Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 marca 2010 r.
7:46
Edytuj ten wpis

Wojna o przedszkole przy ul. Langiewicza

0 4 A A

UMCS wypowiedział miastu umowę wynajmu budynku przy ul. Langiewicza, w którym mieści się przedszkole. – Miasto płaci nam śmieszne pieniądze – tłumaczą władze uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o budynek o powierzchni ok. 500 mkw. przy ul. Langiewicza 3A. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej od lat wynajmuje go miastu, które prowadzi w nim Przedszkole nr 65.
Uczelnia właśnie wypowiedziała umowę. Poszło o pieniądze.

– Cena, którą płaci Urząd Miasta, jest znacznie niższa od cen wynajmu, które obowiązują w tej chwili na rynku – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS. – Dlatego zdecydowaliśmy się na ten krok.

Wiąże się to z przyjętą dwa lata temu polityką administracyjną uczelni. Wszystkie umowy wynajmu pomieszczeń niekorzystne dla uniwersytetu są wypowiadane albo renegocjowane. Tak było np. z restauracją w Chatce Żaka, kilkoma barkami i punktami ksero w uczelnianych budynkach czy z pubem Arena w budynku dawnej stołówki UMCS (ta sprawa ciągnie się jeszcze w sądzie).

– Oszczędności? Ok, ale czemu za każdą cenę! – oburza się jeden z rodziców dzieci, które chodzą do przedszkola przy ul. Langiewicza. To on poinformował nas o sprawie. – Istotne jest, że większość dzieci w przedszkolu to dzieci pracowników UMCS – podkreśla rodzic.

– Poza tym, przedszkole jest bardzo blisko uczelni, w związku z tym jest korzystne dla pracowników.

– Ze 100 dzieci, które w tej chwili mamy, 61 to dzieci pracowników różnych lubelskich uczelni, z czego ponad 30 osób pracujących na UMCS – wylicza Lidia Kubala, dyrektor placówki. – Nie wyobrażam sobie, żeby w tym miejscu nie było placówki o takim charakterze.

– Nie zamykamy furtki dla przedszkola w tym budynku – odpowiada Mieczkowska-Czerniak. – Wszystko jest kwestią urynkowienia cen za wynajem. Jesteśmy gotowi do rozmowy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że właśnie takie stanowisko uczelni lada dzień trafi do Ratusza. – Negocjacje to jedyne rozwiązanie w tej sprawie – mówi Włodzimierz Wysocki, wiceprezydent Lublina. – Nie chcemy likwidować tego przedszkola, bo ono jest po prostu potrzebne.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KIKIKI / 9 sierpnia 2012 o 20:15
CO ja tam chodziłem ruszcie , a wykończe . UMCS też mi bliski ale tak , to może ...
Brak słów.
Avatar
kcin / 4 marca 2010 o 11:56
Dobre miejsce na knajpę
Avatar
~kolka~ / 4 marca 2010 o 10:06
Tak się kończy bezmyśne podnoszenie cen :za energię,za wodę i ścieki,za bilety MPK,...........itd.Ratusz nie przewidział,że jak rusza lawina podwyżek to i w niego uderzy rykoszetem.
Naukowcy do Was....-skoro jakaś księgowa wozi swoją pociechę na drugi koniec miasta to niby czemu wy nie możecie,zarabiacie tą średnią krajową więc stać was na to-maluszka w Toyotkę i pod Stary Las .
Zaraz,zaraz -to przypadkiem nie wy pracownicy lubelskich uczelni desygnowaliście Janickiego,Wasilewskiego,Muchę i wielu innych spośród swoich na te urzędnicze stanowiska ?......Na przyszłość "NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ"(a nauczka wam się przyda).
Tak się kończy bezmyśne podnoszenie cen :za energię,za wodę i ścieki,za bilety MPK,...........itd.Ratusz nie przewidział,że jak rusza lawina podwyżek to i w niego uderzy rykoszetem.
Naukowcy do Was....-skoro jakaś księgowa wozi swoją pociechę na drugi koniec miasta to niby czemu wy nie możecie,zarabiacie tą średnią krajową więc stać was na to-maluszka w Toyotkę i pod Stary Las .
Zaraz,zaraz -to przypadkiem nie wy pracownicy lubelskich uczelni desygnowaliście Janickiego,Wasilewskiego,Muchę i wielu innych spośród swoich na te urzęd... rozwiń
Avatar
gbr / 4 marca 2010 o 08:58
przedszkole zamykaja a ta mentownia klub arena dziala....
Avatar
KIKIKI / 9 sierpnia 2012 o 20:15
CO ja tam chodziłem ruszcie , a wykończe . UMCS też mi bliski ale tak , to może ...
Brak słów.
Avatar
kcin / 4 marca 2010 o 11:56
Dobre miejsce na knajpę
Avatar
~kolka~ / 4 marca 2010 o 10:06
Tak się kończy bezmyśne podnoszenie cen :za energię,za wodę i ścieki,za bilety MPK,...........itd.Ratusz nie przewidział,że jak rusza lawina podwyżek to i w niego uderzy rykoszetem.
Naukowcy do Was....-skoro jakaś księgowa wozi swoją pociechę na drugi koniec miasta to niby czemu wy nie możecie,zarabiacie tą średnią krajową więc stać was na to-maluszka w Toyotkę i pod Stary Las .
Zaraz,zaraz -to przypadkiem nie wy pracownicy lubelskich uczelni desygnowaliście Janickiego,Wasilewskiego,Muchę i wielu innych spośród swoich na te urzędnicze stanowiska ?......Na przyszłość "NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ"(a nauczka wam się przyda).
Tak się kończy bezmyśne podnoszenie cen :za energię,za wodę i ścieki,za bilety MPK,...........itd.Ratusz nie przewidział,że jak rusza lawina podwyżek to i w niego uderzy rykoszetem.
Naukowcy do Was....-skoro jakaś księgowa wozi swoją pociechę na drugi koniec miasta to niby czemu wy nie możecie,zarabiacie tą średnią krajową więc stać was na to-maluszka w Toyotkę i pod Stary Las .
Zaraz,zaraz -to przypadkiem nie wy pracownicy lubelskich uczelni desygnowaliście Janickiego,Wasilewskiego,Muchę i wielu innych spośród swoich na te urzęd... rozwiń
Avatar
gbr / 4 marca 2010 o 08:58
przedszkole zamykaja a ta mentownia klub arena dziala....
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 0

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 6

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!