Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 czerwca 2014 r.
20:56
Edytuj ten wpis

W końcu odpowiedzieli. Tyle zarabiają szefowie MKK

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
4 9 A A

Miejska Korporacja Komunikacyjna ujawniła w końcu zarobki swojego kierownictwa. O takie dane poprosiła jeszcze w listopadzie lubelska Fundacja Wolności powołując się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spółka odmówiła twierdząc, że jest podmiotem prywatnym i ta ustawa jej nie dotyczy. Fundacja zaskarżyła odmowę do sądu i wygrała. Sąd uznał, że MKK powinna być traktowana jak spółka miejska, bo w 99 proc. jest własnością Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, czyli spółki należącej do miasta.

Wyrok zapadł 18 marca i zobowiązywał MKK do udzielenia informacji, o które prosiła fundacja. Spółka mogła odwołać się do wyższej instancji, ale tego nie zrobiła i zwlekała z udzieleniem odpowiedzi. Nieoficjalnie wiadomo, że firma liczyła na 60-dniowy termin na odwołanie się. Ale przeliczyła się, bo miała na to tylko miesiąc. Odpowiedzi udzieliła, gdy fundacja wysłała jej ponaglenie.

Spółka musiała też zwrócić Fundacji Wolności koszty postępowania sądowego, które wyniosły 200 zł. Zrobiła to w piątek. Teraz fundacja prosi o kolejną informację. - Wysłaliśmy do spółki miejskiej MKK wniosek o udzielenie informacji publicznej w zakresie kosztów, jakie spółka poniosła zatrudniając zewnętrznego radcę prawnego, który ją reprezentował przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym - informuje Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

MKK działa od 2001 r. Przez lata prowadziła kontrolę biletów w Lublinie, świadczy też usługi ochrony, prowadzi stację paliw, zajmuje się sprzątaniem, a także szkoleniami kierowców. W imieniu miasta administruje dworcem busów obok cerkwi, targowiskiem przy Ruskiej, pawilonami handlowymi przed cmentarzem na Majdanku i przejętym przez miasto terenem dawnego Dworca Południowego PKS, gdzie mieści się dworzec busów. MKK jest też inkasentem opłaty targowej na rzecz miasta.
Ile zarabiają szefowie MKK

W radzie nadzorczej w listopadzie zasiadali: Marek Grzelaczyk, Zbigniew Pastuszak i Andrzej Pryzowicz. Średnie miesięczne wynagrodzenie na jednego członka rady w okresie od stycznia do listopada ub. r. wynosiło 646,51 zł. W tym samym okresie średnie miesięczne wynagrodzenie zarządu (w listopadzie zarząd działał w składzie: Janusz Wilk, Wojciech Sobiesiak, Mariusz Nowak) wyniosło 5114,16 zł.

MKK odpowiedziała też na pytanie o koszty zakupu i montażu wiat dla handlujących przy cmentarzu na Majdanku. W 2013 r. koszty wyniosły 220 tys. złotych netto. W 2014 r. na 12 rat leasingowych spółka wyda 205 tys.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 15:13

To jedna wielka,czerwona sitwa jest,jeden drugiemu dupy daje.

Avatar
marian / 17 lipca 2015 o 13:18

Dlaczego pan Wojciech S. jest wiceprezesem MKK bo to koleżka pana prezydenta musiał dać mu stanowisko bo u Lenartowicza nie chcą o nim słyszeć.

Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 20:18
MKK-SPOLKA KTORA WYKANCZA FINANSOWO!KAZA PLACIC ZA DASZKI KTORE MAJA POWSTAC PRZY PAWILONACH NA MAJDANKU.KOSZT DASZKU-4 100ZL,WYNAJMUJACY PAWILONY MAJA ZAPLACIC-2 500ZL. A SPOLKA Z LASKA DOLOZY 1 500ZL.NIKT NAWET NIE PYTA CZY WYNAJMUJACYCH STAC NA ZAPLACENIE TAKICH PIENIEDZY,POMIJAJAC FAKT ZE DASZKI POWINNY BYLY POWSTAC ROK TEMU W MAJU 2014-ZGODNIE Z UMOWA.KOSZTY UTRYMANIA PAWILONU CALY CZAS ROSNA,LUDZIE JUZ NIE MAJA ZA CO PLACIC TAK WYSOKICH CZYNSZOW I OPLAT ZWIAZANYCH Z PAWILONAMI,TJ-CZYNSZ,SWIATLO,SMIECI,DASZKI,WODA,PLAC-CODZIENNA OPLATA,PLATNA TOALETA ZA KTORA TRZEBA PLACIC 1ZL-ZA KAZDE WEJSCIE!-ZENADA!-LUDZIE PLACA CZYNSZE I OKAZUJE SIE ZE UBIKACJA JEST ODPLATNA-OD 22.06.2015-ZA CO JESZCZE BEDZIEMY PLACIC????-PARKING???POMIJAJAC FAKT ZE PAWILONY NIE SA PRZYSTOSOWANE POD KWIACIARNIE-W LECIE W SRODKU TEMPERATURA SIEGA 40STOPNI-PRZY OTWARTYCH DRZWIACH A PRZY ZAMKNIETYCH 60STOPNI.KWIATY W TAKICH WARUNKACH SIE GOTUJA A LUDZIE MALO NIE ZASLABNA I NIKOGO TO NIE OBCHODZI.LUDZIE NIE DAJA RADY TEGO WSZYSTKIEGO PLACIC KOSZTY SA OGROMNE A ZAROBIC TRZEBA-TYLKO NIE SOBIE!-SPOLCE NA KTORA WSZYSCY ORAJA CODZIENNIE.NIKOGO NIE INTERESUJE TO ZE SA DNI ZE NIE MOZNA UTARGOWAC NA 20ZL.-A TYLE WYNOSI OPLATA DZIENNA ZA WYSTAWIENIE SWOJEGO TOWARU I OTWOZENIE DRZWI KLUCZEM.PARANOJA CO WYPRAWIA NOWY WICEPREZES-NOWAK,LUDZI MA GORSZYCH OD SIEBIE....A SAM WIADOMO ILE ZARABIA!I TAK WLASNIE WYGLADAJA RZADY SPOLKI-DORABIANIE SIE NA LUDZKIEJ KRZYWDZIE!-PYTANIE JAK DLUGO JESZCZE LUDZIE TO WYTRZYMAJA????-I SIE UTRZYMAJA????
MKK-SPOLKA KTORA WYKANCZA FINANSOWO!KAZA PLACIC ZA DASZKI KTORE MAJA POWSTAC PRZY PAWILONACH NA MAJDANKU.KOSZT DASZKU-4 100ZL,WYNAJMUJACY PAWILONY MAJA ZAPLACIC-2 500ZL. A SPOLKA Z LASKA DOLOZY 1 500ZL.NIKT NAWET NIE PYTA CZY WYNAJMUJACYCH STAC NA ZAPLACENIE TAKICH PIENIEDZY,POMIJAJAC FAKT ZE DASZKI POWINNY BYLY POWSTAC ROK TEMU W MAJU 2014-ZGODNIE Z UMOWA.KOSZTY UTRYMANIA PAWILONU CALY CZAS ROSNA,LUDZIE JUZ NIE MAJA ZA CO PLACIC TAK WYSOKICH CZYNSZOW I OPLAT ZWIAZANYCH Z PAWILONAMI,TJ-CZYNSZ,SWIATLO,SMIECI,DASZKI,WODA,PLAC-CODZIENNA OPLATA... rozwiń
Avatar
art. 61 Konstytucji RP / 11 czerwca 2014 o 08:57

Przecież tu nie szło o taka czy inną wysokość wynagrodzeń, a próbę utrzymania za przeproszeniem publicznego majątku poza jakąkolwiek społeczną kontrolą.

Byłem na rozprawie w WSA, która obnażyła do cna do czego gotowy posunąć się lokalny "układ zamknięty". Koszty postępowania i wynagrodzenia dla prawnika MKK powinien z własnej kieszeni pokryć prezydent Krzysztof Żuk, bo to on odpowiada jednoosobowo za to co się dzieje w spółkach z udziałami lub akcjonariatem Gminy Lublin.

Prawnik przed Wysokim Sądem potwierdził nieprawdę o statusie formalno-prawnym tej spółki  i próbował dezawuować oraz wprawiać w zakłopotanie drugą stronę.

Rzecznicy prasowi prezydenta również utrzymywali, że jest to to prywatna spółka. Radni miejscy, którzy biorą diety za pełnienie funkcji kontrolno-stanowiących nie potrafili zrobić nawet 1/100 tego, co wolontariusz w osobie prezesa Fundacji Wolności.

To co zostało ujawnione na wniosek Fundacji Wolności w MKK otwiera bramę bezradnym radnym, a znając z KRS akta tej spółki zapewniam, że jest tam co kontrolować i o to chodziło, a nie równowartość 4 najniższych płac w mieście Lublin.

Z drugiej strony rzecz biorąc właściciel dowolnej prywatnej firmy musi mieć minimum 30 tysięcy złotych obrotu miesięcznie i nie więcej niż 25 tysięcy kosztów żeby mieć równowartość wynagrodzenia prezesa spółki, która przynosi straty...

Gratulacje dla Fundacji Wolności, która będąc na własnym utrzymaniu zrobiła w kwartał więcej niż utrzymywana z pieniędzy podatników cała rada Miasta Lublin na czele z jej przewodniczącym.

Mirrorem sprawy MKK było uderzenie w radnego, który podpisał w tym samym czasie dwie różne listy obecności z jednej miejskiej sesji.

Reasumując sprawa MKK może być dla każdego z czytelników precedensem do zajrzenia tam gdzie nawet prokuratura boi się zaglądać ;)

Przecież tu nie szło o taka czy inną wysokość wynagrodzeń, a próbę utrzymania za przeproszeniem publicznego majątku poza jakąkolwiek społeczną kontrolą.

Byłem na rozprawie w WSA, która obnażyła do cna do czego gotowy posunąć się lokalny "układ zamknięty". Koszty postępowania i wynagrodzenia dla prawnika MKK powinien z własnej kieszeni pokryć prezydent Krzysztof Żuk, bo to on odpowiada jednoosobowo za to co się dzieje w spółkach z udziałami lub akcjonariatem Gminy Lublin.

Prawnik przed Wysokim Sądem potwierdził nieprawdę o ... rozwiń

Avatar
jurek / 11 czerwca 2014 o 05:21

 Oby tyle zarabiali kierowcy  !!!!!!!!!!!!!!ale o tym nie napiszą.  Wypłata srednia to 1800 zł. Zeby tyle zarabiał mężczyzna  i to  z jaką odpowiedzialnościa nie wozi przeciez ziemniaków tylko ludzi. o zgroza .............. Dajcie podwyżke kierowcom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To tak jak w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim - Niektórzy dyrektorzy, zastępcy dyrektorów po 10 tysięcy miesięcznie, a pracownicy po 1500 zł netto. Ważne żeby kadra kierownicza i ludzie zaufani dobrze zarabiali. A ty robolu siedź na d..... i ciesz się, że masz robotę.

To tak jak w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim - Niektórzy dyrektorzy, zastępcy dyrektorów po 10 tysięcy miesięcznie, a pracownicy po 1500 zł netto. Ważne żeby kadra kierownicza i ludzie zaufani dobrze zarabiali. A ty robolu siedź na d..... i ciesz się, że masz robotę.

rozwiń
Avatar
andrzej / 11 czerwca 2014 o 05:16

A w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie szykują się podwyżki dla bardzo dużej grupy pracowników. Na razie to wielka tajemnica - po ile i kto dostanie.

Avatar
olo / 10 czerwca 2014 o 23:25

Prószkowski za czytanie gazet bierze 11 000 zł, nic nie wybudował nic nie robi , ciekawe co na to jarek kaczyński , na wybory samorządowe z takim balastem bedzie słabo ;)

a może by radni jeszcze raz sobie przegłosowali pensję

Avatar
Magda / 10 czerwca 2014 o 21:37

 Oby tyle zarabiali kierowcy  !!!!!!!!!!!!!!ale o tym nie napiszą.  Wypłata srednia to 1800 zł. Zeby tyle zarabiał mężczyzna  i to  z jaką odpowiedzialnościa nie wozi przeciez ziemniaków tylko ludzi. o zgroza .............. Dajcie podwyżke kierowcom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
jjj / 10 czerwca 2014 o 21:24

Nic ciekawego.

Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 15:13

To jedna wielka,czerwona sitwa jest,jeden drugiemu dupy daje.

Avatar
marian / 17 lipca 2015 o 13:18

Dlaczego pan Wojciech S. jest wiceprezesem MKK bo to koleżka pana prezydenta musiał dać mu stanowisko bo u Lenartowicza nie chcą o nim słyszeć.

Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 20:18
MKK-SPOLKA KTORA WYKANCZA FINANSOWO!KAZA PLACIC ZA DASZKI KTORE MAJA POWSTAC PRZY PAWILONACH NA MAJDANKU.KOSZT DASZKU-4 100ZL,WYNAJMUJACY PAWILONY MAJA ZAPLACIC-2 500ZL. A SPOLKA Z LASKA DOLOZY 1 500ZL.NIKT NAWET NIE PYTA CZY WYNAJMUJACYCH STAC NA ZAPLACENIE TAKICH PIENIEDZY,POMIJAJAC FAKT ZE DASZKI POWINNY BYLY POWSTAC ROK TEMU W MAJU 2014-ZGODNIE Z UMOWA.KOSZTY UTRYMANIA PAWILONU CALY CZAS ROSNA,LUDZIE JUZ NIE MAJA ZA CO PLACIC TAK WYSOKICH CZYNSZOW I OPLAT ZWIAZANYCH Z PAWILONAMI,TJ-CZYNSZ,SWIATLO,SMIECI,DASZKI,WODA,PLAC-CODZIENNA OPLATA,PLATNA TOALETA ZA KTORA TRZEBA PLACIC 1ZL-ZA KAZDE WEJSCIE!-ZENADA!-LUDZIE PLACA CZYNSZE I OKAZUJE SIE ZE UBIKACJA JEST ODPLATNA-OD 22.06.2015-ZA CO JESZCZE BEDZIEMY PLACIC????-PARKING???POMIJAJAC FAKT ZE PAWILONY NIE SA PRZYSTOSOWANE POD KWIACIARNIE-W LECIE W SRODKU TEMPERATURA SIEGA 40STOPNI-PRZY OTWARTYCH DRZWIACH A PRZY ZAMKNIETYCH 60STOPNI.KWIATY W TAKICH WARUNKACH SIE GOTUJA A LUDZIE MALO NIE ZASLABNA I NIKOGO TO NIE OBCHODZI.LUDZIE NIE DAJA RADY TEGO WSZYSTKIEGO PLACIC KOSZTY SA OGROMNE A ZAROBIC TRZEBA-TYLKO NIE SOBIE!-SPOLCE NA KTORA WSZYSCY ORAJA CODZIENNIE.NIKOGO NIE INTERESUJE TO ZE SA DNI ZE NIE MOZNA UTARGOWAC NA 20ZL.-A TYLE WYNOSI OPLATA DZIENNA ZA WYSTAWIENIE SWOJEGO TOWARU I OTWOZENIE DRZWI KLUCZEM.PARANOJA CO WYPRAWIA NOWY WICEPREZES-NOWAK,LUDZI MA GORSZYCH OD SIEBIE....A SAM WIADOMO ILE ZARABIA!I TAK WLASNIE WYGLADAJA RZADY SPOLKI-DORABIANIE SIE NA LUDZKIEJ KRZYWDZIE!-PYTANIE JAK DLUGO JESZCZE LUDZIE TO WYTRZYMAJA????-I SIE UTRZYMAJA????
MKK-SPOLKA KTORA WYKANCZA FINANSOWO!KAZA PLACIC ZA DASZKI KTORE MAJA POWSTAC PRZY PAWILONACH NA MAJDANKU.KOSZT DASZKU-4 100ZL,WYNAJMUJACY PAWILONY MAJA ZAPLACIC-2 500ZL. A SPOLKA Z LASKA DOLOZY 1 500ZL.NIKT NAWET NIE PYTA CZY WYNAJMUJACYCH STAC NA ZAPLACENIE TAKICH PIENIEDZY,POMIJAJAC FAKT ZE DASZKI POWINNY BYLY POWSTAC ROK TEMU W MAJU 2014-ZGODNIE Z UMOWA.KOSZTY UTRYMANIA PAWILONU CALY CZAS ROSNA,LUDZIE JUZ NIE MAJA ZA CO PLACIC TAK WYSOKICH CZYNSZOW I OPLAT ZWIAZANYCH Z PAWILONAMI,TJ-CZYNSZ,SWIATLO,SMIECI,DASZKI,WODA,PLAC-CODZIENNA OPLATA... rozwiń
Avatar
art. 61 Konstytucji RP / 11 czerwca 2014 o 08:57

Przecież tu nie szło o taka czy inną wysokość wynagrodzeń, a próbę utrzymania za przeproszeniem publicznego majątku poza jakąkolwiek społeczną kontrolą.

Byłem na rozprawie w WSA, która obnażyła do cna do czego gotowy posunąć się lokalny "układ zamknięty". Koszty postępowania i wynagrodzenia dla prawnika MKK powinien z własnej kieszeni pokryć prezydent Krzysztof Żuk, bo to on odpowiada jednoosobowo za to co się dzieje w spółkach z udziałami lub akcjonariatem Gminy Lublin.

Prawnik przed Wysokim Sądem potwierdził nieprawdę o statusie formalno-prawnym tej spółki  i próbował dezawuować oraz wprawiać w zakłopotanie drugą stronę.

Rzecznicy prasowi prezydenta również utrzymywali, że jest to to prywatna spółka. Radni miejscy, którzy biorą diety za pełnienie funkcji kontrolno-stanowiących nie potrafili zrobić nawet 1/100 tego, co wolontariusz w osobie prezesa Fundacji Wolności.

To co zostało ujawnione na wniosek Fundacji Wolności w MKK otwiera bramę bezradnym radnym, a znając z KRS akta tej spółki zapewniam, że jest tam co kontrolować i o to chodziło, a nie równowartość 4 najniższych płac w mieście Lublin.

Z drugiej strony rzecz biorąc właściciel dowolnej prywatnej firmy musi mieć minimum 30 tysięcy złotych obrotu miesięcznie i nie więcej niż 25 tysięcy kosztów żeby mieć równowartość wynagrodzenia prezesa spółki, która przynosi straty...

Gratulacje dla Fundacji Wolności, która będąc na własnym utrzymaniu zrobiła w kwartał więcej niż utrzymywana z pieniędzy podatników cała rada Miasta Lublin na czele z jej przewodniczącym.

Mirrorem sprawy MKK było uderzenie w radnego, który podpisał w tym samym czasie dwie różne listy obecności z jednej miejskiej sesji.

Reasumując sprawa MKK może być dla każdego z czytelników precedensem do zajrzenia tam gdzie nawet prokuratura boi się zaglądać ;)

Przecież tu nie szło o taka czy inną wysokość wynagrodzeń, a próbę utrzymania za przeproszeniem publicznego majątku poza jakąkolwiek społeczną kontrolą.

Byłem na rozprawie w WSA, która obnażyła do cna do czego gotowy posunąć się lokalny "układ zamknięty". Koszty postępowania i wynagrodzenia dla prawnika MKK powinien z własnej kieszeni pokryć prezydent Krzysztof Żuk, bo to on odpowiada jednoosobowo za to co się dzieje w spółkach z udziałami lub akcjonariatem Gminy Lublin.

Prawnik przed Wysokim Sądem potwierdził nieprawdę o ... rozwiń

Avatar
jurek / 11 czerwca 2014 o 05:21

 Oby tyle zarabiali kierowcy  !!!!!!!!!!!!!!ale o tym nie napiszą.  Wypłata srednia to 1800 zł. Zeby tyle zarabiał mężczyzna  i to  z jaką odpowiedzialnościa nie wozi przeciez ziemniaków tylko ludzi. o zgroza .............. Dajcie podwyżke kierowcom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To tak jak w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim - Niektórzy dyrektorzy, zastępcy dyrektorów po 10 tysięcy miesięcznie, a pracownicy po 1500 zł netto. Ważne żeby kadra kierownicza i ludzie zaufani dobrze zarabiali. A ty robolu siedź na d..... i ciesz się, że masz robotę.

To tak jak w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim - Niektórzy dyrektorzy, zastępcy dyrektorów po 10 tysięcy miesięcznie, a pracownicy po 1500 zł netto. Ważne żeby kadra kierownicza i ludzie zaufani dobrze zarabiali. A ty robolu siedź na d..... i ciesz się, że masz robotę.

rozwiń
Avatar
andrzej / 11 czerwca 2014 o 05:16

A w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie szykują się podwyżki dla bardzo dużej grupy pracowników. Na razie to wielka tajemnica - po ile i kto dostanie.

Avatar
olo / 10 czerwca 2014 o 23:25

Prószkowski za czytanie gazet bierze 11 000 zł, nic nie wybudował nic nie robi , ciekawe co na to jarek kaczyński , na wybory samorządowe z takim balastem bedzie słabo ;)

a może by radni jeszcze raz sobie przegłosowali pensję

Avatar
Magda / 10 czerwca 2014 o 21:37

 Oby tyle zarabiali kierowcy  !!!!!!!!!!!!!!ale o tym nie napiszą.  Wypłata srednia to 1800 zł. Zeby tyle zarabiał mężczyzna  i to  z jaką odpowiedzialnościa nie wozi przeciez ziemniaków tylko ludzi. o zgroza .............. Dajcie podwyżke kierowcom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
jjj / 10 czerwca 2014 o 21:24

Nic ciekawego.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!