czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

"W naszej szkole nie ma dzieci niewierzących". Nowa kampania billboardowa

Dodano: 4 maja 2015, 21:07
Autor: opr. aa

Fundacja Wolność od Religii rozpoczęła kolejną billboardową kampanię społeczną „Równość w szkole”.

Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że w szkołach są też dzieci niewierzące i nieuczestniczące w zajęciach z religii. Plakaty będzie można oglądać przez cały maj w Lublinie i innych miastach regionu, m.in. w Zamościu, Biłgoraju, Łęcznej, Puławach i Kraśniku.

– Wypowiedź przywołana na jednej z grafik: „W naszej szkole nie ma dzieci niewierzących” odnosi się do często spotykanej wypowiedzi dyrektorów szkół. Mówią: „U nas wszyscy chodzą na katechezę”, „nie ma problemu” – wylicza Dorota Wójcik, koordynatorka projektu, prezeska Fundacji Wolność od Religii. – Tymczasem osób niewierzących, wg. oficjalnych statystyk, jest w społeczeństwie polskim ok. 5–8 procent, co oznacza, iż w każdej 20-osobowej grupie szkolnej z dużym prawdopodobieństwem obecne jest dziecko należące do mniejszości światopoglądowej. Obowiązkiem publicznej szkoły jest zapewnić równe i godne warunki edukacji dla wszystkich uczniów.

zzzz
Gość
Gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zzzz
zzzz (7 maja 2015 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bez przesady, na siłę robi się problem. Jeśli ktoś szuka wolności bez religii, co swoją drogą jest totalnym zaprzeczeniem, to sam nie potrafi się odnaleźć w świecie, w którym uważa że Boga nie ma. Osoby niewierzące, mimo że nikt ich o to nie pyta, regularnie podejmują dyskusje i próbują walczyć o to by zaakceptować ich tak naprawdę widzi mi się, wydaje mi się , czuję, nie czuję, bo inni tak mówią itp. Nie róbcie dzieciom wody z mózgu. Nigdy nie spotkałam się z tym by był problem, że ktoś nie chodzi na religią, a nie chodzili tylko innowiercy, tudzież jehowi. Nikomu się krzywda nie stanie jak posłucha katechezy. Ludzie, jak ktoś nie chce religii to niech nie chodzi do kościoła, nie gada o religii i nie udaje w rodzinie że to tradycja ale nie wierzy. Jak tak to nie ubierajcie choinki, nie dawajcie prezentów, nie chodźcie do przebranego mikołaja, nie jadajcie jajek i żurku na wielkanoc. Trochę konsekwencji w działaniu inaczej to śmieszne.

to ty jesteś śmieszny - ubieranie choinek, itd. nie jest tradycją katolską... nawet polską.... dziwne, że jako katol jesteś zaślepiony, dookoła widać jak dzieci niewierzące są prześladowane przez innowierców katolskich.... a na katechezie niczego się nie nauczy... szkoda czasu... a  bóstwa nie ma.... to ludzie wymyślili bóstwa...

Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2015 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Bóg i tak ich kocha
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Guest - a tobie to co odpier....
Rozwiń
"Drukarz"
"Drukarz" (5 maja 2015 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie popieram żadnych działań mających za cel ucywilizowanie świeckiej szkoły chociażby dlatego, że właśnie poprzez forsowanie "nauki" o rzeczach przedziwnych (kuglarstwo i prestigititatorstwo) skutecznie zniechęca się dzieci oraz młodzież do kontaktów z klechami w przyszłości... Wiele z nich uniknie losu molestowanych i seksualnie wykorzystywanych ofiar czarnej sekty! Tak trzymać!
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale jaja
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!