piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

W sobotę pogrzeb Edwarda Wojtasa: Zamkną ul. Królewską (trasa konduktu)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2010, 14:38
Autor: rp, drs

Setki osób przyjadą w sobotę do Lublina pożegnać Edwarda Wojtasa, posła i lidera Polskiego Stronnictw Ludowego na Lubelszczyźnie. Kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Lipowej ulicami: Królewską, Krakowskie Przedmieście, Lipową, Obrońców Pokoju.

- Jeśli będzie dobra pogoda to spodziewamy się przyjazdu kilku tysięcy osób - mówi Lucjan Orgasiński radny powiatowy z lubelskiego PSL. Dodaje: - Tylko z powiatu lubelskiego przyjedzie kilka autokarów, nie wspominając o samochodach osobowych. Będą delegacje z całego kraju, posłowie z naszego klubu, przedstawiciele ministerstw i urzędów oraz innych ugrupowań.

- Nie zbieramy oficjalnych potwierdzeń udziału w pogrzebie – mówi Rafał Przech z biura prasowego wojewody. Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że na uroczystość przyjedzie minister pracy Jolanta Fedak. Natomiast nie wiadomo czy do Lublina przyjedzie szefa PSL i wicepremier Waldemar Pawlak. – Chciał być na pogrzebie, ale nie wiem jak pogodzi to z coroczną pielgrzymką strażaków do Częstochowy – mówi Orgasiński.

Katastrofa samolotu prezydenta w Smoleńsku - pełna lista ofiar (MSZ)

Wszyscy spotkają się w archikatedrze i na placu na mszy św. o godz. 11. Godzinę wcześniej trumna z ciałem polityka przyjedzie do świątyni z Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Spokojnej. Trumna będzie wystawiona w Sali Kolumnowej urzędu przez całą noc – każdy może uczcić pamięć zmarłego.

Po zakończeniu mszy kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Lipowej ulicami: Królewską, Krakowskie Przedmieście, Lipową, Obrońców Pokoju.

Ciało Edwarda Wojtasa ma przylecieć z Moskwy do Polski w piątek wieczorem.

Prawdopodobne przyczyny katastrofy w Smoleńsku według Rzeczpospolitej

Uwaga! Utrudnienia

Kierowcy, którzy planują w sobotę przemieszczanie się samochodem przez centrum Lublina muszą przygotować się na trudności.

Od godz. 10 zamknięta dla samochodów będzie ulica Królewska. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, które z jednej strony biec mają przez ul. 3 Maja a z drugiej ul. Bernardyńską.

– O godz. 13.30 ul. Królewska powinna być już otwarta – informuje Alina Zalewska z Urzędu Miasta.

Pasażerowie komunikacji miejskiej utrudnień zbytnio nie odczują.– Autobusy i trolejbusy będą przepuszczane przez policję – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Spod archikatedry kondukt przejdzie ulicami Krakowskie Przedmieście, Lipowa, Obrońców Pokoju.

– W tym czasie policja ma wstrzymywać ruch – mówi Zalewska. – Utrudnienia będą też na Lipowej, bo po obu jej zewnętrznych stronach będą parkować autokary.

Autokary z osobami, które przyjechały na uroczystości zaparkują na Placu Zamkowym oraz przy al. Unii Lubelskiej (obok Targu pod Zamkiem). Uwaga! Nie będzie można zostawiać samochodów na placu przed archikatedrą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
anka
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 kwietnia 2010 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli podajesz tezy wyroków sądowych, to przeczytaj je w całości i ze zrozumieniem. Gdybyś w ogóle wiedział, co w tym wyroku jest zawarte, to nie pisałbyś takich rzeczy. Tak wyrok jest prawomocny, co inaczej znaczy ostateczny, a nie skazujący, jak ty to wyinterpretowałeś. Ś.P. Edward Wojtas musiał złożyć oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdza, czy współpracował , czy nie współpracował z "bezpieką". W swoim oświadczeniu napisał, że NIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z SB i sąd potwierdził PRAWDZIWOŚĆ tego oświadczenia, co znaczy w języku dla Ciebie zrozumiałym, człowieku o zaniżonym, w stosunku do przeciętnego poziomie wiedzy , że Edward Wojtas nigdy nie współpracował z tajnymi służbami PRL. Jeżeli żyłeś w tamtych czasach, to pewnie wiesz, że na wezwanie ówczesnych służb trzeba było się stawić, bo inaczej by Cię zlikwidowali. Również i ś.p Edward Wojtas musiał się stawić, ale współpracy nie podjął, bo się nie złamał. I przez takich ludzi jak Ty rozsiewa się plotki, m.in. takie , że był on T.W. Następnym razem przeczytaj 10 razy to, czym chcesz się pochwalić przed nami i jesli nie rozumiesz, to pograj lepiej w jakieś niezbyt trudne gierki w internecie, a nie pisz takich głupot.
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2010 o 00:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lubelak napisał:
Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.

Mam szacunek dla każdego zmarłego. Abstarhując od osoby ś.p. Edwarda Wojtas Posła na Sejm RP można pytać - Co to jest prawda? Czy prawdą są nagie fakty, czy tylko to w co chcemy wierzyć? W tych dniach, jak nigdy przedtem, wszyscy poszukują prawdy. Prawdy o katastrofie polskiego samolotu w Smoleńsku. Mnożą się niezliczone teorie. Każdy żąda, każdy wie najlepiej. Mnożą się pytania; całe listy pytań. I pewnie nigdy nie będzie jednej prawdy. A przecież, jak powiedział ś.p. Poseł Sebastian Karpiniuk: "Prawda jest tylko jedna. I prawda zawsze leży tam gdzie leży".
Rozwiń
anka
anka (24 kwietnia 2010 o 00:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
malone napisał:
a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych"
- masz dużo racji w tym co napisałeś. I nie dotyczy to tylko lubelskich sądów. Masz też prawo kogoś lubić, lub nie, tylko sądzę, że nie czas dzisiaj, kiedy dopiero przywieziono do Polski Zmarłego, pisać o nim źle. Szczególnie, że nie masz 100% gwarancji, że ten wyrok nie jest właściwy.
Rozwiń
malone
malone (23 kwietnia 2010 o 23:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~lublinianin~ napisał:
Tak o zmarłym może pisać tylko wyjątkowo podły człowiek.
Prawda jest taka:
W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.


nie wiem i mnie już ten Pan mało interesuje, ale jak czytam "...Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające ..." to mi się słabo robi. w Lublinie nie ma niezawisłych sądów, a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych"
Rozwiń
lubelak
lubelak (23 kwietnia 2010 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Nikt komputera nie odstawia. Dzięki niemu można znaleźć taką informację.

"Zarejestrowany 18.02.1986 pod nr 34188 przez Wydz. VI WUSW Lublin w kategorii kandydat na TW o ps. "W.E". Wg zapisów na karcie EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW, 27.03.1987 zarejestrowany jako TW o ps. "Marek", do SO krypt. "Zjednoczeni" dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany 26.01.1990 r. Materiały (teczka personalna i pracy) zostały "wybrakowane i zniszczone we własnym zakresie" za protokołem brakowania nr 044/90 z 30.01.1990."
I dalej...

"Raport kasowy Nr 3/88 informuje o wypłaceniu w dniu 28.03.1988 Tajnemu Współpracownikowi ps. "Marek" (nr. rej. 34188) 3470 zł. z Funduszu Operacyjnego Wydz. IV WUSW Lublin."
Źródło: [url="http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?lastName=wojtas&idx=&katalogId=0&subpageKatalogId=3&pageNo=1&osobaId=11531&"]http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails....baId=11531&[/url]

Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!