Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lutego 2017 r.
8:34

Właściciel supermarketów Stokrotka ma problemy ze skarbówką

Autor: Zdjęcie autora ask
1 20 A A
Stokrotka
Stokrotka (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Ponad 142,4 mln zl zaległych zobowiązań podatkowych za 2011 r. i ponad 52 mln zł odsetek za zwłokę – to decyzja wydana w postępowaniu kontrolnym prowadzonym przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie w sprawie Emperii. Firma nie zgadza się z tymi ustaleniami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Grupa kapitałowa Emperia została założona w 1990 r. i od początku związana była z Lublinem. Firma posiada m.in. sieć supermarketów i marketów Stokrotka. W 2015 r. w rankingu Złota Setka Dziennika Wschodniego spółka uplasowała się na czwartym miejscu z przychodami w wysokości prawie 2 mld złotych. Zatrudniała wtedy 7279 osób. W kwietniu 2016 r. Emperia przeniosła swoją siedzibę z Lublina do Warszawy. Zgodę na taki krok wyraziło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki.

Teraz firma rozpoczyna batalię z Urzędem Kontroli Skarbowej. – Obecnie analizujemy treść decyzji i obszerny materiał dowodowy – informuje w krótkim komunikacje zarząd spółki. – Nie zgadzamy się jednak z ustaleniami i oceną prawną przedstawioną przez Dyrektora UKS. Prowadzone przez spółkę rozliczenia podatkowe są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami, co potwierdzają ekspertyzy uznanych autorytetów prawa podatkowego. Przedstawiliśmy w tej sprawie wyczerpujące wyjaśnienia do UKS na etapie postępowania kontrolnego. 

Dlatego Emperia zamierza odwołać się od niekorzystnej dla niej decyzji.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 08:55
+1
Pis szuka pieniędzy na 500+ bo pkb nie rośnie, inwestycji nie ma jest wielka lipa. Morawiecki nadal ma tylko prezentacje, a nie efekty. Emperia wyniesie się w końcu na cypr albo padnie. Rząd poprzez skarbowke uwali kolejną polska firmę, a lidl sobie da radę. Z lidlem pis nie wygra. Dobra zmiana w akcji. Wszystko zniszczą.
Avatar
Gość / 4 lutego 2017 o 21:57
Nawet woreczki doliczane do zakupów nie zarobiły na firmę. Proszę zrobić zakupy i pierwsze zapytanie przy kasie " czy doliczyć reklamówkę" w żadnym markecie tak nie naciągają jak w stokrotce. Przestałam tam robić zakupy.
Avatar
jjj / 2 lutego 2017 o 22:59
To podarować im? To ja też tak chcę!
Avatar
Www / 2 lutego 2017 o 19:45
Nikt nie mówi, zeefirmy mają nie płacić podatków. Mają. A kto bogatszy powinien płacić wiecej. Chodzo o to, że us powinien szukac ugody, a nie doprowadzać firmę do zmiany siedziby , to duza strata podatków dla lublina. Poza tym, jasne, że chodzi o podatek z 2011, ale pis ma problemy z kasą i na ugodę nie pójdzie. A wg mnie powinien.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:54
Zgodnie z dzisiejszym prawem transakcje których celem jest jedynie unikniecie podatku to przestępstwo. Ale to był 2011 i może im się upiecze. Trochę za późno ta zmiana siedziby. Pewnie ostatecznie sprawa skończy się w TSUE, i będzie jak z Kluską i JTT.
Avatar
u / 2 lutego 2017 o 10:51
Żeby się tylko nie okazało że to historia jak z filmu "układ zamkniety". Urzędasom nie ufam w ogóle 
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:40
ech, przesadzacie z zazdrości. Przeinwestowali i tyle, zawodowcy......
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:34
No i usycha stokrotka . Brak POdlewania swoje robi .
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:33
A jakże kolesi, obsługa Stokrotki - Kancelaria Janusz Łomża, kolega niejakiego Palikota;-) A pierwsze sklepy w Lublinie jak powstały? W lokalizacjach powojskowych... Byle kto i z przypadku nie wygrywał tych przetargów...
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:28
Mark Twain napisał:" W życiu człowieka są pewne tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki". A poza tym stokrotko skończyła się pogoda dla kolesiów. I stąd ten skowyt.
Avatar
Gość / 4 lutego 2017 o 21:57
Nawet woreczki doliczane do zakupów nie zarobiły na firmę. Proszę zrobić zakupy i pierwsze zapytanie przy kasie " czy doliczyć reklamówkę" w żadnym markecie tak nie naciągają jak w stokrotce. Przestałam tam robić zakupy.
Avatar
jjj / 2 lutego 2017 o 22:59
To podarować im? To ja też tak chcę!
Avatar
Www / 2 lutego 2017 o 19:45
Nikt nie mówi, zeefirmy mają nie płacić podatków. Mają. A kto bogatszy powinien płacić wiecej. Chodzo o to, że us powinien szukac ugody, a nie doprowadzać firmę do zmiany siedziby , to duza strata podatków dla lublina. Poza tym, jasne, że chodzi o podatek z 2011, ale pis ma problemy z kasą i na ugodę nie pójdzie. A wg mnie powinien.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:54
Zgodnie z dzisiejszym prawem transakcje których celem jest jedynie unikniecie podatku to przestępstwo. Ale to był 2011 i może im się upiecze. Trochę za późno ta zmiana siedziby. Pewnie ostatecznie sprawa skończy się w TSUE, i będzie jak z Kluską i JTT.
Avatar
u / 2 lutego 2017 o 10:51
Żeby się tylko nie okazało że to historia jak z filmu "układ zamkniety". Urzędasom nie ufam w ogóle 
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:40
ech, przesadzacie z zazdrości. Przeinwestowali i tyle, zawodowcy......
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:34
No i usycha stokrotka . Brak POdlewania swoje robi .
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:33
A jakże kolesi, obsługa Stokrotki - Kancelaria Janusz Łomża, kolega niejakiego Palikota;-) A pierwsze sklepy w Lublinie jak powstały? W lokalizacjach powojskowych... Byle kto i z przypadku nie wygrywał tych przetargów...
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:28
Mark Twain napisał:" W życiu człowieka są pewne tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki". A poza tym stokrotko skończyła się pogoda dla kolesiów. I stąd ten skowyt.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 10:04
Ludzie, jaką dobra zmiana! Czy wam urząd skarbowy czy to w 2011, czy teraz w dobrej zmianie podarował, jak coś było nie zapłacone? Na pewno nie! Wiec czemu akurat Emperia ma nie płacić? Wyplacili sobie dywidendy, wzięli kasę, a podatek od tego...?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 0 0

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 0 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 0 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 0

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 0 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 0 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 13

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!