Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2014 r.
19:45
Edytuj ten wpis

W sejmiku stanowiska podzielone. Rządzi PO i PSL, Sosnowski marszałkiem

Autor: Zdjęcie autora TOMA
3 8 A A

Sławomir Sosnowski dostał fotel marszałka, Artur Walasek i Krzysztof Grabczuk wicemarszałków, a Arkadiusz Bratkowski i Grzegorz Nakonieczny członków zarządu województwa. Polskie Stronnictwo Ludowe i Platforma Obywatelska podzieliły się stanowiskami według wcześniejszych ustaleń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podczas poniedziałkowej, pierwszej sesji nowo wybranego sejmiku województwa radni decydowali o podziale stanowisk w zarządzie województwa i prezydium sejmiku. Kandydatem koalicji PSL-PO na marszałka był dotychczas pełniący tę funkcję Sławomir Sosnowski. Będące w opozycji Prawo i Sprawiedliwość na tę funkcję zaproponowało Artura Sobonia. - Mam dzieci w wieku wczesnoszkolnym, często odrabiam z nimi lekcje z matematyki, więc potrafię liczyć. Koalicje w samorządzie powinny powstawać w gronie tych, którzy zyskali poparcie mieszkańców. A mieszkańcami Lubelszczyzny na pewno nie są Ewa Kopacz i Janusz Piechociński, którzy zdecydowali o koalicji. Decydować powinny państwa oceny i wybór programu, który zapewni województwu rozwój. My taki program mamy i chcemy go realizować - mówił Soboń przed głosowaniem. Niespodzianki jednak nie było. Kandydat PiS otrzymał 12 głosów poparcia, przy 21 dla Sosnowskiego. Co ciekawe, PiS wprowadził do sejmiku 13 radnych, a więc jedna osoba z tego grona musiała głosować na obecnego marszałka. Jak później poinformował Soboń, członkiem klubu PiS w sejmiku nie jest już radna Ewa Panasiuk. Nie podał jednak powodu tej decyzji. Sama zainteresowana nie chciała tego komentować. Zaskoczenia nie było też podczas wyboru pozostałych członków zarządu. Wicemarszałkami zostali dotychczas pełniący te funkcję Krzysztof Grabczuk oraz Artur Walasek, ostatnio sekretarz województwa. Skład zarządu uzupełnili były europoseł Arkadiusz Bratkowski i były wicestarosta puławski Grzegorz Nakonieczny. Z kolei na samym początku wczorajszej sesji wybrano prezydium sejmiku. Przewodniczącym został Przemysław Litwiniuk z PSL, a wiceprzewodniczącymi Zofia Woźnica z PO, Andrzej Pruszkowski z PiS i Riad Haidar, jedyny radny SLD. TOMA

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
naforum12 / 2 grudnia 2014 o 16:10
plurl.pw/kobieta_zaslabla_w_aucie_wielka_tragedia

Monika K. (27 l.) zasłabła w aucie potracająć 12-letniego chłopca i spowodowała wypadek z 4 autami. 6 osób w stanie krytycznym

Avatar
andi / 2 grudnia 2014 o 10:13

Sławek Sosnowski to super gość, znam go z czasów pracy w KO. Właściwy człowiek na to miejsce. Precz z Pisiorami!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Artur / 2 grudnia 2014 o 09:06

A ten Sosnowski to z wyglądu "burak". Przemawia również jak "burak" BRAWO LUBELSZCZYZNA !!! Wielkie sukcesy przez nami....

Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 04:21
Radnych nie wybierał Piechociński, ani Kopacz lecz społeczność Lubelszczyzny. Krokodyle łzy Sobonia nikogo nie wzruszją. Nikt rozsądny nie tworzy koalicji z PiSem pamiętając co było z Samoobroną i LPR.Brawo koalicja. Gratulacje dla Marszałka Sosnowskiego.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 03:06
 

Ów Soboń nie zauważył jeszcze, że jest w gronie wiecznie przegranych! Demokratyczna większość "rozdaje karty", tą większością jest koalicja PSL z PO! Wszakże z potulnymi lokajami Kaczyńskiego nikt nie chce rozmawiać, bo to kolokwialnie mówiąc, jest obciachem i nic dobrego nie wróży ...

 

PiS w swojej roli. WaLCZY, WALCZY I WALCZY.....PSY SZCZEKAJĄ, A KARAWANA IDZIE DALEJ. wOJEWÓDZTWO W DOBRYCH RĘKACH. TAK TRZYMAĆ.
Avatar
"Drukarz" / 2 grudnia 2014 o 00:24

Ów Soboń nie zauważył jeszcze, że jest w gronie wiecznie przegranych! Demokratyczna większość "rozdaje karty", tą większością jest koalicja PSL z PO! Wszakże z potulnymi lokajami Kaczyńskiego nikt nie chce rozmawiać, bo to kolokwialnie mówiąc, jest obciachem i nic dobrego nie wróży ...

Avatar
lila / 1 grudnia 2014 o 22:46

Ale wredna ta Panasiuk i bez honoru, ale PIS ma "sprawdzonych" ludzi, ha, ha 

Avatar
Piotr / 1 grudnia 2014 o 20:19

Pierwsze spotkanie a PIS już pokazuje po nas choć by potop /Soboń/. Ludzie dobrze że ta partia nie wygrała. 

Avatar
naforum12 / 2 grudnia 2014 o 16:10
plurl.pw/kobieta_zaslabla_w_aucie_wielka_tragedia

Monika K. (27 l.) zasłabła w aucie potracająć 12-letniego chłopca i spowodowała wypadek z 4 autami. 6 osób w stanie krytycznym

Avatar
andi / 2 grudnia 2014 o 10:13

Sławek Sosnowski to super gość, znam go z czasów pracy w KO. Właściwy człowiek na to miejsce. Precz z Pisiorami!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Artur / 2 grudnia 2014 o 09:06

A ten Sosnowski to z wyglądu "burak". Przemawia również jak "burak" BRAWO LUBELSZCZYZNA !!! Wielkie sukcesy przez nami....

Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 04:21
Radnych nie wybierał Piechociński, ani Kopacz lecz społeczność Lubelszczyzny. Krokodyle łzy Sobonia nikogo nie wzruszją. Nikt rozsądny nie tworzy koalicji z PiSem pamiętając co było z Samoobroną i LPR.Brawo koalicja. Gratulacje dla Marszałka Sosnowskiego.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 03:06
 

Ów Soboń nie zauważył jeszcze, że jest w gronie wiecznie przegranych! Demokratyczna większość "rozdaje karty", tą większością jest koalicja PSL z PO! Wszakże z potulnymi lokajami Kaczyńskiego nikt nie chce rozmawiać, bo to kolokwialnie mówiąc, jest obciachem i nic dobrego nie wróży ...

 

PiS w swojej roli. WaLCZY, WALCZY I WALCZY.....PSY SZCZEKAJĄ, A KARAWANA IDZIE DALEJ. wOJEWÓDZTWO W DOBRYCH RĘKACH. TAK TRZYMAĆ.
Avatar
"Drukarz" / 2 grudnia 2014 o 00:24

Ów Soboń nie zauważył jeszcze, że jest w gronie wiecznie przegranych! Demokratyczna większość "rozdaje karty", tą większością jest koalicja PSL z PO! Wszakże z potulnymi lokajami Kaczyńskiego nikt nie chce rozmawiać, bo to kolokwialnie mówiąc, jest obciachem i nic dobrego nie wróży ...

Avatar
lila / 1 grudnia 2014 o 22:46

Ale wredna ta Panasiuk i bez honoru, ale PIS ma "sprawdzonych" ludzi, ha, ha 

Avatar
Piotr / 1 grudnia 2014 o 20:19

Pierwsze spotkanie a PIS już pokazuje po nas choć by potop /Soboń/. Ludzie dobrze że ta partia nie wygrała. 

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 2 0

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 3 0

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 4 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach
RAPORT

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach 0 3

Według najnowszych danych GUS w kwietniu br. odnotowano wyraźną poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek
MAGAZYN

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek 6 2

Dzieci, które za kilka tygodni przystąpią do Pierwszej Komunii, biorą już udział w próbach. Rodzice zapinają zaś na ostatni guzik logistyczne wydarzenia tego dnia.

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta 1 1

W amfiteatrze w Kumowej Dolinie znika dotychczasowa scena i widownia. Z całego obiektu pozostaną jedynie zewnętrzne mury budynku zaplecza i stalowa konstrukcja zadaszenia sceny. Poza tym wszystko ma być nowe

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia)
galeria

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia) 2 0

Pożar w wieżowcu przy ulicy Lipińskiego 5 w Lublinie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor 43:47 [ZAPIS RELACJI]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor 43:47 [ZAPIS RELACJI] 24 0

O 16:15 lubelscy żużlowcy w pierwszym w tym sezonie meczu wyjazdowym Nice 1 Ligi Żużlowej zmierzą się ze Wybrzeżem Gdańsk

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku 0 0

Duży pech piłkarzy Tomasza Złomańczuka. Podlasie w końcówce prowadziło na wyjeździe z MKS Trzebinia, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry samobójcze trafienie Mateusza Łakomego dało gospodarzom jeden punkt.

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc 0 6

Policjanci z lubelskiej drogówki przez kilkanaście kilometrów eskortowali dzisiaj samochód z małym dzieckiem. Maluch prawdopodobnie czymś się zakrztusił, a jego ojciec poprosił funkcjonariuszy o pomoc.

Koncert kameralny w DK LSM
23 kwietnia 2018, 18:00

Koncert kameralny w DK LSM 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na 16. juz odsłonę cyklu muzycznego Bo piękno na to jest, by zachwycało… pod dyrekcją Teresy Księskiej-Falger. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 18.

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy
PROBLEM

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy 6 3

W ponad 40 gminach województwa lubelskiego wciąż brakuje urzędników wyborczych, którzy mają zająć się organizacją tegorocznych wyborów samorządowych. Problemu z naborem nie było jedynie na terenie delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na pokazy spektaklu opartego na reportażach Pawła Piotra Reszki o "zwykłych - niezwykłych" mieszkańcach województwa lubelskiego - Diabeł i tabliczka czekolady.

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera
POLITYKA

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera 14 6

Niższy CIT i ZUS dla przedsiębiorców, fundusz budowy dróg lokalnych, 300 zł na wyprawkę dla każdego ucznia i zabezpieczenia emerytalne dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci - to niektóre z założeń "Piątki Morawieckiego". Zdaniem opozycji ma to na celu przykrycie zamieszania związanego z wysokimi nagrodami dla członków rządu. - Może chodzić o odbicie w sondażach - przyznaje politolog

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!