudowie ul. Bohaterów Monte Cassino między ul. Armii Krajowej a ul. Zana. Przebudowa już się tu zakończyła, ale pasażerowie komunikacji miejskiej skarżą się, że do tej pory nie zamontowano wiat na trzech przystankach.

– Wiaty jeszcze nie dotarły od producenta – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta, do którego zwróciliśmy się po interwencji od jednego z naszych Czytelników. Deklaruje, że ze względu na skargi pasażerów miasto ustawi tu tymczasowo inne wiaty, dopóki nie przyjadą te właściwe.

Gdzie jeszcze natkniesz się na utrudnienia w ruchu

Od czwartku utrudniony jest przejazd ul. Wojciechowską, z której nie będzie również można skręcić w ul. Śnieżyńskiego. Powodem są prace przy nawierzchni ul. Wojciechowskiej oraz drogi osiedlowej. Do 9 listopada dojazd do ul. Śnieżyńskiego jest możliwy od al. Kraśnickiej przez ul. Powstania Styczniowego.

Ul. Sławinkowska będzie nieprzejezdna między al. Warszawską a ul. Platanową. – Zamknięcie ulicy spowodowane jest pracami związanymi z budową sieci kanalizacji sanitarnej – informuje Marcin Graczyk z firmy iKOM, która ma zagrodzić jezdnię we wtorek w południe. Objazd prowadzony ma być al. Warszawską, ul. Uroczą i Skalistą. Prace powinny się zakończyć najpóźniej 17 listopada.

Na ul. Krańcowej trzeba się spodziewać problemów z przejazdem. W poniedziałek mają się tutaj zacząć prace przy kanalizacji sanitarnej. Wykonawca prac nie będzie rozkopywać jezdni, ale jego sprzęt zatarasuje jeden pas ruchu. Takie utrudnienia mają się pojawić najpierw na lewym pasie jezdni prowadzącej od Drogi Męczenników Majdanka w kierunku ul. Długiej, później zamknięte ma być pobliskie przejście dla pieszych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 listopada 2017 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Asfalt przecież tam był i nie miał dziur. Teraz będzie drugi asfalt, a w Lublinie są ulice dziurawe jak szwajcarski ser lub nieutwardzone klepicho błotne. Kto tak gospodaruje? Oczywiście studzienki zostaną na wysokości starego asfaltu?
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2017 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie powinny być tramwaje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!