niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

W Lubelskiem prawie wszędzie będzie dostęp do Internetu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2014, 17:30

Ruszyły prace budowlane w ramach projektu "Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej. Wykonawca inwestycji, firma Aldesa Polska do końca lipca przyszłego roku położy w naszym regionie światłowody o długości blisko 3 tys. km.

Budowę infrastruktury światłowodowej, która zapewni dostęp do szybkiego Internetu w każdej gminie województwa lubelskiego oficjalnie zainaugurowano w sobotę w miejscowości Sól koło Biłgoraja. W uroczystości wzięli udział m. in. wiceminister infrastruktury i rozwoju Marceli Niezgoda, wojewoda lubelski Wojciech Wilk i wicemarszałek województwa Sławomir Sosnowski. - Projekt budowy sieci szerokopasmowej w pięciu województwach Polski wschodniej jest nowatorski na skalę całej Unii Europejskiej. Nikt wcześniej nie realizował takiego przedsięwzięcia. Dzięki dostępowi do sieci dla wielu miejscowości otworzy się "okno na świat”. Łatwiej będzie tworzyć nowe miejsca pracy, przyciągać inwestorów i korzystać z usług świadczonych drogą elektroniczną. To szansa na kolejny skok cywilizacyjny dla województwa lubelskiego - mówi wicemarszałek Sosnowski. Przedsięwzięcie obejmie niemal całą powierzchnię województwa lubelskiego. Wydzielono 14 obszarów inwestycyjnych, w których zlokalizowane są węzły szkieletowe sieci. W sumie ma być ich 298, a ich zadaniem jest umożliwienie dalszej dystrybucji Internetu. Wykonawca położy ok. 2900 km światłowodów. Sieć będzie budowana w kanalizacji technicznej w pasach drogowych istniejących dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Będą mogli do niej podłączyć się "operatorzy ostatniej mili”, którzy dostarczą usługi szerokopasmowe mieszkańcom regionu. Województwo zajmie się budową infrastruktury, pozostanie także jej właścicielem. Zarządzanie siecią, jej eksploatacja, utrzymanie i świadczenie usług z jej udziałem zostanie natomiast powierzone w drodze umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym podmiotowi zewnętrznemu. Taka firma nie została jeszcze wybrana, ale powinna ona posiadać właściwe kompetencje, doświadczenie i uprawnienia do działalności telekomunikacyjnej. Wartość całego projektu to 385 mln. zł., z czego 267 mln. pochodzi z dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 lipca przyszłego roku.
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
A.D. LLB
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 marca 2014 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A może mi powiecie, dlaczego  kabel UPC  zakłóca  mi    ogladanie  telewizji i bez przerwy  mruga  dioda. Za UPC placę  60 pln, za internet 40 pln, plus telefon  (ok. 40 pln - Orange) i  żadn z tych usług  poprawnie nie działa.

Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2014 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do Ondrej Baculik:

Ile płacisz 60zł? Nie wiem czy wiesz, że za 69zł w orange po kablu można mieć już do 80Mb/s i na tym polega różnica... jeśli Tobie wystarcza 4Mb/s za takie pieniądze to proszę bardzo, ale ja jednak wolę "ludzkie ceny" a nie takie wykorzystywanie w biały dzień.

Rozwiń
A.D. LLB
A.D. LLB (20 marca 2014 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak jestem w garażu, to łapie sygnał (chyba ze szkoły przy 1-go maja). Po jakimś czasie trzeba się zalogować znowu.

Rozwiń
Ondrej Baculik
Ondrej Baculik (20 marca 2014 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

385 mln zlotych????????? Czy oni powariowali??? Chwila obecna: Orange CDMA na zadupiu predkosc 4 mbit... za 60 zl miesiecznie.. i czego jeszcze wiecej potrzeba?????

Rozwiń
Gość
Gość (20 marca 2014 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ciekawe kto na te lody się załapie

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!