sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

W końcu odpowiedzieli. Tyle zarabiają szefowie MKK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2014, 20:56
Autor: Dominik Smaga

Miejska Korporacja Komunikacyjna ujawniła w końcu zarobki swojego kierownictwa. O takie dane poprosiła jeszcze w listopadzie lubelska Fundacja Wolności powołując się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Spółka odmówiła twierdząc, że jest podmiotem prywatnym i ta ustawa jej nie dotyczy. Fundacja zaskarżyła odmowę do sądu i wygrała. Sąd uznał, że MKK powinna być traktowana jak spółka miejska, bo w 99 proc. jest własnością Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, czyli spółki należącej do miasta.

Wyrok zapadł 18 marca i zobowiązywał MKK do udzielenia informacji, o które prosiła fundacja. Spółka mogła odwołać się do wyższej instancji, ale tego nie zrobiła i zwlekała z udzieleniem odpowiedzi. Nieoficjalnie wiadomo, że firma liczyła na 60-dniowy termin na odwołanie się. Ale przeliczyła się, bo miała na to tylko miesiąc. Odpowiedzi udzieliła, gdy fundacja wysłała jej ponaglenie.

Spółka musiała też zwrócić Fundacji Wolności koszty postępowania sądowego, które wyniosły 200 zł. Zrobiła to w piątek. Teraz fundacja prosi o kolejną informację. - Wysłaliśmy do spółki miejskiej MKK wniosek o udzielenie informacji publicznej w zakresie kosztów, jakie spółka poniosła zatrudniając zewnętrznego radcę prawnego, który ją reprezentował przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym - informuje Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

MKK działa od 2001 r. Przez lata prowadziła kontrolę biletów w Lublinie, świadczy też usługi ochrony, prowadzi stację paliw, zajmuje się sprzątaniem, a także szkoleniami kierowców. W imieniu miasta administruje dworcem busów obok cerkwi, targowiskiem przy Ruskiej, pawilonami handlowymi przed cmentarzem na Majdanku i przejętym przez miasto terenem dawnego Dworca Południowego PKS, gdzie mieści się dworzec busów. MKK jest też inkasentem opłaty targowej na rzecz miasta.

Ile zarabiają szefowie MKK

W radzie nadzorczej w listopadzie zasiadali: Marek Grzelaczyk, Zbigniew Pastuszak i Andrzej Pryzowicz. Średnie miesięczne wynagrodzenie na jednego członka rady w okresie od stycznia do listopada ub. r. wynosiło 646,51 zł. W tym samym okresie średnie miesięczne wynagrodzenie zarządu (w listopadzie zarząd działał w składzie: Janusz Wilk, Wojciech Sobiesiak, Mariusz Nowak) wyniosło 5114,16 zł.

MKK odpowiedziała też na pytanie o koszty zakupu i montażu wiat dla handlujących przy cmentarzu na Majdanku. W 2013 r. koszty wyniosły 220 tys. złotych netto. W 2014 r. na 12 rat leasingowych spółka wyda 205 tys.
  Edytuj ten wpis
Gość
marian
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 lipca 2015 o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To jedna wielka,czerwona sitwa jest,jeden drugiemu dupy daje.

Rozwiń
marian
marian (17 lipca 2015 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego pan Wojciech S. jest wiceprezesem MKK bo to koleżka pana prezydenta musiał dać mu stanowisko bo u Lenartowicza nie chcą o nim słyszeć.

Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2015 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MKK-SPOLKA KTORA WYKANCZA FINANSOWO!KAZA PLACIC ZA DASZKI KTORE MAJA POWSTAC PRZY PAWILONACH NA MAJDANKU.KOSZT DASZKU-4 100ZL,WYNAJMUJACY PAWILONY MAJA ZAPLACIC-2 500ZL. A SPOLKA Z LASKA DOLOZY 1 500ZL.NIKT NAWET NIE PYTA CZY WYNAJMUJACYCH STAC NA ZAPLACENIE TAKICH PIENIEDZY,POMIJAJAC FAKT ZE DASZKI POWINNY BYLY POWSTAC ROK TEMU W MAJU 2014-ZGODNIE Z UMOWA.KOSZTY UTRYMANIA PAWILONU CALY CZAS ROSNA,LUDZIE JUZ NIE MAJA ZA CO PLACIC TAK WYSOKICH CZYNSZOW I OPLAT ZWIAZANYCH Z PAWILONAMI,TJ-CZYNSZ,SWIATLO,SMIECI,DASZKI,WODA,PLAC-CODZIENNA OPLATA,PLATNA TOALETA ZA KTORA TRZEBA PLACIC 1ZL-ZA KAZDE WEJSCIE!-ZENADA!-LUDZIE PLACA CZYNSZE I OKAZUJE SIE ZE UBIKACJA JEST ODPLATNA-OD 22.06.2015-ZA CO JESZCZE BEDZIEMY PLACIC????-PARKING???POMIJAJAC FAKT ZE PAWILONY NIE SA PRZYSTOSOWANE POD KWIACIARNIE-W LECIE W SRODKU TEMPERATURA SIEGA 40STOPNI-PRZY OTWARTYCH DRZWIACH A PRZY ZAMKNIETYCH 60STOPNI.KWIATY W TAKICH WARUNKACH SIE GOTUJA A LUDZIE MALO NIE ZASLABNA I NIKOGO TO NIE OBCHODZI.LUDZIE NIE DAJA RADY TEGO WSZYSTKIEGO PLACIC KOSZTY SA OGROMNE A ZAROBIC TRZEBA-TYLKO NIE SOBIE!-SPOLCE NA KTORA WSZYSCY ORAJA CODZIENNIE.NIKOGO NIE INTERESUJE TO ZE SA DNI ZE NIE MOZNA UTARGOWAC NA 20ZL.-A TYLE WYNOSI OPLATA DZIENNA ZA WYSTAWIENIE SWOJEGO TOWARU I OTWOZENIE DRZWI KLUCZEM.PARANOJA CO WYPRAWIA NOWY WICEPREZES-NOWAK,LUDZI MA GORSZYCH OD SIEBIE....A SAM WIADOMO ILE ZARABIA!I TAK WLASNIE WYGLADAJA RZADY SPOLKI-DORABIANIE SIE NA LUDZKIEJ KRZYWDZIE!-PYTANIE JAK DLUGO JESZCZE LUDZIE TO WYTRZYMAJA????-I SIE UTRZYMAJA????
Rozwiń
art. 61 Konstytucji RP
art. 61 Konstytucji RP (11 czerwca 2014 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież tu nie szło o taka czy inną wysokość wynagrodzeń, a próbę utrzymania za przeproszeniem publicznego majątku poza jakąkolwiek społeczną kontrolą.

Byłem na rozprawie w WSA, która obnażyła do cna do czego gotowy posunąć się lokalny "układ zamknięty". Koszty postępowania i wynagrodzenia dla prawnika MKK powinien z własnej kieszeni pokryć prezydent Krzysztof Żuk, bo to on odpowiada jednoosobowo za to co się dzieje w spółkach z udziałami lub akcjonariatem Gminy Lublin.

Prawnik przed Wysokim Sądem potwierdził nieprawdę o statusie formalno-prawnym tej spółki  i próbował dezawuować oraz wprawiać w zakłopotanie drugą stronę.

Rzecznicy prasowi prezydenta również utrzymywali, że jest to to prywatna spółka. Radni miejscy, którzy biorą diety za pełnienie funkcji kontrolno-stanowiących nie potrafili zrobić nawet 1/100 tego, co wolontariusz w osobie prezesa Fundacji Wolności.

To co zostało ujawnione na wniosek Fundacji Wolności w MKK otwiera bramę bezradnym radnym, a znając z KRS akta tej spółki zapewniam, że jest tam co kontrolować i o to chodziło, a nie równowartość 4 najniższych płac w mieście Lublin.

Z drugiej strony rzecz biorąc właściciel dowolnej prywatnej firmy musi mieć minimum 30 tysięcy złotych obrotu miesięcznie i nie więcej niż 25 tysięcy kosztów żeby mieć równowartość wynagrodzenia prezesa spółki, która przynosi straty...

Gratulacje dla Fundacji Wolności, która będąc na własnym utrzymaniu zrobiła w kwartał więcej niż utrzymywana z pieniędzy podatników cała rada Miasta Lublin na czele z jej przewodniczącym.

Mirrorem sprawy MKK było uderzenie w radnego, który podpisał w tym samym czasie dwie różne listy obecności z jednej miejskiej sesji.

Reasumując sprawa MKK może być dla każdego z czytelników precedensem do zajrzenia tam gdzie nawet prokuratura boi się zaglądać ;)

Rozwiń
jurek
jurek (11 czerwca 2014 o 05:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 Oby tyle zarabiali kierowcy  !!!!!!!!!!!!!!ale o tym nie napiszą.  Wypłata srednia to 1800 zł. Zeby tyle zarabiał mężczyzna  i to  z jaką odpowiedzialnościa nie wozi przeciez ziemniaków tylko ludzi. o zgroza .............. Dajcie podwyżke kierowcom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To tak jak w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim - Niektórzy dyrektorzy, zastępcy dyrektorów po 10 tysięcy miesięcznie, a pracownicy po 1500 zł netto. Ważne żeby kadra kierownicza i ludzie zaufani dobrze zarabiali. A ty robolu siedź na d..... i ciesz się, że masz robotę.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!