Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2017 r.
20:46

Wiceprezes sądu w Lublinie odwołany faksem. Ziobro dostał listę kandydatów

Autor: Zdjęcie autora jsz
22 40 A A

Prezes Sądu Apelacyjnego w Lublinie przedstawił w ministerstwie sprawiedliwości listę kandydatów na wiceprezesa lubelskiej apelacji. Jedna z tych osób miałaby zastąpić odwołanego sędziego Cezarego Wójcika. Minister nie podjął jednak decyzji w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek doszło do zapowiadanego wcześniej spotkania w resorcie sprawiedliwości. Prezes Sądu Apelacyjnego rozmawiał z Łukaszem Piebiakiem, wiceministrem sprawiedliwości.

– Prezes przedstawił więcej niż jednego kandydata – informuje Barbara Du Château, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Lublinie. – Wiceminister będzie zapoznawał się z tymi kandydaturami, po czym odbędzie się kolejne spotkanie. Jego terminu jeszcze nie ustalono.

Rozmowy w Warszawie to skutek odwołania przez ministra sprawiedliwości Cezarego Wójcika wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Decyzja tej sprawie zapadła 9 listopada. Dzień później do sądu dotarł faks ze stosowną informacją. Poprzedził go telefon z działu kadr resortu sprawiedliwości. Pismo nie zawierało żadnego uzasadnienia. Cezary Wójcik został odwołany przed upływem połowy kadencji.

W reakcji na decyzję ministra sędziowie lubelskiej apelacji podjęli specjalną uchwałę, w której sprzeciwiają się działaniom Zbigniewa Ziobry, polegającym na odwoływaniu sędziów bez konkretnych przyczyn. Wyrazili też „stanowczy sprzeciw” wobec wszelkich prób narzucenia konkretnego kandydata na stanowisko wiceprezesa sądu przez ministra sprawiedliwości.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2017 o 11:45
"Wiceprezes sądu w Lublinie odwołany faksem" - szkoda, że nie SMS-em :) Jaka klasa polityka, tak też jest forma sprawowania władzy.
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 16:35
Mam pytanie dlaczego nie podano do publicznej wiadomości nazwisk kandydatów. Przecież sądy są niby transparentne a to jest informacja publiczna.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 19:48
Wyszli od gotowej tezy „w kabinie był gen. Błasik”, a następnie zrobili wszystko, by inne rzeczy zostały dopasowane do tej tezy
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 13:47
"sędziowie lubelskiej apelacji podjęli specjalną uchwałę " pod kolana ?? ::))
Avatar
jola / 21 listopada 2017 o 13:44
undefined napisał:
qiuck,qiuck, quuick......
 czy  chodzi o ;-) hrum;hrum;hrum ?
Avatar
antek / 21 listopada 2017 o 09:44
undefined napisał:
Jak mawiają starzy kolejarze: "NIE MA TAKIEGO WAGONU CO BY SIĘ GO NIE DAŁO ODCZEPIĆ"
 " I  ruru co nie można przepchnąć " ;-)
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 09:22
qiuck,qiuck, quuick......
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 09:04
Cóż w tym dziwnego,że minister odwołuje jednego z jego podwładnych? Sędziom się w dupach poprzewracalo,pracuja za dużą kasę z naszych podatków i jeszcze chcą sami o sobie decydować, skończyło się bambuko.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 08:57
Prosty temat - haniebne manipulacje przy wyznaczaniu kwot odszkodowań. Porównajcie ile kasy otrzymują nadal rodziny bliższe i dalsze ofiar wypadku pod Smolenskiem, a ile dostają najbliższe tylko rodziny ofiar pijanych zabójców na drogach ??? KASTA MOŻE TO UZASADNIĆ czymś innym niż "widzimisie"?
Avatar
zeus / 21 listopada 2017 o 08:25
a ja zbieram chętnych co by trochę pohejtowali na wydział rodzinny sądu okręgowego w lublinie i na układy sedziowsko towarzyskie z niektórymi kancelariami
Avatar
Gość / 25 listopada 2017 o 11:45
"Wiceprezes sądu w Lublinie odwołany faksem" - szkoda, że nie SMS-em :) Jaka klasa polityka, tak też jest forma sprawowania władzy.
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 16:35
Mam pytanie dlaczego nie podano do publicznej wiadomości nazwisk kandydatów. Przecież sądy są niby transparentne a to jest informacja publiczna.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 19:48
Wyszli od gotowej tezy „w kabinie był gen. Błasik”, a następnie zrobili wszystko, by inne rzeczy zostały dopasowane do tej tezy
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 13:47
"sędziowie lubelskiej apelacji podjęli specjalną uchwałę " pod kolana ?? ::))
Avatar
jola / 21 listopada 2017 o 13:44
undefined napisał:
qiuck,qiuck, quuick......
 czy  chodzi o ;-) hrum;hrum;hrum ?
Avatar
antek / 21 listopada 2017 o 09:44
undefined napisał:
Jak mawiają starzy kolejarze: "NIE MA TAKIEGO WAGONU CO BY SIĘ GO NIE DAŁO ODCZEPIĆ"
 " I  ruru co nie można przepchnąć " ;-)
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 09:22
qiuck,qiuck, quuick......
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 09:04
Cóż w tym dziwnego,że minister odwołuje jednego z jego podwładnych? Sędziom się w dupach poprzewracalo,pracuja za dużą kasę z naszych podatków i jeszcze chcą sami o sobie decydować, skończyło się bambuko.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 08:57
Prosty temat - haniebne manipulacje przy wyznaczaniu kwot odszkodowań. Porównajcie ile kasy otrzymują nadal rodziny bliższe i dalsze ofiar wypadku pod Smolenskiem, a ile dostają najbliższe tylko rodziny ofiar pijanych zabójców na drogach ??? KASTA MOŻE TO UZASADNIĆ czymś innym niż "widzimisie"?
Avatar
zeus / 21 listopada 2017 o 08:25
a ja zbieram chętnych co by trochę pohejtowali na wydział rodzinny sądu okręgowego w lublinie i na układy sedziowsko towarzyskie z niektórymi kancelariami
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie będzie dzisiaj wyroku ws. usunięcia Krzysztofa Żuka ze stanowiska
PILNE
film

Nie będzie dzisiaj wyroku ws. usunięcia Krzysztofa Żuka ze stanowiska 0 0

Nie doszło dzisiaj do ogłoszenia wyroku w sprawie usunięcia Krzysztofa Żuka ze stanowiska prezydenta Lublina. Zamknięta już rozprawa została otwarta ponownie, bo prezydent ma wątpliwości co do bezstronności jednej z sędziów

MKS Perła może dzisiaj zostać mistrzem Polski

MKS Perła może dzisiaj zostać mistrzem Polski 0 0

MKS Perła Lublin już dzisiaj może zostać mistrzem Polski. Aby tak się stało, musi jednak pokonać na wyjeździe GTPR Gdynia

Puchaczów: Będzie żłobek. A za rok przedszkole

Puchaczów: Będzie żłobek. A za rok przedszkole 0 0

Rodzice z gminy Puchaczów mogą być zadowoleni. Gmina jeszcze w tym roku zorganizuje żłobek w Albertowie. A w przyszłym planuje tam otwarcie oddziału przedszkolnego.

Pracował na polu, odkopał pocisk moździerzowy

Pracował na polu, odkopał pocisk moździerzowy 0 0

Pocisk moździerzowy z czasów wojny znalazł w Wilkowie mężczyzna pracujący na polu.

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć 10 3

Filtr kosztuje prawie 5 tysięcy złotych i ma chronić przed nowotworami oraz sprawiać, że woda będzie bogata w łatwo przyswajalne minerały. Starsi ludzie kupują tak reklamowany produkt. – Jak można w ten sposób ich naciągać?! – oburza się nasza Czytelniczka, której ponad 70-letni rodzice mają problem ze zwrotem „cudownego” urządzenia.

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu 2 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz kolejny przegrała w sprawie planowanej budowy – jak nazywa inwestor - domu seniora na osiedlu Piastowskim. Wojewódzki Sąd Administracyjny podtrzymał decyzję wojewody, który nie pozwolił na rozpoczęcie prac.

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski 3 0

Konia z rzędem temu, kto przewidział, że w finale okręgowego Pucharu Polski w Chełmie zagrają... Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka. Gospodarzem środowego spotkania będzie pierwsza z ekip, a mecz rozpocznie się o godz. 16.30

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm 0 3

Delegatura CBA w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie korupcji. Chodzi o wręczanie i przyjmowanie łapówek od przedstawicieli firm od biorących udział w przetargach publicznych organizowanych przez 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Politechniką SP ZOZ w Lublinie

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu 0 3

7 dni w areszcie. Taką karę ma odbyć kobieta, która awanturowała się w sądzie. Była kompletnie pijana.

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski 1 0

Dzisiaj o godz. 16 dojdzie do hitu rozgrywek. W Łęcznej miejscowy Górnik podejmie ekipę Medyka Konin. Jeżeli gospodynie wygrają to ich przewaga nad najgroźniejszym rywalem urośnie do 9 punktów

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej
27 kwietnia 2018, 18:00

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na wernisaż wystawy Marzenia (wio)senne, który odbędzie się w tamtejszej Galerii Białej w piątek, 27 kwietnia o godz. 18.

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie 20 7

Pęknięta szyba w samolocie była przyczyną odwołania wczorajszego lotu z Tel Awiwu do Lublina

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2
film

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2 0 0

Za półtora roku polscy himalaiści podejmą kolejną próbę pierwszego w zimie wejścia na K2. Decyzję o organizacji następnej wyprawy ogłosił Pogram Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Najprawdopodobniej weźmie w niej udział lublinianin Piotr Tomala

Lotnisko Lublin: Zimą zniknie jedno z połączeń?

Lotnisko Lublin: Zimą zniknie jedno z połączeń? 0 7

Zimą z rozkładów Portu Lotniczego Lublin mogą zniknąć loty do Mediolanu – wynika z systemu rezerwacyjnego linii easyJet. Władze portu uspokajają, że nic w tej sprawie nie jest jeszcze przesądzone.

Ciekawe derby w Świdniku, Avia gra z Chełmianką

Ciekawe derby w Świdniku, Avia gra z Chełmianką 2 3

Tych derbów nie można przegapić. W środę o godz. 17 Avia podejmuje Chełmiankę. Obie drużyny na wiosnę spisują się znakomicie, a to zapowiada duże emocje

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!