Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 października 2017 r.
11:06

Wojewoda: Władze Lublina przekroczyły prawo, dając korzystne warunki deweloperom

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
29 83 A A
 Chodzi o plan zagospodarowania terenów położonych na północ od al. Solidarności między al. Kompozytorów Polskich a ul. Prusa
Chodzi o plan zagospodarowania terenów położonych na północ od al. Solidarności między al. Kompozytorów Polskich a ul. Prusa (fot. Maciej Kaczanowski)

Dając korzystne warunki deweloperom, władze Lublina przekroczyły prawo – uznał wojewoda. Unieważnił on miejski przepis dotyczący zabudowy atrakcyjnych gruntów przy al. Solidarności, Północnej, Szeligowskiego i Prusa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uchwała, do której zastrzeżenia ma wojewoda, zapadła w Radzie Miasta we wrześniu. Chodzi o plan zagospodarowania terenów położonych na północ od al. Solidarności między al. Kompozytorów Polskich a ul. Prusa. Mowa o terenie sięgającym ul. Północnej i dalej, wzdłuż ul. Szeligowskiego, obok komendy policji. Wyznaczono tu miejsca pod nową zabudowę. Ta sama uchwała określa też, co może kiedyś powstać w miejscu dzisiejszej komendy i sąsiadującego z nią Instytutu Medycyny Wsi.

Co było nie tak z miejskimi przepisami? Plan zagospodarowania mówi o tym, gdzie i co można budować (czy bloki, czy sklepy, czy biurowce itp.) i jak duże mogą to być obiekty. To właśnie przepis określający wielkość nowych budynków miał być napisany niezgodnie z polskim prawem. W taki sposób, że samorząd Lublina umożliwił deweloperom budowę większych obiektów, niż wynikałoby to – w ocenie wojewody – z ogólnopolskich przepisów.

Chodzi o tzw. wskaźnik intensywności zabudowy. Brzmi to jak czarna magia, ale jest dziecinnie proste. Jeżeli dla jakiegoś terenu określono wskaźnik 2, to budynek może mieć metraż dwukrotnie większy od powierzchni działki, na której powstaje. Jeśli wskaźnik wynosi 3, to metraż może być trzykrotnie większy od działki. I tak dalej.

Diabeł tkwi w szczegółach, a konkretnie w tym, co się wlicza do powierzchni budynku. Planiści Ratusza uznali, że nie będą się do niej wliczać kondygnacje podziemne, a Rada Miasta to zatwierdziła. W efekcie ograniczenia dotyczyłyby tylko tego, co widać nad ziemią. Poniżej każdy inwestor mógłby budować, ile dusza zapragnie.

Na to nie zgodził się wojewoda, na którego biurko trafiła uchwała miejskich radnych. – Pojęcie „intensywności zabudowy” zostało sformułowane w sposób odmienny, niż czyni to ustawodawca – stwierdza wojewoda Przemysław Czarnek w wydanym ostatnio rozstrzygnięciu nadzorczym. Tłumaczy, że miejski przepis jest niezgodny z ustawą, która „nie zawiera ograniczenia wyłącznie do kondygnacji nadziemnych”.

Ratusz bronił się, że „jedynie uściślił pojęcie powierzchni całkowitej zabudowy”. Wojewoda nie zgodził się z taką argumentacją i stwierdził nieważność tego punktu miejskiej uchwały. Ale na razie niczym to nie skutkuje.

– Mamy 30 dni na to, żeby się odwołać od rozstrzygnięcia wojewody do sądu administracyjnego – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Nie wie jeszcze, czy Ratusz będzie namawiał Radę Miasta, by skierowała sprawę do sądu. – Decyzja zapadnie w listopadzie – mówi Krzyżanowska.

Jeżeli radni nie odwołają się do sądu, zakwestionowany przez wojewodę punkt zniknie z miejskiej uchwały. Jeśli zaś sprawa trafi do sądu, to przepis będzie obowiązywać, dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok stwierdzający jego nieważność.

Komentarze 83

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Urbanista / 30 października 2017 o 13:33
Po pierwsze nie tylko władze Lublina bo tego typu rozumienie intensywności zabudowy funkcjonuje już od dawna w bardzo wielu miejscach w Polsce. W Lublinie tak liczono intensywnośc takze za czasow Pruszkowskiego więc wszelkie zarzuty ad personam w stosunku do Żuka sa jak kulą w płot. Po drugie ustawa mówi , że intensywność zabudowy to stosunek powierzchni całkowitej zabudowy do powierzchni terenu. Powierzchnia całkowita zabudowy to pojęcie niezdefiniowane. Zdefiniowana jest tylko powierzchnia zabudowy jako powierzchnia obrysu budynku. Z tego wniosek, że powierzchnia całkowita zabudowa to suma powierzchni zabudowy wszystkich budynków istniejących na działce a intensywność zabudowy zgodnie zresztą z gramatycznym i intuicyjnym rozumieniem tego pojęcia to stosunek sumy powierzchni zabudowy wszystkich budynków na działce do powierzchni tej działki. Wojewoda miesza tu dwa pojęcia powierzchni całkowitej budynku i powierzchni zabudowy , w definicji intensywności zabudowy nie chodzi o sumę powierzchni całkowitych budynków a o sumę ich powierzchni zabudowy. Gdyby było tak jak chce Wojewoda to ustawodawca zdefiniował by intensywnośc zabudowy jako stosunek sumy powierzchni całkowitej wszystkich budynków na terenie do powierzchni tego terenu. A w ustawie  chodzi o całkowitą powierzchnię zabudowy czyli sumę powierzchni zabudowy poszczególnych budynków  
Po pierwsze nie tylko władze Lublina bo tego typu rozumienie intensywności zabudowy funkcjonuje już od dawna w bardzo wielu miejscach w Polsce. W Lublinie tak liczono intensywnośc takze za czasow Pruszkowskiego więc wszelkie zarzuty ad personam w stosunku do Żuka sa jak kulą w płot. Po drugie ustawa mówi , że intensywność zabudowy to stosunek powierzchni całkowitej zabudowy do powierzchni terenu. Powierzchnia całkowita zabudowy to pojęcie niezdefiniowane. Zdefiniowana jest tylko powierzchnia zabudowy jako powierzchnia obrysu budynku. Z tego ... rozwiń
Avatar
Heniek / 29 października 2017 o 18:28
Mylisz pojęcia -powierzchnia zabudowy i powierzchnia całkowita budynku to zupełnie różne pojęcia.
Avatar
Dość marnotrawstwa gruntów. / 28 października 2017 o 20:49
Co ten wojewoda znów wymyślił? Chyba lepiej będzie gdy samochody ukryte zostaną w podziemnych garażach niż miałyby zajeżdżać place i trawniki. Wolę z okien patrzeć na zieleń niż na kupę żelastwa. Miasto musi się rozwijać, ale komuś chyba zależy na tym by było prowincjonalnym miasteczkiem.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 20:41
"Cytując klasyka gatunku politycznej groteski trzeba jednoznacze podkreślić, że debila może rozpoznać tylko inny debil. " To coś kiepsko cytujesz, albo nie rozumiesz tego co cytujesz, co niewykluczone. Debila może rozpoznać tylko człowiek inteligentny, bo podstawową cechą bycia debilem jest brak świadomości własnego debilizmu.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 20:09
Bardzo współczuję z powodu deficytów logicznego myślenia doradcom pana wojewody (który zamiast zrobić coś dobrego dla województwa, z zapałem bierze udział w konkursie na symbol obciachu)!
Avatar
doktóry / 27 października 2017 o 19:07
nie troll napisał:
undefined napisał:
Jak czytam komentarze to pan żuk i TBV i Centrum Zana mają bardzo duży budżet na zatrudnianie marketingowców oczerniających osoby myślących inaczej niż oni. Tak się stało z Kinem Kosmos (kiedyś było takie kino w Lublinie dopuki pan żuk z przyjaciółmi nie uznał że można na tym zarobić i zmienił plan zagospodarowania
No debile, debile... I jeszcze bezczelnie narzekają na "oczernianie" i rzekomy brak kultury. Nie ma niczego bardziej niekulturalnego niż brak znajomości języka w którym się człowiek wypowiada (pisze się "dopóki", nie "nie dopuki" pajacu) i pisanie kompletnych bzdur. Można napisac sto razy k..rwa i nie będzie to nawet w promilu równie niekulturalne, co pisanie kłamstw jak widać na powyższym przykładzie. Drogi Debilu, w miejscu dawnego kina "Kosmos" nie ma i nie było planu zagospodarowania przestrzennego, więc nie było czego zmieniać i nigdy nie zmieniono.  Zatem łżesz jak pies po prostu. Druga sprawa to obwinianie o zniknięcie "Kosmosu" prezydenta Żuka, który nie miał nic do gadania w tej sprawie, bo kino "Kosmos" nie było ani miejskie ani Skarbu Państwa właścicielem działki była... spółka prawa handlowego Maxfilm. Której głównym udziałowcem był samorząd wojewóztwa mazowieckiego. Co się odezwiesz to łgarstwo. Kiepskich tych troli w PiS robią. Jeżeli jakaś partia ma tak marnych propagandystów jak widac powyżej, to do rządzenia miastem wojewódzkim też się nie nadaje. A już nazywanie wypowiedzi kazdego kto wie, że po prostu bredzicie bzdury "marketingiem" to już szczyt szczytów bezczelności.
 Cytując klasyka gatunku politycznej groteski trzeba jednoznacze podkreślić, że debila może rozpoznać tylko inny debil. W tym konkretnym przypdaku opinia konsylium wydaje się zbędna.
 Cytując klasyka gatunku politycznej groteski trzeba jednoznacze podkreślić, że debila może rozpoznać tylko inny debil. W tym konkretnym przypdaku opinia konsylium wydaje się zbędna. rozwiń
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 19:02
Przede wszystkim naruszeniem UOZiPP było uchwalenie MPZP w czasie prac nad zmianami Studium. W efekcie nie jest ono zgodne ani z obowiązującym ani z projektem nowego Studium.
Avatar
nie troll / 27 października 2017 o 17:23
undefined napisał:
Jak czytam komentarze to pan żuk i TBV i Centrum Zana mają bardzo duży budżet na zatrudnianie marketingowców oczerniających osoby myślących inaczej niż oni. Tak się stało z Kinem Kosmos (kiedyś było takie kino w Lublinie dopuki pan żuk z przyjaciółmi nie uznał że można na tym zarobić i zmienił plan zagospodarowania
No debile, debile... I jeszcze bezczelnie narzekają na "oczernianie" i rzekomy brak kultury. Nie ma niczego bardziej niekulturalnego niż brak znajomości języka w którym się człowiek wypowiada (pisze się "dopóki", nie "nie dopuki" pajacu) i pisanie kompletnych bzdur. Można napisac sto razy k..rwa i nie będzie to nawet w promilu równie niekulturalne, co pisanie kłamstw jak widać na powyższym przykładzie. Drogi Debilu, w miejscu dawnego kina "Kosmos" nie ma i nie było planu zagospodarowania przestrzennego, więc nie było czego zmieniać i nigdy nie zmieniono.  Zatem łżesz jak pies po prostu. Druga sprawa to obwinianie o zniknięcie "Kosmosu" prezydenta Żuka, który nie miał nic do gadania w tej sprawie, bo kino "Kosmos" nie było ani miejskie ani Skarbu Państwa właścicielem działki była... spółka prawa handlowego Maxfilm. Której głównym udziałowcem był samorząd wojewóztwa mazowieckiego. Co się odezwiesz to łgarstwo. Kiepskich tych troli w PiS robią. Jeżeli jakaś partia ma tak marnych propagandystów jak widac powyżej, to do rządzenia miastem wojewódzkim też się nie nadaje. A już nazywanie wypowiedzi kazdego kto wie, że po prostu bredzicie bzdury "marketingiem" to już szczyt szczytów bezczelności.
No debile, debile... I jeszcze bezczelnie narzekają na "oczernianie" i rzekomy brak kultury. Nie ma niczego bardziej niekulturalnego niż brak znajomości języka w którym się człowiek wypowiada (pisze się "dopóki", nie "nie dopuki" pajacu) i pisanie kompletnych bzdur. Można napisac sto razy k..rwa i nie będzie to nawet w promilu równie niekulturalne, co pisanie kłamstw jak widać na powyższym przykładzie. Drogi Debilu, w miejscu dawnego kina "Kosmos" nie ma i nie było planu zagospodarowania... rozwiń
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 15:58
Wytyczne od prezesa nic nie mówią o zgłaszaniu czegokolwiek,tam jest tylko zdejmowanie flagi i rzucanie kłód pod nogi totalnego ratusza (lol)
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 14:26
Moze to panie wojeodow też zgłosić 1. Remont drogi do domu P. Premier we wsi Przecieszyn – zapłacili podatnicy ok 140 tys. zł za 700 metrów 2. 1. 719 974,22 zł - za 800 metrów drogi do szkoły ojca Rydzyka i jego nowego kościoła
Avatar
Urbanista / 30 października 2017 o 13:33
Po pierwsze nie tylko władze Lublina bo tego typu rozumienie intensywności zabudowy funkcjonuje już od dawna w bardzo wielu miejscach w Polsce. W Lublinie tak liczono intensywnośc takze za czasow Pruszkowskiego więc wszelkie zarzuty ad personam w stosunku do Żuka sa jak kulą w płot. Po drugie ustawa mówi , że intensywność zabudowy to stosunek powierzchni całkowitej zabudowy do powierzchni terenu. Powierzchnia całkowita zabudowy to pojęcie niezdefiniowane. Zdefiniowana jest tylko powierzchnia zabudowy jako powierzchnia obrysu budynku. Z tego wniosek, że powierzchnia całkowita zabudowa to suma powierzchni zabudowy wszystkich budynków istniejących na działce a intensywność zabudowy zgodnie zresztą z gramatycznym i intuicyjnym rozumieniem tego pojęcia to stosunek sumy powierzchni zabudowy wszystkich budynków na działce do powierzchni tej działki. Wojewoda miesza tu dwa pojęcia powierzchni całkowitej budynku i powierzchni zabudowy , w definicji intensywności zabudowy nie chodzi o sumę powierzchni całkowitych budynków a o sumę ich powierzchni zabudowy. Gdyby było tak jak chce Wojewoda to ustawodawca zdefiniował by intensywnośc zabudowy jako stosunek sumy powierzchni całkowitej wszystkich budynków na terenie do powierzchni tego terenu. A w ustawie  chodzi o całkowitą powierzchnię zabudowy czyli sumę powierzchni zabudowy poszczególnych budynków  
Po pierwsze nie tylko władze Lublina bo tego typu rozumienie intensywności zabudowy funkcjonuje już od dawna w bardzo wielu miejscach w Polsce. W Lublinie tak liczono intensywnośc takze za czasow Pruszkowskiego więc wszelkie zarzuty ad personam w stosunku do Żuka sa jak kulą w płot. Po drugie ustawa mówi , że intensywność zabudowy to stosunek powierzchni całkowitej zabudowy do powierzchni terenu. Powierzchnia całkowita zabudowy to pojęcie niezdefiniowane. Zdefiniowana jest tylko powierzchnia zabudowy jako powierzchnia obrysu budynku. Z tego ... rozwiń
Avatar
Heniek / 29 października 2017 o 18:28
Mylisz pojęcia -powierzchnia zabudowy i powierzchnia całkowita budynku to zupełnie różne pojęcia.
Avatar
Dość marnotrawstwa gruntów. / 28 października 2017 o 20:49
Co ten wojewoda znów wymyślił? Chyba lepiej będzie gdy samochody ukryte zostaną w podziemnych garażach niż miałyby zajeżdżać place i trawniki. Wolę z okien patrzeć na zieleń niż na kupę żelastwa. Miasto musi się rozwijać, ale komuś chyba zależy na tym by było prowincjonalnym miasteczkiem.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 20:41
"Cytując klasyka gatunku politycznej groteski trzeba jednoznacze podkreślić, że debila może rozpoznać tylko inny debil. " To coś kiepsko cytujesz, albo nie rozumiesz tego co cytujesz, co niewykluczone. Debila może rozpoznać tylko człowiek inteligentny, bo podstawową cechą bycia debilem jest brak świadomości własnego debilizmu.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 20:09
Bardzo współczuję z powodu deficytów logicznego myślenia doradcom pana wojewody (który zamiast zrobić coś dobrego dla województwa, z zapałem bierze udział w konkursie na symbol obciachu)!
Avatar
doktóry / 27 października 2017 o 19:07
nie troll napisał:
undefined napisał:
Jak czytam komentarze to pan żuk i TBV i Centrum Zana mają bardzo duży budżet na zatrudnianie marketingowców oczerniających osoby myślących inaczej niż oni. Tak się stało z Kinem Kosmos (kiedyś było takie kino w Lublinie dopuki pan żuk z przyjaciółmi nie uznał że można na tym zarobić i zmienił plan zagospodarowania
No debile, debile... I jeszcze bezczelnie narzekają na "oczernianie" i rzekomy brak kultury. Nie ma niczego bardziej niekulturalnego niż brak znajomości języka w którym się człowiek wypowiada (pisze się "dopóki", nie "nie dopuki" pajacu) i pisanie kompletnych bzdur. Można napisac sto razy k..rwa i nie będzie to nawet w promilu równie niekulturalne, co pisanie kłamstw jak widać na powyższym przykładzie. Drogi Debilu, w miejscu dawnego kina "Kosmos" nie ma i nie było planu zagospodarowania przestrzennego, więc nie było czego zmieniać i nigdy nie zmieniono.  Zatem łżesz jak pies po prostu. Druga sprawa to obwinianie o zniknięcie "Kosmosu" prezydenta Żuka, który nie miał nic do gadania w tej sprawie, bo kino "Kosmos" nie było ani miejskie ani Skarbu Państwa właścicielem działki była... spółka prawa handlowego Maxfilm. Której głównym udziałowcem był samorząd wojewóztwa mazowieckiego. Co się odezwiesz to łgarstwo. Kiepskich tych troli w PiS robią. Jeżeli jakaś partia ma tak marnych propagandystów jak widac powyżej, to do rządzenia miastem wojewódzkim też się nie nadaje. A już nazywanie wypowiedzi kazdego kto wie, że po prostu bredzicie bzdury "marketingiem" to już szczyt szczytów bezczelności.
 Cytując klasyka gatunku politycznej groteski trzeba jednoznacze podkreślić, że debila może rozpoznać tylko inny debil. W tym konkretnym przypdaku opinia konsylium wydaje się zbędna.
 Cytując klasyka gatunku politycznej groteski trzeba jednoznacze podkreślić, że debila może rozpoznać tylko inny debil. W tym konkretnym przypdaku opinia konsylium wydaje się zbędna. rozwiń
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 19:02
Przede wszystkim naruszeniem UOZiPP było uchwalenie MPZP w czasie prac nad zmianami Studium. W efekcie nie jest ono zgodne ani z obowiązującym ani z projektem nowego Studium.
Avatar
nie troll / 27 października 2017 o 17:23
undefined napisał:
Jak czytam komentarze to pan żuk i TBV i Centrum Zana mają bardzo duży budżet na zatrudnianie marketingowców oczerniających osoby myślących inaczej niż oni. Tak się stało z Kinem Kosmos (kiedyś było takie kino w Lublinie dopuki pan żuk z przyjaciółmi nie uznał że można na tym zarobić i zmienił plan zagospodarowania
No debile, debile... I jeszcze bezczelnie narzekają na "oczernianie" i rzekomy brak kultury. Nie ma niczego bardziej niekulturalnego niż brak znajomości języka w którym się człowiek wypowiada (pisze się "dopóki", nie "nie dopuki" pajacu) i pisanie kompletnych bzdur. Można napisac sto razy k..rwa i nie będzie to nawet w promilu równie niekulturalne, co pisanie kłamstw jak widać na powyższym przykładzie. Drogi Debilu, w miejscu dawnego kina "Kosmos" nie ma i nie było planu zagospodarowania przestrzennego, więc nie było czego zmieniać i nigdy nie zmieniono.  Zatem łżesz jak pies po prostu. Druga sprawa to obwinianie o zniknięcie "Kosmosu" prezydenta Żuka, który nie miał nic do gadania w tej sprawie, bo kino "Kosmos" nie było ani miejskie ani Skarbu Państwa właścicielem działki była... spółka prawa handlowego Maxfilm. Której głównym udziałowcem był samorząd wojewóztwa mazowieckiego. Co się odezwiesz to łgarstwo. Kiepskich tych troli w PiS robią. Jeżeli jakaś partia ma tak marnych propagandystów jak widac powyżej, to do rządzenia miastem wojewódzkim też się nie nadaje. A już nazywanie wypowiedzi kazdego kto wie, że po prostu bredzicie bzdury "marketingiem" to już szczyt szczytów bezczelności.
No debile, debile... I jeszcze bezczelnie narzekają na "oczernianie" i rzekomy brak kultury. Nie ma niczego bardziej niekulturalnego niż brak znajomości języka w którym się człowiek wypowiada (pisze się "dopóki", nie "nie dopuki" pajacu) i pisanie kompletnych bzdur. Można napisac sto razy k..rwa i nie będzie to nawet w promilu równie niekulturalne, co pisanie kłamstw jak widać na powyższym przykładzie. Drogi Debilu, w miejscu dawnego kina "Kosmos" nie ma i nie było planu zagospodarowania... rozwiń
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 15:58
Wytyczne od prezesa nic nie mówią o zgłaszaniu czegokolwiek,tam jest tylko zdejmowanie flagi i rzucanie kłód pod nogi totalnego ratusza (lol)
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 14:26
Moze to panie wojeodow też zgłosić 1. Remont drogi do domu P. Premier we wsi Przecieszyn – zapłacili podatnicy ok 140 tys. zł za 700 metrów 2. 1. 719 974,22 zł - za 800 metrów drogi do szkoły ojca Rydzyka i jego nowego kościoła
Zobacz wszystkie komentarze 83

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.