niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Wakacyjne remonty w Lublinie. Gdzie będą kolejne utrudnienia dla kierowców?

Dodano: 26 lipca 2016, 06:51
Autor: Dominik Smaga

Z kolejnymi utrudnieniami muszą się liczyć w przyszłym tygodniu lubelscy kierowcy. Zacząć ma się remont al. Tysiąclecia. Droga Męczenników Majdanka ma być zwężona o połowę w rejonie Wrońskiej. Z ul. Sowińskiego zostanie tylko jeden pas ruchu

Tu będą zdzierać asfalt

W przyszłym tygodniu może się zacząć remont południowej jezdni al. Tysiąclecia, czyli tej po stronie pl. Zamkowego. Prace mają objąć odcinek od Wodopojnej do ronda przy Zamku i będą polegać na usunięciu starego asfaltu i zastąpienie go nowym.

Ratusz zastrzega, że główne prace remontowe muszą być prowadzone w weekend, głównie w porze nocnej, ale nie jest wykluczone, że na czas układania ostatniej warstwy asfaltu jezdnia zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Wcześniej może być znacznie zwężona. Równocześnie odnawiany ma być chodnik po stronie Zamku, a przy okazji wytyczona będzie tu ścieżka rowerowa, która ma biec od ronda do przejazdu, który zostanie wyznaczony obok przejścia dla pieszych przed halą Nova.

Później drogowcy zajmą się drugą jezdnią, tą po stronie dworca. Tu jeden z trzech pasów ruchu zostanie zamieniony na buspas, a obok, w miejscu blaszanych straganów pobiegnie też ścieżka rowerowa.

Pod kładką zostanie jeden pas

Od poniedziałku znacznie trudniej, niż teraz będzie się jeździło ulicą Sowińskiego. Ma tu być wprowadzony ruch wahadłowy, bo dla samochodów dostępny będzie tylko jeden pas jezdni. Jest to konsekwencją prac prowadzonych przy kładce dla pieszych. Od 1 sierpnia przez dwa tygodnie zajęte mają być dwa pasy ruchu po stronie rektoratu, a jeździć będzie się po stronie Chatki Żaka. W połowie miesiąca robotnicy przeniosą się na drugą stronę i jeździć będzie można tylko jednym pasem, po stronie rektoratu. Nie są przewidywane zmiany tras komunikacji miejskiej. Po zwężeniach jezdni nie powinno być śladu najpóźniej
1 września.

A tutaj rozkopią jezdnię

W poniedziałek kolejnych utrudnień trzeba się spodziewać na skrzyżowaniu ul. Nadbystrzyckiej z Głęboką, Muzyczną i Narutowicza. Robotnicy znów mają rozkopać jeden pas po stronie poczty. To spowoduje „przesunięcie” całego ruchu w stronę Głębokiej. Na czym to ma polegać?

Aby pojechać z Nadbystrzyckiej na wprost trzeba będzie się ustawić na pasie służącym też do skrętu w lewo w Głęboką. Skręt z Głębokiej w Narutowicza możliwy ma być tylko z jednego pasa, tego najbliżej osi jezdni, zaś w przeciwnym kierunku będzie się jechać bez zmian. Kierowcy jadący ul. Narutowicza na wprost w Nadbystrzycką będą musieli ustawiać się na powierzchni wyłączonej z ruchu białymi liniami, służącej nieraz do „wpychania się” z prawej strony, m.in. autobusom. Dodajmy, że nadal obowiązuje objazd przez Ochotniczą i Szczerbowskiego.

Takie zwężenie trwać ma do końca miesiąca, a jego powodem jest budowa podziemnej komory kanalizacji burzowej przy okazji przebudowy ul. Muzycznej. Nie jest to jednak równoznaczne z odwodnieniem zalewanego nieraz skrzyżowania, bo nim miasto ma się zająć przy okazji planowanej na później przebudowy ul. Głębokiej.

Sporo już wystaje z ziemi

Coraz lepiej widać przyszły kształt skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północną. Stoją tu już cztery betonowe filary mające być oparciem dla estakad, którymi al. Solidarności pobiegnie nad nowym rondem. Obok z ziemi wyłania się również kładka dla pieszych, która zastąpić ma przejście przez dwupasmówkę w pobliżu skrzyżowania z Puławską.

Tuż obok już w przyszłym tygodniu może się zacząć układanie asfaltu na nowych jezdniach ul. Ducha, która zamienia się tu w dwupasmówkę biegnącą bliżej górek czechowskich niż stara droga. W miejscu starej jezdni ul. Ducha będzie biegła droga serwisowa.

Zwężą drogę o połowę

Pierwszy tydzień sierpnia ma przynieść również rozpoczęcie prac na Drodze Męczenników Majdanka (obszernie pisaliśmy o tym w piątek). Kierowcy zmierzający od strony ul. Fabrycznej za wiaduktem będą musieli zjechać na lewą połowę jezdni, gdzie dostępny będzie jeden pas ruchu w stronę Świdnika i jeden w kierunku centrum. Na „swoją” połowę jezdni kierowcy wrócą jeszcze przed skrzyżowaniem z Lotniczą.

Z Wrońskiej będzie można wyjechać tylko w prawo, a Startowa będzie drogą ślepą z wjazdem od Elektrycznej. Powodem tych utrudnień jest budowa nowego odcinka ul. Garbarskiej, która dochodzić ma do Drogi Męczenników Majdanka naprzeciw Wrońskiej, gdzie powstanie sygnalizacja świetlna. Drugie światła będą na skrzyżowaniu ze Startową.

Rzeka najeżona rurami

Już ponad setkę rur wbito w ziemię i w dno rzeki w miejscu, gdzie nad Bystrzycą przerzucony ma być nowy most w ciągu ul. Muzycznej. Na rurach tych ma się tymczasowo opierać płyta mostu. Za miesiąc widok na plac budowy będzie o wiele ciekawszy, bo pojawią się pierwsze elementy konstrukcyjne. Będzie to pierwszy w Lublinie jednoprzęsłowy most łukowy, a charakterystyczne łuki mają być wykonane do początku grudnia, wiosną przyszłego roku obiekt ma przejść testy obciążeniowe.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje drogi remont
Adam
Beata
Robert
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Adam
Adam (1 sierpnia 2016 o 01:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Beata napisał:
Pamiętam dobre czasy, gdy rządził Pan Prezydent Pruszkowski. Odległość z Raszyńskiej do Centrum pokonywałam w 7 minut. Był spokój, mało aut, ludzie się wiecej ruszali, często ich podziwiałam ze swojego samochodu. Teraz Żuk utrudnia ludziom życie tymi remontami, które są bez sensu. Przy następnymch wyborach przypomnimy sobie za czyjej prezydentury żyło się nam lepiej.
Beata napisał:
Dobre czasy byly dla ciebie bo bylas mloda i glupia,teraz juz nie mloda ale glupia nadal
Rozwiń
Beata
Beata (28 lipca 2016 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pamiętam dobre czasy, gdy rządził Pan Prezydent Pruszkowski. Odległość z Raszyńskiej do Centrum pokonywałam w 7 minut. Był spokój, mało aut, ludzie się wiecej ruszali, często ich podziwiałam ze swojego samochodu. Teraz Żuk utrudnia ludziom życie tymi remontami, które są bez sensu. Przy następnymch wyborach przypomnimy sobie za czyjej prezydentury żyło się nam lepiej.
Rozwiń
Robert
Robert (28 lipca 2016 o 18:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest gorsza ulica: Kalinowszczyzna. Ta chyba od kiedy asfalt położony nie była remontowana. Teraz wygląda jak maglownica. Czyli od roku 1960 ???
Rozwiń
lesta
lesta (28 lipca 2016 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy zostanie wymieniona nawierzchnia na całej ulicy Bohaterów Monte Cassino? Czy ktoś jeździ po gorszej nawierzchni w Lublinie? Podejrzewam, że na tym osiedlu nie mieszkają prominenci i dlatego latami jeździ się tam jak po poligonie.
Rozwiń
Gość
Gość (26 lipca 2016 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a kupcy o urzędu pracy ha ha a klienci do tarasów o to chodzi bo mam wyspę w tarasach :) zapraszam i czekam bo słabo się kręci interes :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!