Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2014 r.
12:40
Edytuj ten wpis

Uwaga pasażerowie! Duże opóźnienia kursów komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
4 7 A A

Całkowicie rozregulowane zostało kursowanie wielu linii komunikacji miejskiej w Lublinie. Wszystko przez utrudnienia w ruchu w centrum miasta spowodowane wizytą prezydenta Ukrainy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dotyczy to m.in. linii nr: 3, 4, 10, 13, 26, 31, 40 , 55, 57 czy 151 - przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Ci, którzy utknęli w pojazdach mogą mieć kłopoty, np. jeden z kursów linii 13 na Dworzec Główny PKP dotarł do celu z 35-minutowym opóźnieniem. Autobus linii 74 nie mógł się dostać na przystanek początkowy na ul. Hempla, ulica była zamknięta, bo w pobliskim Centrum Kultury gościł prezydent Ukrainy. W kierunku Rudnika trzeba było wysłać autobus przez Narutowicza i Lipową. Podobne przykłady można mnożyć.
Najgorzej jest z liniami obsługiwanymi przez mniejszą liczbę pojazdów, jak np. linia 4 z ul. Poligonowej do Elizówki. Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że jedyne co można robić, to czekać, aż kierowcy "zgubią” opóźnienia skracając postoje na przystankach końcowych.

- Niestety na ten moment nie ma możliwości podjęcia innych działań, które mogłyby automatycznie ograniczyć występujące opóźnienia - stwierdza Góźdź. Spodziewa się, że sytuacja może się normować około godz. 14. - Z każdym kolejnym kursem opóźnienia będą malały - dodaje.
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BellaKoza / 19 grudnia 2014 o 12:45

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 


Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi "jak dojechać". Nawet, gdy wiozę osobę na wózku inwalidzkim, to wolę eMPeK niż swoim autem się męczyć w korkach i płacić w Centrum za parkowanie. Auto służy mi jedynie na dłuższe wyjazdy za miasto...

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi... rozwiń

Avatar
Maxs / 19 grudnia 2014 o 07:50

O tej porze to sie powinno w pracy siedziec a nie rozbijac po miescie autobusami ;)

Avatar
JASIU / 18 grudnia 2014 o 22:22

W cywilizowanym kraju dyrekcja ZTM już dawno stała by w kolejce w urzędzie pracy. W Lublinie nikt nie jest w stanie ruszyć Klanu Kamińskich - niech pani rzecznik odpowie ile osób z rodziny pani dyrektor tam pracuje - mąż , brat i kto jeszcze. Takie urzędnicze bydło rządzi w Lublinie

Avatar
Komunikacja jest beznadzie / 18 grudnia 2014 o 18:10

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

Avatar
Blah / 18 grudnia 2014 o 15:48

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta

Bo centrum miasta to główny cel podróży.

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

rozwiń
Avatar
xyz / 18 grudnia 2014 o 14:22

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii. Czy przypadkiem nie należy to do zadań ZTMu?

Avatar
Jagodziorz / 18 grudnia 2014 o 14:10

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny haos !!!

PS, Dobrze , że wizyta zakończyła sie przed 13:00.....

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny hao... rozwiń

Avatar
BellaKoza / 19 grudnia 2014 o 12:45

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 


Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi "jak dojechać". Nawet, gdy wiozę osobę na wózku inwalidzkim, to wolę eMPeK niż swoim autem się męczyć w korkach i płacić w Centrum za parkowanie. Auto służy mi jedynie na dłuższe wyjazdy za miasto...

A wiesz czemu są utrudnienia? Bo duży % ludzi to idioci, którzy jadą swoim autem -a nie muszą... Ludzie sami "sztucznie" tworzą korki i wściekają się jeden na drugiego"że są korki"! Zamiast przesiąść się w komunikację, to jedzie swoim autem jeden dureń z drugim. Widać, że benzyna jest jednak za tania... Ja mam swój nowiutki samochód solidnej marki, ale nie jestem idiotą -do Centrum i po mieście wolę jazdę MPKiem -w dodatku nie muszę płacić za parkowanie w Centrum. Siadam w autobus -i jadę,nic mnie nie obchodzi - niech się kierowca martwi... rozwiń

Avatar
Maxs / 19 grudnia 2014 o 07:50

O tej porze to sie powinno w pracy siedziec a nie rozbijac po miescie autobusami ;)

Avatar
JASIU / 18 grudnia 2014 o 22:22

W cywilizowanym kraju dyrekcja ZTM już dawno stała by w kolejce w urzędzie pracy. W Lublinie nikt nie jest w stanie ruszyć Klanu Kamińskich - niech pani rzecznik odpowie ile osób z rodziny pani dyrektor tam pracuje - mąż , brat i kto jeszcze. Takie urzędnicze bydło rządzi w Lublinie

Avatar
Komunikacja jest beznadzie / 18 grudnia 2014 o 18:10

Codziennie są utrudnienia w kursowaniu pojazdów ZTM. Po godz. 15:30 autobus nr 40 ma opóźnienie 25 minutowe, lipowa i narutowicza to masakara w godzinach szczytu. Odwołać zarząd spółki. 

Avatar
Blah / 18 grudnia 2014 o 15:48

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta

Bo centrum miasta to główny cel podróży.

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

Jechałem o godzinie 11 autobusem linii 34, to staliśmy 10 minut na Andersa do Mełgiewskiej i potem kolejne 10 minut na Wolskiej i pl. Bychawskim. W zwykły dzień przejeżdża się bez większych problemów. Więc nie tylko centrum się blokowało.

rozwiń
Avatar
xyz / 18 grudnia 2014 o 14:22

Może się czepiam, ale wizyta prezydenta Ukrainy była zaplanowana, więc chyba ZTM powinien jakoś przeciwdziałać takiemu zamieszaniu, choćby zmieniając trasę niektórych linii. Czy przypadkiem nie należy to do zadań ZTMu?

Avatar
Jagodziorz / 18 grudnia 2014 o 14:10

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny haos !!!

PS, Dobrze , że wizyta zakończyła sie przed 13:00.....

Po prostu Lublin naie jest przygotowany na takie wizyty !!! A juz komunikacja miejska najmniej....dlaczego wszystkie linie muszą akurat przebiegac przez Centrum Miasta ??? Można chyba stworzyc tzw, "czerwone linie", które omijają Centrum poruszając jako pojady przyspieszone !!! Ta można połaczyć Bursaki z Weglinem przez np. Zelwerowicza, JPII... Majdanek z Czybami przez Zemborzycką ,LSM...lub  Zadębie ....itd    A tak pozostała nam "pajęczyna" trolejbusowa, przegubowce na Krakowskim Przedm. i totalny hao... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 1 2

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 69 19

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 5

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 8

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!