niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Warsztaty dziennikarskie III LO. Kończą się zapisy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2011, 12:12
Autor: (mag)

Warsztaty odbędą się w regionalnym ośrodku TVP3 przy ul. Raabego 2 w Lublinie (Jacek Świerczyński)
Warsztaty odbędą się w regionalnym ośrodku TVP3 przy ul. Raabego 2 w Lublinie (Jacek Świerczyński)

Jeszcze dziś i jutro lubelskie licea i gimnazja mogą zgłaszać się do udziału w X edycji Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich organizowanych przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Tegoroczna edycja warsztatów pod hasłem "Autoportret dziennikarza” odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia w regionalnym ośrodku TVP3 przy ul. Raabego 2 w Lublinie oraz w rozgłośni Radia Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2.

– Celem warsztatów jest kształtowanie postaw świadomego odbioru i tworzenia mediów, prezentacja dokonań dziennikarskich młodych ludzi oraz wypracowanie nowych rozwiązań pod kierunkiem najlepszych specjalistów z branży dziennikarskiej – opowiada Beata Brożek, szefowa Biura Organizacyjnego MWD. – Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele nauki i kultury, profesjonaliści publicznych oraz komercyjnych stacji telewizyjnych i radiowych.

Dziesiąta odsłona MWD będzie poświęcona osobowościom medialnym, ludziom, których znamy z radiowych anten i ekranów telewizora oraz jako autorów tekstów prasowych – zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich.

Jak zaczynali? Od kogo się uczyli? Co zdecydowało o wyborze takiej ścieżki zawodowej? Na te wszystkie pytania otrzymają odpowiedź młodzi ludzie, którzy wezmą udział w warsztatach. Szczegółowy pogram imprezy i zasady zgłoszeń na stronach: www.mediomania.pl lub www.3lo.lublin.pl

TO JUŻ DZIESIĘĆ LAT…
Pomysł zorganizowania pierwszych Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich wyszedł dziesięć lat temu od uczniów, redagujących wraz z polonistką z III LO Beatą Brożek gazetkę "Sensor”. "Wokół słowa… na początku Tysiąclecia” – tak brzmiało hasło przewodnie pierwszej edycji warsztatów, będących w 2001 roku jedynym tego typu wydarzeniem w Lublinie. Pracownicy radia, gazet i telewizji zaproszeni przez organizatorów MWD pokazywali młodzieży z 23 lubelskich szkół jak ważne jest sprawne i odpowiedzialne przekazywanie informacji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!