niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Więcej kursów z Lublina na lotnisko w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Będzie więcej kursów na lotnisko. Od niedzieli kolej zmienia rozkład tak, by bardziej dopasować go do rozkładu lotów. Ale to nie wszystko, bo zmiany dotyczą też innych tras

- Takie zmiany zamówił u nas Urząd Marszałkowski - mówi o połączeniach na lotnisko Zofia Dziewulska z lubelskiego oddziału spółki Przewozy Regionalne. Niektóre zmiany wejdą w życie 12 października, inne nieco później, ze względu na procedury tworzenia kolejowego rozkładu i na przetasowania w siatce rejsów lotniczych.

- Nowością są poranne połączenia z Lublina na lotnisko o godz. 4.19 i 7.39 oraz późnowieczorny kurs o godz. 23.30 - wylicza Dziewulska. - W przeciwnym kierunku dochodzą kursy o godz. 5.20, 10.15 i 23.55.

Pociągi zapewnią m.in. dojazd na samolot do Warszawy, który ma odlatywać o godz. 6 począwszy od 27 października. I właśnie tego dnia w rozkładzie pojawi się nowy pociąg z Lublina docierający na lotnisko na godz. 4.35, niemal półtorej godziny przed wylotem. Ma kursować od poniedziałku do soboty, bo w te dni będą się odbywać loty.

Bardziej zgrany z samolotem będzie pociąg wyjeżdżający z terminalu lotniska o godz. 23.55, czyli 25 minut po planowym przylocie samolotu z Warszawy.

Godziny odjazdów pozostałych pociągów na lotnisko będą różne, w zależności od dnia tygodnia.

Problem w stolicy

Ze względu na prace na torach w wybrane dni utrudnione może być "złapanie” przesiadki w stolicy, bo niektóre pociągi do innych części Polski mają być skierowane do stacji Warszawa Gdańska i ominą stacje Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Zachodnia. Jeśli chodzi o składy z naszego regionu, to dwa z nich będą kursować w wybrane dni trasą skróconą do stacji Warszawa Wschodnia. Dotyczy to składu Kiev Express 14, 15, 16, 18 i 19 października i 30 listopada oraz pociągu TLK Polonez 14, 15, 16, 18 i 19 października oraz 22, 23, 29 i 30 listopada.

Na pielgrzymkę

W listopadzie na tory wyjadą specjalne pociągi pielgrzymkowe do Częstochowy. Skład z Lublina do stacji Częstochowa Stradom o godz. 9.20 (przyjazd na 14.20), drugi wyruszy z Terespola (odjazd o 5.32, przyjazd do Częstochowy na 14.06), natomiast z Hrubieszowa pielgrzymkowy pociąg wyjedzie o godz. 5.08 i pojedzie do Skarżyska-Kamiennej, gdzie powinien dotrzeć na godz. 11.08.

Powrotne pociągi wyjadą 16 listopada: ze stacji Częstochowa Stradom 16 listopada: do Lublina o godz. 16.25 (przyjazd na 21.37), a z Częstochowy do Terespola o godz. 13.30 (u celu o godz. 21.55). Natomiast powrotny skład ze Skarżyska-Kamiennej do Hrubieszowa wyjedzie o godz. 19.58, a do stacji końcowej ma dotrzeć na godz. 1.54.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: lotnisko Lublin kolej pociągi
fsdfs
pasazer
qwerty
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fsdfs
fsdfs (7 października 2014 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O tej porze na lotnisko to SUPER chory pomysł.

a) jednak nieco za wcześnie - prawie póltorej godziny na lotnisku?

b) z pociągu skorzystają ci, którzy nie mają nie chcą użyć auta, prawda? A na dworzec tez trzeba dojechać.... Nocny autobus od placu Litewskiego (czyli punktu przesiadkowego) jest przy dworcu mniej więcej za 10 każda nocna godzina, 10 minut na przesiadkę. Pociąg powinien jechać 8-10 minut po przyjeździe nocnego autobusu z centrum czyli około pełnej godziny45 minut przed odlotem byłby na lotnisku. Na lot małym samolotem wystarczająco (mało osób do odprawy).

Czyli nie 4.19 a jakaś 4.55 na lotnisko byłoby zdecydowanie lepiej.

nie mówiąc o tym, że od biedy wystarczyłoby by JEDEN kurs N2 jechał na lotnisko - ten z 4.30 z placu Litewskiego.

Rozwiń
pasazer
pasazer (7 października 2014 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może ktoś mi wytłumaczy dlaczego wozi się powietrze na lotnisko ? W piątek około 50 osób nie zabrało się na 16 25 regio do RZESZOWA !!!  skandal i żenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdyby nie protesty busiarzy od  01 10 2014 z Lublina do Rzeszowa  i  kursem powrotnym Rzeszów Lublin  Warszawa kursowałby 5 razy dziennie  komfortowy  tani Polski Bus.Warto poprzeć petycję na stronie przewoznika.A w takie dni szynobusy powinny kursować w wersji  2 x SA 134

Rozwiń
qwerty
qwerty (6 października 2014 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nowy szynobus zakupiony za publiczną kasę, a oficjalnie jeździ jakiś stary trup - niezła korupcja..

Rozwiń
maverick
maverick (6 października 2014 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A kiedy w końcu autobusy miejskie zaczną jeździć na lotnisko?????? Przecież to chore, że na lotnisko Lublin  można dojechać wszystkim tylko nie autobusem MPK.

Rozwiń
Olo
Olo (6 października 2014 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tą "kolejkę" wybudowano tak entuzjastycznie tj. trakcję trolejbusową i teraz próbuje się

ją zagospodarować. Podobnie rzecz się ma ze stadionem przy Krochmalnej ale również

ze Stadionem Narodowym w Warszawie, gdzie zarządcy wymyslają jakieś skoki narciarskie,

jakieś zawody żeglarskie i inne bzdury. Wszystkie te inwestycje wybudowano za ciężkie

pieniądze argumentując to unijnymi dotacjami i nie wspominając nic o zadłużaniu budżetów

lokalnych jak i budżetu centralnego. Poza tym UE swój budżet opiera na składkach członkowskich

w tym na ogromnych haraczach jakie płacą Polacy za przynależnośc do tego uerokołchozu.

O tym główne media milczą.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!