piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

W sobotę pogrzeb Edwarda Wojtasa: Zamkną ul. Królewską (trasa konduktu)

Dodano: 23 kwietnia 2010, 14:38
Autor: rp, drs

Setki osób przyjadą w sobotę do Lublina pożegnać Edwarda Wojtasa, posła i lidera Polskiego Stronnictw Ludowego na Lubelszczyźnie. Kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Lipowej ulicami: Królewską, Krakowskie Przedmieście, Lipową, Obrońców Pokoju.

- Jeśli będzie dobra pogoda to spodziewamy się przyjazdu kilku tysięcy osób - mówi Lucjan Orgasiński radny powiatowy z lubelskiego PSL. Dodaje: - Tylko z powiatu lubelskiego przyjedzie kilka autokarów, nie wspominając o samochodach osobowych. Będą delegacje z całego kraju, posłowie z naszego klubu, przedstawiciele ministerstw i urzędów oraz innych ugrupowań.

- Nie zbieramy oficjalnych potwierdzeń udziału w pogrzebie – mówi Rafał Przech z biura prasowego wojewody. Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że na uroczystość przyjedzie minister pracy Jolanta Fedak. Natomiast nie wiadomo czy do Lublina przyjedzie szefa PSL i wicepremier Waldemar Pawlak. – Chciał być na pogrzebie, ale nie wiem jak pogodzi to z coroczną pielgrzymką strażaków do Częstochowy – mówi Orgasiński.

Katastrofa samolotu prezydenta w Smoleńsku - pełna lista ofiar (MSZ)

Wszyscy spotkają się w archikatedrze i na placu na mszy św. o godz. 11. Godzinę wcześniej trumna z ciałem polityka przyjedzie do świątyni z Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Spokojnej. Trumna będzie wystawiona w Sali Kolumnowej urzędu przez całą noc – każdy może uczcić pamięć zmarłego.

Po zakończeniu mszy kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Lipowej ulicami: Królewską, Krakowskie Przedmieście, Lipową, Obrońców Pokoju.

Ciało Edwarda Wojtasa ma przylecieć z Moskwy do Polski w piątek wieczorem.

Prawdopodobne przyczyny katastrofy w Smoleńsku według Rzeczpospolitej

Uwaga! Utrudnienia

Kierowcy, którzy planują w sobotę przemieszczanie się samochodem przez centrum Lublina muszą przygotować się na trudności.

Od godz. 10 zamknięta dla samochodów będzie ulica Królewska. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, które z jednej strony biec mają przez ul. 3 Maja a z drugiej ul. Bernardyńską.

– O godz. 13.30 ul. Królewska powinna być już otwarta – informuje Alina Zalewska z Urzędu Miasta.

Pasażerowie komunikacji miejskiej utrudnień zbytnio nie odczują.– Autobusy i trolejbusy będą przepuszczane przez policję – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Spod archikatedry kondukt przejdzie ulicami Krakowskie Przedmieście, Lipowa, Obrońców Pokoju.

– W tym czasie policja ma wstrzymywać ruch – mówi Zalewska. – Utrudnienia będą też na Lipowej, bo po obu jej zewnętrznych stronach będą parkować autokary.

Autokary z osobami, które przyjechały na uroczystości zaparkują na Placu Zamkowym oraz przy al. Unii Lubelskiej (obok Targu pod Zamkiem). Uwaga! Nie będzie można zostawiać samochodów na placu przed archikatedrą.
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
anka
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 kwietnia 2010 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli podajesz tezy wyroków sądowych, to przeczytaj je w całości i ze zrozumieniem. Gdybyś w ogóle wiedział, co w tym wyroku jest zawarte, to nie pisałbyś takich rzeczy. Tak wyrok jest prawomocny, co inaczej znaczy ostateczny, a nie skazujący, jak ty to wyinterpretowałeś. Ś.P. Edward Wojtas musiał złożyć oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdza, czy współpracował , czy nie współpracował z "bezpieką". W swoim oświadczeniu napisał, że NIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z SB i sąd potwierdził PRAWDZIWOŚĆ tego oświadczenia, co znaczy w języku dla Ciebie zrozumiałym, człowieku o zaniżonym, w stosunku do przeciętnego poziomie wiedzy , że Edward Wojtas nigdy nie współpracował z tajnymi służbami PRL. Jeżeli żyłeś w tamtych czasach, to pewnie wiesz, że na wezwanie ówczesnych służb trzeba było się stawić, bo inaczej by Cię zlikwidowali. Również i ś.p Edward Wojtas musiał się stawić, ale współpracy nie podjął, bo się nie złamał. I przez takich ludzi jak Ty rozsiewa się plotki, m.in. takie , że był on T.W. Następnym razem przeczytaj 10 razy to, czym chcesz się pochwalić przed nami i jesli nie rozumiesz, to pograj lepiej w jakieś niezbyt trudne gierki w internecie, a nie pisz takich głupot.
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2010 o 00:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lubelak napisał:
Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.

Mam szacunek dla każdego zmarłego. Abstarhując od osoby ś.p. Edwarda Wojtas Posła na Sejm RP można pytać - Co to jest prawda? Czy prawdą są nagie fakty, czy tylko to w co chcemy wierzyć? W tych dniach, jak nigdy przedtem, wszyscy poszukują prawdy. Prawdy o katastrofie polskiego samolotu w Smoleńsku. Mnożą się niezliczone teorie. Każdy żąda, każdy wie najlepiej. Mnożą się pytania; całe listy pytań. I pewnie nigdy nie będzie jednej prawdy. A przecież, jak powiedział ś.p. Poseł Sebastian Karpiniuk: "Prawda jest tylko jedna. I prawda zawsze leży tam gdzie leży".
Rozwiń
anka
anka (24 kwietnia 2010 o 00:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
malone napisał:
a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych"
- masz dużo racji w tym co napisałeś. I nie dotyczy to tylko lubelskich sądów. Masz też prawo kogoś lubić, lub nie, tylko sądzę, że nie czas dzisiaj, kiedy dopiero przywieziono do Polski Zmarłego, pisać o nim źle. Szczególnie, że nie masz 100% gwarancji, że ten wyrok nie jest właściwy.
Rozwiń
malone
malone (23 kwietnia 2010 o 23:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~lublinianin~ napisał:
Tak o zmarłym może pisać tylko wyjątkowo podły człowiek.
Prawda jest taka:
W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.


nie wiem i mnie już ten Pan mało interesuje, ale jak czytam "...Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające ..." to mi się słabo robi. w Lublinie nie ma niezawisłych sądów, a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych"
Rozwiń
lubelak
lubelak (23 kwietnia 2010 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Nikt komputera nie odstawia. Dzięki niemu można znaleźć taką informację.

"Zarejestrowany 18.02.1986 pod nr 34188 przez Wydz. VI WUSW Lublin w kategorii kandydat na TW o ps. "W.E". Wg zapisów na karcie EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW, 27.03.1987 zarejestrowany jako TW o ps. "Marek", do SO krypt. "Zjednoczeni" dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany 26.01.1990 r. Materiały (teczka personalna i pracy) zostały "wybrakowane i zniszczone we własnym zakresie" za protokołem brakowania nr 044/90 z 30.01.1990."
I dalej...

"Raport kasowy Nr 3/88 informuje o wypłaceniu w dniu 28.03.1988 Tajnemu Współpracownikowi ps. "Marek" (nr. rej. 34188) 3470 zł. z Funduszu Operacyjnego Wydz. IV WUSW Lublin."
Źródło: [url="http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?lastName=wojtas&idx=&katalogId=0&subpageKatalogId=3&pageNo=1&osobaId=11531&"]http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails....baId=11531&[/url]

Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!