niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Wkrótce zamkną, a potem rozbiorą największy wiadukt w Lublinie

Dodano: 1 grudnia 2017, 11:07
Autor: drs

8 grudnia na stałe zamknięty zostanie największy w Lublinie wiadukt w ciągu ul. Grygowej nad torami kolejowymi. Sypiąca się konstrukcja będzie rozebrana.

Wymusi to zmianę tras kilku linii komunikacji miejskiej. Linia 909 przestanie jeździć, ale wszystkie jej kursy przejmie linia 159, która nie dojeżdża jednak do ul. Pancerniaków, ale kończy kursy na pętli „Mełgiewska WSEI”.

Linia 1 w stronę Felina pojedzie tą samą trasą, co w stronę Żeglarskiej. Czyli przez Gospodarczą, Hutniczą oraz al. Witosa. Linie 7 i 50 będą skręcać z ul. Rataja w ul. Grenadierów i w ten sposób dojadą do ronda z tyłu centrum handlowego Felicity. A linia 36 pojedzie w obie strony przez Gospodarczą i Hutniczą.

Możliwy ma być zjazd od ul. Grygowej (po stronie zajezdni MPK) do biegnącej poniżej ul. Rataja, ale z tej możliwości będą mogły korzystać tylko pojazdy o masie nie większej niż 3,5 t, natomiast w ul. Rataja będzie można skręcić tylko w lewo, w stronę centrum miasta.

Ul. Rataja zostanie zamknięta dla ruchu w rejonie wiaduktu. Jadący tą ulicą od strony Chemicznej, za skrzyżowaniem z ul. Grenadierów będą mogli przejechać jeszcze około 500 metrów. Tak zapewniony ma być dojazd do działających tu firm.

Stary wiadukt będzie zastąpiony nowymi konstrukcjami, które mają powstać do końca marca 2019 r., a wtedy ul. Grygowej stanie się drogą dwujezdniową. Będzie można nią przejechać zarówno od strony ul. Metalurgicznej al. Witosa, jak również w przeciwnym kierunku. Nad ulicą zostanie zawieszona trakcja trolejbusowa.

To nie koniec zmian. Budowę kolejnego odcinka sieci zamawia Zarząd Dróg i Mostów, który wczoraj ogłosił przetarg na montaż trakcji od przystanku końcowego „Mełgiewska WSEI” przez ul. Mełgiewską oraz Metalurgiczną do ul. Grygowej. Ten odcinek ma być gotowy najpóźniej w czerwcu 2019 r.

Czytaj więcej o: Lublin wiadukt
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 grudnia 2017 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście rozebrać ,zniszczyć a może dźwigary odzyskać i choćby przenieść na przeprawy piesze nad Bystrzycą do stadionu od strony Rusałki.
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2017 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZNISZCZONY wiadukt, od kilka pozostawiony bezmyslnie bez remontu, jest też symbolem ZNISZCZONEGO URSUSA - przez "cudowną' politykę ekonomiczną tego sorosowego profesorka bucholtza - schładzacza gospodarki z instytutu marksizmu-leninizmu
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2017 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto dokończy "wiadukt" na oś. Górki do "nowego" niby dworca kolejowego ????
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2017 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie wiadukt się "sypie" tylko "posypał " się ustrój , który go stworzył !!! Wraz z b. Odlewnią stanowili "całość" !!! Szkoda,że obecni nie umieją wykorzystać tego co dla nich stworzono !!! Najlepiej wyburzyć, zniszczyć a potem "chwalić" się, że MY BUDOWNICZOWIE ....tylko Naszą kasą lub Unii !!!!
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2017 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rusz d..e i obejrzyj od spodu ten wiadukt - odechce ci się po nim jeździć! Powinni z 10 lat temu go zburzyć i postawić nowy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!