czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Walka o pieniądze na służbę zdrowia

Dodano: 23 czerwca 2009, 12:48
Autor: (tom)

Wspólnie chcą walczyć o pieniądze na lubelską służbę zdrowia. Dzisiaj spotkali się przedstawiciele władz województwa, parlamentarzyści z Lubelszczyzny, dyrektorzy szpitali oraz członkowie związków zawodowych służby zdrowia.

Podczas spotkania rozmawiano o środkach, jakie trafiają na świadczenia zdrowotne, o przekroczeniach planu finansowego i o zmianach w finansowaniu wojewódzkich oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Bez dodatkowych środków może nam grozić paraliż służby zdrowia - mówił o sytuacji szpitali w naszym województwie wicemarszałek województwa Arkadiusz Bratkowski.

Zarówno władze wojewódzkie jak i dyrektorzy placówek zdrowia czekają nadal na pieniądze za nadwykonania z ubiegłych lat. - Nie może być tak, że bogatsze województwa dostają pieniądze z nawiązką za wypracowane nadwykonania, a Lubelszczyzna zostaje w tyle - mówił Zbigniew Orzeł, dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. - Jest tu mowa o ponad 100 mln zł na rok ubiegły.

O szybkim przeprowadzeniu zmiany algorytmu mówił Krzysztof Tuczapski, przewodniczący konwentu szpitali Zamojszczyzny. - Jeżeli zmiana nie zostanie przeprowadzona do końca czerwca, to algorytm pozostanie tak jak jest - mówił.

W obecnej formie "algorytm” zakłada finansowanie poszczególnych województw zgodnie z zamożnością mieszkańców, a nie jak chcą dyrektorzy szpitali z naszego województwa, na zasadzie liczby udzielanych świadczeń.

Zebrani zadeklarowali, że wybiorą spośród swojej grupy przedstawicieli, którzy pojada na rozmowy z minister zdrowia Ewą Kopacz, aby lobbować o przyspieszenie zmian, oraz zapłatę za nadwykonania przez NFZ.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!